Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с газова на Punto 75 1.2 MPI

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с газова на Punto 75 1.2 MPI

    Здравейте колеги, отскоро сложих обикновена газова на пунтото (мк1 1.2 73к.с.) и ми създава ядове: Забелязах, че се чува едно пукане, като от искра, и вечерта като погледнах видях, че присветва откъм кабелите на свещите...Смених ги, обаче на другия ден гледам - пак прехвърчат искри и то само когато е на газ. На какво може да се дължи това?P.S.: Освен това на място работи на много ниски обороти, като включа климатика падат още, работи 30-40сек и гасне. Гасне и без пуснат климатик по кръстовищата чат-пат. Дали има връзка със искренето?
    Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

    #2
    проверкa/нови свещи или кaбели и дa си донaстроят уредбaтa
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      Кабелите са чисто нови от магазина, като ги сменях прегледахме и свещите. Газовата я слага баща ми, не сме я носили на газаджии. Странното е, че като и вдигна оборотите на празен ход тя сякаш сама си ги сваля. Иначе за вървене няма проблем - върви повече от на бензин. :D
      Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

      Коментар


        #4
        Голямо разтояние между електродите на свещите. А прескача само на газ понеже на газ съпротивлението между електродите е по голямо и съответно пробивното напрежение, от там понякога кабелите не издържат на даденото напрежение.

        Коментар


          #5
          Почти съм сигурен,че с хубави свещи ще се оправи. Даже ако ти се дават пари за иридиеви,няма да сбъркаш. А оборотите си искат настройка.

          Коментар


            #6
            Аз слагах иридиеви за газ ама нещо не ми харесват
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Като сменя свещите ще пиша. Ако и това не даде резултат ще я закарам на някой, който разбира, да видя какво ще ми каже...
              Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

              Коментар


                #8
                Оказа се, че е от изпарителя... Сменен е и сега е пушка колата!
                Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

                Коментар


                  #9
                  Пак проблем колеги.. Дайте мнение. Вчера на магистралата почна да гърми на газ и се е спукала филтърната кутия пак. Нагласих я и реших да карам на бензин за да избегна гърмежите обаче останах изненадан - започна да прекъсва и на бензин колата и я усещам че работи на 3 цилиндъра. Вдигам капака и гледам прескачат искри около свещите.... Днес я запалих и сякаш не прекъсва, но работи неравномерно някак. Дали някоя свещ се предава? Или?
                  Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

                  Коментар


                    #10
                    С риск да се повторя,колега вземи ги смени тия свещи и ще заспят нещата.Възможно е и кабелите да са пробили.

                    Коментар


                      #11
                      Оказаха се кабелите въпреки че ги сменях скоро! Сложих оригиналните, с които взех колата, и работите се оправиха. Сега все едно карам друга кола! :D
                      Не знам какви боклуци бяха тия кабели, ама като ги загледах едната вечер се уплаших - навсякъде прескачаха искри, а нямат и 5 хиляди км.
                      Последна редакция от didoroki; 26.10.2016, 22:30.
                      Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

                      Коментар


                        #12
                        Свещите смени си свещите.
                        Па после ще черпиш облец и бира на лодката.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Добре са си свещите, аз в тях се съмнявах отначало. Ако идваш насам се обади да пием по някоя бира!
                          Fiat Punto Mk1 1.2i 75 --> EX

                          Коментар

                          Working...
                          X