Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

газова уредба за tipo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    газова уредба за tipo

    значи пичове имам fiat tipo 1,4i DGT Cat.i.e и искам да си сложа газ,искам да е със резервоар като резервна гума,колко кила са тези и има ли ги въобщеи каква да е,коя е най хубава ,хем да е хубава хем да е горе долу цената с акъла си.и по скапи ли са за инжекционнищо незнам за тези работи.ако някой може да ме посаветва нещо ще съм му много благодарен

    #2
    Re: газова уредба за tipo

    super_angel написа:
    значи пичове имам fiat tipo 1,4i DGT Cat.i.e и искам да си сложа газ,искам да е със резервоар като резервна гума,колко кила са тези и има ли ги въобщеи каква да е,коя е най хубава ,хем да е хубава хем да е горе долу цената с акъла си.и по скапи ли са за инжекционнищо незнам за тези работи.ако някой може да ме посаветва нещо ще съм му много благодарен
    бутилката която се слага на мястото на резервната гума е 2 пъти по скъпа от обикновените /но според мен си струва парите/ а другите неща спец за твоя двигател са си същите като за карбуратор в смисъл не се слагат никави електроники да лъжат компа и т.н поне такива са ми наблюденията върху типо с този мотор на един приятел
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Аз съм с Типо и честно казано си взех една много симпатична бутилка от 25 литра и я монтирах в самия багажник отстрани покрай десния калник и заема доста малко място а е удобно защото не пречи нито на товарене-разтоварване нито на резервната гума.Цената и беше около 40лв без сондата и е българска (сив металик) поцинкована за да не ръждясва отвътре....много ми харесва а и като литраж ми е добре (извънградско при леко каране си минавам около 290-310км)
      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

      Коментар


        #4
        Ако не си ползваш багажника често става да сложиш бутилката там. Моята също е в багажника - 25 литра. Побира 20литра. Само че, за разлика от колегата с Типо 1.1 при 1.4 при нормално каране 90 - 100 и без товар стига за около 275 км.
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          #5
          По принцип има и една друга работа-на моноинжекции не е много препоръчително да се слага газова, защото много често възникват проблеми, които трудно се ловят.Аз също с новите цени на бензина пак взех да се замислям да слагам газова уредба, щото това 1.76 на литър направо не е човешко в сравнение 1.01 газ.Но състемата е моно и си мисля, че много удачно в случая е минаването на чист карбуратор, тъй като чистите карбове се разбират доста по-добре с газовите уредби.Все още не съм се решил на тази стъпка, но ако си сложа газова-определено ще карам само с карб.
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            Е пък ти... не е проблем газ на моно, на пълната инжекция е по вероятно да има проблеми... Оня ден на колегата Опел Омега като му гръмна направи кутията на филтъра на парчета...
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              sachma написа:
              По принцип има и една друга работа-на моноинжекции не е много препоръчително да се слага газова, защото много често възникват проблеми, които трудно се ловят.Аз също с новите цени на бензина пак взех да се замислям да слагам газова уредба, щото това 1.76 на литър направо не е човешко в сравнение 1.01 газ.Но състемата е моно и си мисля, че много удачно в случая е минаването на чист карбуратор, тъй като чистите карбове се разбират доста по-добре с газовите уредби.Все още не съм се решил на тази стъпка, но ако си сложа газова-определено ще карам само с карб.
              Моят двигател е моно и сложих газ и да си кажа нямам особени проблеми за сега. Нещо се натрупа някаква грешка в компа и ми прескачаше веднага на газ ама като изключих клемата за 2-3 мин няма проблеми. Паля си на бензин и веднага прехвърлям на газ и в най-големия студ тая година нямам проблеми. Харчи в София 12-13 като не съм правил настроика от както е слагана и не я чакам да загрее на бензин. А обичам и да понастъпвам лекинко. Извънградско на нова година 360км/30л газ. От тях 70км са Софийско и по едни баири в едно село /малко офроуд/
              Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
              Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
              Совалката средно на LPG
              Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

              Коментар


                #8
                Моното няма проблем с газта освен че в някои случаи се попрецаква инжектора или по-точно изсъхва и оттам идват някои проблеми.Иначе имам много познати с моно на газ (и Фиат и други коли) и нямат проблеми.Тези с пълните инжекции имат по-сериозни проблеми.
                Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                Коментар


                  #9
                  Я да си кажа и аз. Типо 1.4 моно го карах 50 хил. км на газ. Е, гръмна веднъж, цъфна кутията на филтъра ама ако сметна колко пари съм спестил от гориво ехехехееее. Пък и то нещата опират до читав газаджия.
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    zfa159 написа:
                    Моното няма проблем с газта освен че в някои случаи се попрецаква инжектора или по-точно изсъхва и оттам идват някои проблеми.Иначе имам много познати с моно на газ (и Фиат и други коли) и нямат проблеми.Тези с пълните инжекции имат по-сериозни проблеми.
                    Ако не изключваш бензиновата помпата и редовно палиш на бензин, а аз и вечер преди на угася пак я обръщам на бензин нищо, че не е карбуратор - няма проблеми с инжектора. Общо взето на моно-то един симулатор на ламбда сондата и аванс процесор решават проблемите.
                    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                    Коментар


                      #11
                      благодаря ви много за мненията,помогнахте ми.имам още един въпросот свиленград съм и се чудя от къде да си я купя тази газова уредба,от тука ме е страх,щото има всякъкви идиоти дето си нямат никаква представа от такива работи във това село.та се чудя дали да ида към пловдив,но пък ако не стане за 1 ден ,за монтажа говоря,няма каде да остана.та някой ако има няква идея и ако знаете някаде в пловдив кадето има такова място и за колко време горе долу я слагат тази газова уредба и италианска ли трябва да е,коя е наи добрa за tipotoако някои знае нещо,помагайте

                      Коментар


                        #12
                        Сори за офтипика, но тия джанти от аватара не са ли на 4х100 отворите за болтовете? Ако е така ги смени възможно най-бързо, защото ще имаш проблеми с прецакани резби на болтове, главини и т.н. Патил съм си 1 път вече!

                        Коментар


                          #13
                          чесно да ти кажа, неразбирам много от тези 4x100, какво е това 100мм. ли е?иначе са 15 цолови с гуми Pirelli195/50,карам я вече 5 години така и нямам никакви оплаквания, даже който ме види все джантите ми гледат и ме питат и общо взето съм много доволен от тях и така като гледам ги няма много,което е още по добре, само една боя искат че съм ги занемарил супер много.а иначе нямам проблеми с тях,наскоро по нашите хубави пътища я халосах яко едната джанта и се наложи да я изправят но не беше кои знае какво де, други проблеми с тях съм нямал.

                          Коментар


                            #14
                            super_angel написа:
                            благодаря ви много за мненията,помогнахте ми.имам още един въпросот свиленград съм и се чудя от къде да си я купя тази газова уредба,от тука ме е страх,щото има всякъкви идиоти дето си нямат никаква представа от такива работи във това село.та се чудя дали да ида към пловдив,но пък ако не стане за 1 ден ,за монтажа говоря,няма каде да остана.та някой ако има няква идея и ако знаете някаде в пловдив кадето има такова място и за колко време горе долу я слагат тази газова уредба и италианска ли трябва да е,коя е наи добрa за tipotoако някои знае нещо,помагайте
                            пичове ,вие ме забравихте,казвайте предложения или някои ако знае нещо по въпроса

                            Коментар

                            Working...
                            X