Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Настройка газов инжекцион мареа 1.8 16в

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Настройка газов инжекцион мареа 1.8 16в

    Колеги взех си мареа но на бензин се дави защото и е доста , от колеги от форума разбрах че явно е от не добра настройка на газ , значи на газ колата е ОК само дето понякога до 1400оборота леко придърпва но разхода е много добър ,карах я на един газаджия и му викам настрой я защото на бензин се дави на газ придърпва и почна да ми говори че не е от това ами си е нещо по бензиновата система и не иска да я пипа , Ок карам си аз така и скоро ще хода при друг мой човек мноого точен , ама възможно ли е да не е заради настройка ..
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    Като я натовариш ли колега?
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    Коментар


      #3
      flippy89 написа:
      Като я натовариш ли колега?
      случвало се е да я настъпя което го правя рядко и после например 10 км няма проблеми без да придърпва ,има моменти когато постоянно до 1500-2000оборота си придърпва на газна бензин не придърпва но я задавя с бензин ако дам малко по рязко газ
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        Писал си "Колеги взех си Мареа но на бензин се дави защото и е доста", какво търсиш при газаджийте след като нямаш проблем на газ.
        Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


          #5
          marea-ta написа:
          Писал си "Колеги взех си Мареа но на бензин се дави защото и е доста", какво търсиш при газаджийте след като нямаш проблем на газ.
          защото ми обясняваха че колата се настройва според някаква графика и ако не е като хората компютъра ще пуска повече бензин ако газта и е малко и обратното например
          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

          Коментар


            #6
            Ами те газаджийте не могат да барат бензиновия комп.Пък на газ ти е добре колата. Май нещо пари смучат само.
            Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


              #7
              Не виждам как на газ работи коректно а на бензин да не иска.Ако има проблем в запалителната система няма да работи и на газ.

              Коментар


                #8
                Съвсем ясно е,че не е по запалителната система.Остава бенз. регулатор, дюзи и циркулацията на бенз. пари от резервоара, щото колегата казва дави се колата.
                Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                Коментар


                  #9
                  marea-ta написа:
                  Съвсем ясно е,че не е по запалителната система.Остава бенз. регулатор, дюзи и циркулацията на бенз. пари от резервоара, щото колегата казва дави се колата.
                  Горе долу е така.Колегата как разбра,че се дави?Може да не и стига.Може и настройките на газта да са омазали бензиновия комп.Първо се прави на бензин да е добре колата,след което се кара 2-3 дена само на бензин.Ако всичко е наред,тогава на газаджия.
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    ivan_pop написа:
                    marea-ta написа:
                    Съвсем ясно е,че не е по запалителната система.Остава бенз. регулатор, дюзи и циркулацията на бенз. пари от резервоара, щото колегата казва дави се колата.
                    Горе долу е така.Колегата как разбра,че се дави?Може да не и стига.Може и настройките на газта да са омазали бензиновия комп.Първо се прави на бензин да е добре колата,след което се кара 2-3 дена само на бензин.Ако всичко е наред,тогава на газаджия.
                    сутрин я пала , тресе яко дам ли и газ гасне , мирише на бензин ,като загрее работи много добре но стигне ли 3500 оборота спира трябва да пусна газта и да я дам по плавно и леко и да я поизчакам после сама тръгне но и доста бензин гълта , дюзите мисля че не са запушени , по скоро датчик или регулатор както казахте , с газов инжекцион е не би трябвало да ги запушвам като я паля на бензин..по скоро нещо е омазала компа на бензин нз какво да и проверявам
                    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                    Коментар


                      #11
                      Виж бензиновите и газовите времена, ако има разлика, тоест не са 1:1 гаранция бензиновия комп се е омазал, за това и сутрин положението е плачевно. При мен беше така и след коректна настройка всичко си дойде на място след няколко студени цикъла на палене, сега пак се наложи да ми бърникат по газовата и очаквам в скоро време или по скоро след още няколко студени паления и мойта да почне да подскача, ама така е ти му говориш да не пипа времената, той си знае неговото, как беше лафа - не питай старило, а патило
                      punto HGT

                      Коментар


                        #12
                        didich написа:
                        Виж бензиновите и газовите времена, ако има разлика, тоест не са 1:1 гаранция бензиновия комп се е омазал, за това и сутрин положението е плачевно. При мен беше така и след коректна настройка всичко си дойде на място след няколко студени цикъла на палене, сега пак се наложи да ми бърникат по газовата и очаквам в скоро време или по скоро след още няколко студени паления и мойта да почне да подскача, ама така е ти му говориш да не пипа времената, той си знае неговото, как беше лафа - не питай старило, а патило
                        точно това и ще направя защото само части да сменявам не ми се сменя ..
                        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                        Коментар


                          #13
                          колеги днес бях при един майстор да видим това давене на бензин но не го разбрахме точно от къде е за сега ,но само разбрахме че на контакт в резервоара ми бълбука ,и при махане на капачката на резервоара има страшно много налягане много як въздух излиза ??? що е то
                          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                          Коментар


                            #14
                            По скоро е вакуум а не налягане и предполагам, че ти е запушена вентилацията на резервоара.
                            1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                            2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                            Коментар


                              #15
                              Punto_II_HGT написа:
                              По скоро е вакуум а не налягане и предполагам, че ти е запушена вентилацията на резервоара.
                              добре де какво да я правя , забелязвам че ако я загася студена след първо палене и веднага я запаля почти винаги е ОК след това поне на ниски обороти на високи се дави
                              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                              Коментар

                              Working...
                              X