Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Недоволни клиенти от ФОБОС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Недоволни клиенти от ФОБОС

    Здравейте колеги, извинявам се за дългият пост но искам да споделя и моето негативно мнение за фирма Фобос Авто ООД главен път Е79 на изхода на Долни Богров 0897921625. На 03.02.2017г. Имах записан час в 14.00ч при тях да оправят газта на колата тъй като работеше зле на газ. 30мин преди до отида при тях съм бил на диагностика на колата в Опел – Булвария Холдинг за което имам протокол. След моето пристигане във въпросната фирма Фобос в 14.00ч. колата ми беше приета за диагностика и отстраняване на проблема на газ. Няколко минути по- късно идва служител от фирмата и ми казва че трябва да се сменят газовите инжектори, маркучите и филтъра. Аз му казах да ги сменят само и само колата да заработи правилно на газ тъй като е малко тегаво да се кара в днешно време на бензин. След 3 часа в 17.00 идва въпросният служител и ми казва че колата ми е готова и да си платя, плащам взимам си документите и си тръгвам щастлив с мисълта че колата ми е оправена. Но щастието ми беше много кратко, 15мин след като излязох от сервиза колата започна да притриса, глъхне, да пука нещо, да не върви и накрая изгасна. Паля пак колата и не мога да ви опиша за какво става дума, колата е в трагично работно състояние както на бензин така и на газ. Обаждам им се в 17:18мин да им кажа че колата е много зле както на газ така вече и на бензин и служителя ми предлага да се върна да видели какво става. Аз отказах да се върна защото трябваше да взема детето ми от градина и нямаше как да стане, и се разбрахме на другият ден 04.02.2017г да отида отново при тях за диагностика. Отивам аз в определеният ми час от тях, закачват ме на диагностиката и ми казват че ламбда сондата на колата не работи вече, тук искам да припомня че НА 03.02.2017г ПРЕДИ ДА ОТИДА ВЪВ ФОБОС СЪМ БИЛ В БУЛВАРИЯ И НЕ СА ОТКРИТИ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ ПО КОЛАТА КАКТО ПО РАБОТАТА НА ДВИГАТЕЛЯ, СЕНЗОРИ И ДАТЧИЦИ! СЪЩО ТАКА ПРИ ВЛИЗАНЕТО МИ В ФОБОС ОТ ТЕХНИЯТ ПРОТОКОЛ СЪЩО Е УСТАНОВЕНО ЧЕ КОЛАТА РАБОТИ ДОБРЕ НА БЕНЗИН И НЕ Е ЗАПИСАНО ЧЕ КОЛАТА Е С НЕ РАБОТЕЩА ЛАМБДА СОНДА ИЛИ ЧЕ СВЕТИ ЧЕК ЛАМПА НА ТАБЛОТО. Започнахме да се разправяме и аз им предложих да ми оправят колата или да си ми върнат парите защото от това което са направили за ми нанесли технически проблеми по колата. Те определено са пипали по ламбда сондата защото имаше превързвани, снаждани кабели по жиците. Питам ги аз каква работа са имали по ламбда сондата и защо са пипали без да бъда уведомен за това а те ми отговарят че така трябвало, газовата трябвало да се върже към ламбда сондата на колата. Е да ама тази кола 4години си е работила супер на газ без газта да е била връзвана никога към сондата. Наложи се да звъня на 0898999333 на управителя на фирмата, който по това време не беше там, за да го уведомя за некадърния "ремонт" извършен от неговите некомпетентни служители и да искам да разреши проблема причинен от тях. Той категорично отказа да съдейства по какъвто и да било начин и каза да се оправям както знам, въпреки че призна че те са пипали ламбда сондата. Държанието на всички от този сервиз е изключително нагло, безхаберно и се чувстват абсолютно безнаказани за всички проблеми, които причиняват поради некадърността си. Обърнал съм се към КЗП и прокуратурата и смятам да се обърна и към Господари на Ефира, търся и други ужилени и недоволни пострадали от този тъй наречен "сервиз" за да видят че не са недосегаеми и да си понесат последствията за некадърността и наглото отношение към клиентите. Моля всеки, който иска да се включи да пише тук и да се свърже с мен. Разполагам с всички необходими документи, протоколи, както и аудио и видеозаписи, доказващи това което казвам, за да не си помисли някой че правя антиреклама.


    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Като фирма, развиваща се на пазара от 2000г, можем да споделим, че за съжаление има не добросъвестни клиенти, които се опитват да направят ремонт на автомобилите си на гърба на сервизи, чрез скандали, обиди и заплахи.
    Ние като колектив с дългогодишен опит с клиенти, няма да позволим, да се опетнява името на фирмата и механиците, чрез лъжливи “писаници” във форуми и затова си позволяваме да ви представим нашата истина.
    След посещение в сервиза ни, по ЖЕЛАНИЕ на клиента, е направена диагностика, за откриване на проблем с газовата му инжекционна система монтирана “някъде”. По време на диагностиката колегите откриват няколко проблема - разбита инж.рейка и напукани газови маркучи, като смяната им е извършена след изричното съгласие на клиента, удостоверено с подпис върху документ. След което, колегите преминават към настройка, за която както всички знаем или по скоро тези, който малко от малко се интересуват как ”става”, свързват информацията на ламбда сондата към нашия контролер, което е задължително действие за професионална и качествена настройка.
    Това действие,по никакъв начин НЕ може да повлияе на работата на ламбда сондата.
    Когато автомобила е предаден на клиента,той е работил перфектно,за което той самия се подписва и заплаща услугата.
    Незнайно след какви негови действия, автомобила спира да работи и на двете горива малко след излизането от сервиза…., странно постигнат ефект, за който клиента се обажда отново в приемната на фирмата, но на поканата да се върне същия ден, той отказва с предлога че е много далеч от нас, Нещо, невъзможно предвид, времето на тръгване и времето на обаждането, но това няма да коментираме.
    На следващия ден, колегите бяха готови да прегледат автомобила , за да открият и отстранят проблема, но бяха провокирани от “мъжът” каращ автомобила ( собственика на автомобила е друг, не господина писал във форумите) с обиди, псувни, заплахи, а в последствие с размахване на бухалка - действия заснети от видеонаблюдението ни в сервиза. Колегите са принудени да извикат и полиция. За всички тези действия има надлежно подадени жалби и сигнали към съответните органи.
    В случая има още нещо странно, според клиента, автомобила е минал диагностика предните дни в Булвария, но незнайно защо!!!,не му бил издаден документ за това. Много странно как е пропуснато, до сега не сме чували подобен случай.
    Друго странно в този “работещ без грешка” автомобил беше, прихванатата с лустер клема ламбда сондата, което ще оставя без коментар, но на въпрос зададен от колега, кой е направил тази глупост, отговора бил “Аз,щооо”...което оставям без коментар!


    И за да ни ви отегчаваме повече с обяснения, само искаме да споделим, че този опит за безплатен ремонт от този господин, не е първия. Същия се опита по аналогичен начин да изнудва друг сервиз, където ние давахме обяснения по институциите, но като трета страна. Смятаме това за недопустимо и надявам се и вие да сте съгласни.

    Коментар


      #3
      Като фирма развиваща се от 2000г до сега единствено сте успели да се докажете като некоректни и некадърни, правещи пари на гърба на клиентите си с абсолютно некадърни ремонти чиито последствия винаги отказвате да отстранявате и да си коригирате собствените грешки причиняващи единствено щети по автомобилите. Колкото до газовата уредба монтирана "някъде" много угодно пропускате да споменете че това някъде е именно във Фобос, това май ще да сте вие нали така? По време на диагностиката във вашия сервиз, както сами сте написали никъде не е упоменато нито пък е открит какъвто и да било проблем с ламбда сондата и че тя не работи, напротив пише си съвсем ясно че колата работи добре на бензин, ако не работеше щеше да е записано в протокола ви!!! Някъде там да се споменава че има устер клеми и т.н??? Май вие сте тези които обичате доста да лъжете и да клеветите. Протокол от Булвария половин час преди да дойда при вас имам, никой не ми го е искал тогава, а и не съм си представял че ще ми трябва, за да ви докажа колко сте некомпетентни в работата си!!! Така че хайде да спрете със измислиците и гнусните лъжи, с цел да защитите името си а пък клиентите ви на които само вредите, кучета ги яли. Една достойна и държаща на името си фирма, каквато вие искате да се изкарате ще поправи собствените си грешки, вместо да напада и клевети клиентите си, нали ние сме тези които ви прехранват в крайна сметка, но в България всичко е възможно и такива като вас под път и над път и неслучайно хората нямат доверие на "майстори", "сервизи" и т.н Колкото до това защо не съм се върнал, обясних съвсем ясно по телефона че се налага да бързам да си взема детето от градина след като прекарах три часа при вас, за да ми смените една рейка и четири маркуча и да ми превързвате и незнайно още какво ламбда сондата. Според вас, когато съм се подписал на протокола при издаването на колата, дали съм имал възможност да разбера че тя вече е с проблем, който може да се установи единствено след като се покара известно време??? Обадих ли ви се на 15-тата минута от напускането на сервиза - обадих се, факт!!! Сигурно си звъня ей така, защото си нямам други по-важни занимания. Това което казвате, че колегите ви са били готови на другия ден да прегледат и отстранят проблема е абсолютна долнопробна лъжа, напротив категорично отказаха да отстранят проблема, естествено че ще се нервирам, вие как ще се почувствате в подобна ситуация и как ще реагирате ако някой ви повреди собствеността, каквато и да била тя и след това откаже да отстрани последствията от собствената си некадърност??? Да, размяна на реплики имаше, но същите тези вашите камери, удобно забравяте да споменете кой пръв тръгна да заплашва и да търси предмет в сервиза с който да ме напада. Естествено че ще извадя да се защитя ако се налага, някого да съм нападнал??? да съм ударил??? И да не забравяме че полицията я извиках аз, така че много моля да не преиначавате и да си съчинявате. И накрая, понеже много обичате да говорите без никакво покритие пак държа да отбележа че за всяко едно мое твърдение има съответните документи и доказателства, включително и записи от всеки един разговор с вас, както с "работниците" ви, така и с управителя и ако искате може и един тест да си направим за 15мин, какво разстояние може да се измине от вашия сервиз в Долни Богров в посока София на абсолютно прав участък?!

      Коментар


        #4
        Да не се отплесваме в погрешна посока кой извадил бухалка, кой колянов вал, а каква е причината да се стигне до подобен проблем за 15 мин, при работещ преди това автомобил.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #5
          Причината е в "добрите" "майстори" които са ми пипали по ламбда сондата и са и скъсали кабелите. Питам аз господата от въпросната фирма Фобос защо никъде в протокола от сервиза не е написано че колата е с не работеща ламбда сонда???? В протокола пише много ясно че колата работи добре на бензин!! Пипано е по ламбда сондата, превързвано,късани жици от вас. Да, за смяната на газовите инжектори и маркучи бях уведомен и с моето съгласие да бъдат подменени. Питам тук защо сте пипали по ламбда сондата без моето съгласие и без да сте ме уведомили както бях уведомен за другите работи? След вашето превързване на кабели към ламбда сондата на колата вие сте повредили самите и кабели. Този въпросният кабел който сте закачили чак на другият ден ми беше срязан от "майсторите" тъй като МОЖЕЛО ТОЙ ДА Е ДАЛ НА КЪСО- и за това колата да не работила добре, това са техни думи. Не коректна фирма, както с клиентите си така и с работниците си. Всичко това го има написано по форумите. Е с здраве да си харчите парите изкарани на наш гръб!

          Коментар

          Working...
          X