Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

OТ 2 седмици и аз съм с Фобос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    OТ 2 седмици и аз съм с Фобос

    Здравейте колеги ! от скоро и аз съм с газова фобос и за сега съм доволен.Колата е Брава 99 с пластмасови колектори.Монтажа беше направен в Казанлък от където съм и аз всъщност.Хората при които я поставях за момента така и не могат да ми нагласят налягането, при което трябва да прехвърли от газ на бензин.Другия проблем който имам е ,че електронния нивомер за количеството на газ в бутилката също не работи.Ходих при тези "майстори" те казаха че трябва да покарам иначе първо нагласиха на 650, после на 850 мбар и пак няма промяна. Иначе разхода ми е около 9/100 при градско каране и то в гр.Казанлък (ако може да се сравни с това което е другаде) за което аз съм доволен, а извънградско (бабешката ) 90-100 ми даде 7,9.Въпросите ми са знае ли някой колко трябва да е това налягане и има ли нещо особено с тези датчици защото ми казаха че за фобос-а били по специални.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Re: OТ 2 седмици и аз съм с Фобос

    Alex_RT написа:
    Въпросите ми са знае ли някой колко трябва да е това налягане и има ли неще особено с тези датчици защото ми казаха че за фобос-а били по специални.
    Консултирай се с колегата Richard Burns . Има също Фобос !
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #3
      Браво колега!много добър разход!Само ми е странно как го докара на газ да е по-малко от на бензин по книжка,а извънградско да е обратно,но явно фобос правят чудеса.Защо не потърсиш въпросното инфо на страницата на фобос?Там има и телефони на г-н Вендов,който ако не се лъжа е собственик.Ако не можеш да ги намериш пиши и мисля,че ще мога да ги изнамеря.Иначе хората от фобос сякаш разбират от тази работа,но те са в плевен.Все пак биха могли да ти дадат инфо за твоите въпроси.
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        извънградското ми се струва многоно зависиот извънградско до извънградско има разлика както при градското
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Re: OТ 2 седмици и аз съм с Фобос

          Alex_RT написа:
          Здравейте колеги ! от скоро и аз съм с газова фобос и за сега съм доволен.Колата е Брава 99 с пластмасови колектори.Монтажа беше направен в Казанлък от където съм и аз всъщност.Хората при които я поставях за момента така и не могат да ми нагласят налягането, при което трябва да прехвърли от газ на бензин.Другия проблем който имам е ,че електронния нивомер за количеството на газ в бутилката също не работи.Ходих при тези "майстори" те казаха че трябва да покарам иначе първо нагласиха на 650, после на 850 мбар и пак няма промяна. Иначе разхода ми е около 9/100 при градско каране и то в гр.Казанлък (ако може да се сравни с това което е другаде) за което аз съм доволен, а извънградско (бабешката ) 90-100 ми даде 7,9.Въпросите ми са знае ли някой колко трябва да е това налягане и има ли нещо особено с тези датчици защото ми казаха че за фобос-а били по специални.
          Да ти е честита придобивката колега!При фобос ГИ прехвърлянето от бензин на газ е на базата на температурата на антифриза в охладителната система - при мен Ивайло ( собственика на Фобос) го настрои на 30 градуса.сега гледам че питаш за обратното прехвърляне от ГАЗ на БЕНЗИН - тук ситуацията е следната поне доколкото съм в час - това става като налягането на газта падне под пределено ниво - не знам колко е точно но си има клапан до рейката на газовите инжектори който оточита това налягане и ако падне под зададената стойност и компа на ГИ дава сигнал хайде на бензин.Голямо значение има и изходното налягане от изпарителя - и съответно компа на ГИ да е настроен за работа при точно това налягане.Имай предвид че след около 500 км не е зле да отидеш да ти направят една диагностика точно за тези параметри.А ако искаш даже врътни една жица на Ивайло и се разходи до Плевен да си спокоен че всичко ще ти бъде обяснено и направено както си трябва.Телефонът му го има в сайта на фобос www.fobos-bg.comРазходът ти е много добър, все пак не разбрах с какъв двигател си колега.Още веднъж със здраве да си ползваш фиатката с новата придобивка.Поздрави М.К.
          Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

          Коментар


            #6
            Re: OТ 2 седмици и аз съм с Фобос

            Richard Burns написа:
            Alex_RT написа:
            Здравейте колеги ! от скоро и аз съм с газова фобос и за сега съм доволен.
            сайта на фобос www.fobos-bg.com
            Не можах да се въздържа да изкажа мнението си... Сайта на ФОБОС - www.fobos-bg.com - изглегда чудесно Личи си, че хората си разбират от работата!!!Ако нямах АГУ, със сигурност бих се ориентирал към поставяне на Фобос ГИ от тях! Цените им също ми се струват много приемливи и конкурентни! Със сигурност ще се отбия в магазина им в гр. Плевен, когато имам път натам.
            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
            Среден разход на газ

            Коментар


              #7
              Ами двигателя ми на мен е 1,6 16в ,както споменах с пластмасови колектори,99 година и упсях някакси да я купя за 6000лв ,но след номера каско газови ,ремъци тем подобни 8 бонбона май май ги удари,та както и да е ,сега се прибрах газта ми свърши и колата сама обърна на бензин (след поредното настроойване ) беше настроена на 900мбар.В общи линии може да се настрои и на по високо налягане да става но това вече е въпрос на избор ,на мен лично ми допада да усетя кога ми свършвяа газта и да мина още километър или два.Разхода ви казах какъв е утре ще я засека защото както казах колата е от скоро и по моя преценка без да съм я засичал точно преди да сложа газова и като гледах деленията на резервоара ми излизаше по груби сметки 8/100 бензин при съотношение 60/40-градско/извънградско със скорост 90-100(незнам колко е разхода по книга).Утре имам ходене до Габрово и ще и цъкна 10лв и петък ще пиша вече но в нова тема,че тук май вече бая ще се отплесна.
              Play Golf ,but not drive golf!!!
              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

              Коментар

              Working...
              X