Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

има ли значение мощността (kw) на изпарителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    има ли значение мощността (kw) на изпарителя

    колеги решил съм да сменям изпарителя на мотор 85 КВ, то ясно че и част от "конете" ги няма, но какво освен марката на изпарителя е от значение за динамиката и най-вече за разхода, понеже съм се насочил към БРЦ, а те имат за 70 и за 100 КВ. и възможно ли е да имам завишен разход с около 1/100 и от свещите. защото имам чуството че разхода се вдигна от както сложих оригиналните свещи Шампион, а иначе само на тези свещи до сега бакелита не ми е потъмнял. то и изпаритела си е на около 80000 км., 5,5 години.
    TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

    #2
    Колега,защо ще сменяш изпарителя?Смени му мембраните и го почисти.Няма нужда да даваш излишни пари,ако си бил доволен до сега от него.По темата за свещи и газ има писано много.Сложи нови ОРИГИНАЛНИ свещи!Марката не е от голямо значение,но да са оригинални!!!Провери си кабелите и си смени въздушният филтър.Иначе щом колата е 85кВ,то сложи изпарител 100кВ.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      ами не съм много доволен от стария, защото ми гореше градско около 12 на сто, което не е лошо, но пък на дълъг път с около 90 км./час под 9,5 не е падал. а свещите са оригиналните шампион.
      TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

      Коментар


        #4
        в града разхода е супер, сега извън града аз не знам как си имал нерви да караш с такива скорости, ама голям двигател колко искаш да гори? кромата ми е със същия двигател и си гори 10 без значение с колко караш, е не съм пробвал под 100 ама дали е 120 дали е 140 няма значение, след 140 до 160 ми дава с по-малко от половин литър повече. това е голям двигател
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар

        Working...
        X