Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

не ми гаснат светодиотчетата на превключватела (метан)?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    не ми гаснат светодиотчетата на превключватела (метан)?

    простете на лаика за въпроса.Светодиодчетата на превключватела за метана не ми угасват, а вече съм минал бая километри. колата я имам от месец два и си намаляваха постепенно с изминатите километри. сега обаче не. трябва ли да ме притеснява това? принципно си засичам колко километра съм минал така че знам кога е време за зареждане.При предното зареждане пак беше така, ама по едно време хоп - гледам две само светят, рязко скочи от 4 на 2 светодиодчета. Може би и сега така ще се случи, но все пак бих искал да знам дали трябва да реагирам. Иначе колата си върви като преди сякаш, то аз още и свиквам де...Колата е Пунто 55 SX ’95
    Пунто SX 55 '95 Метан

    #2
    Иди да ти видят АГУ-М (демек уретбата) не е нормално и аз съм на метан и си ми гаснат както си трябва. Ти сигурно си още в гаранция...аз ако бях в гаранция и не ми работеше малеееее.
    Fiat Bravo 1.6 16V - Бензин

    Коментар


      #3
      И при мен го имаше тоя проблем. Поне 5-6 зареждания догоре и паля - 2 лампички светят от 4. Дори един път беше собственика на метан станцията там и му разясних за какво става дума. Човека каза, дай да пробваме на макс - 230 атмосфери - пак същата работа - 2 от 4. По едно време имах проблем - бях дал на късо + и изпарителя, като завивах клемите на акумулатора. И накрая се оказа, че от късото явно е прогорила някоя маса. Та сложихме маса от изпарителя до - на акумулатора. Търси тука в темите описъл съм патилата си Извода - възможен проблем - кофти маса и датчика се шашка
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        не е в гаранция, уредбата е слагана преди години в Италия. Оттогава не е имало драми с нея.Ще изчакам първо да свърши метана да видим какво ще свети тогаз. То като свърши ще си мине ауто на бензин нали? Между другото едната лампичка изгасна постепенно - сега светят три.
        Пунто SX 55 '95 Метан

        Коментар


          #5
          Едва ли ще мине на бензин, защото метана не свършва от раз. Аз един път го оставих така и бях по пътя към Созопол. Като колата почне да забива носа в движение, а като пуснеш педала на газта се оправя значи е на свършване. Пак натискаш педала - забива носа отново, цък копчето на бензин и продължаваш. Без да спираш, без нищо. Е може да изключиш от скорост при превключването все пак
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            малко развитие по темата в случай че се окаже полезна на човек със сходен случай.В края на краищата светодиодите изгаснаха един по един, в рамките на 50-ина километра. Ще видим сега на новото зареждане как ще е...
            Пунто SX 55 '95 Метан

            Коментар

            Working...
            X