Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при палене на газ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при палене на газ?

    Имам газов инежкцион мимгаз. Сутрин нямам проблем, когато е студена колата. Пали си на бензин и след време авто си прехвърля. Но ако загрее и я оставя 20-30 минути да почива и тръгна да я паля - се мъчи. Въртя а тя неще, ако запали - гасне Малко търсене е, но мога да я запаля. А когато запли веднага прехвърля на газ. Съмнява ме, че понеже е загряла се опитва да запали на газ, а нещо не ѝ се отдава. Къде може да е проблема? Преди 3 хиляди съм сложил газовата уредба. Дали не е за някой филтър или?
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Някой датчик на газовото?
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    Коментар


      #3
      Може да смесва горивата и да се дави, спри газта и пробвай да запалиш само на бензин.

      Коментар


        #4
        Re: Проблем при палене на газ?

        qnkov написа:
        Имам газов инежкцион мимгаз. Сутрин нямам проблем, когато е студена колата. Пали си на бензин и след време авто си прехвърля. Но ако загрее и я оставя 20-30 минути да почива и тръгна да я паля - се мъчи. Въртя а тя неще, ако запали - гасне Малко търсене е, но мога да я запаля. А когато запли веднага прехвърля на газ. Съмнява ме, че понеже е загряла се опитва да запали на газ, а нещо не ѝ се отдава. Къде може да е проблема? Преди 3 хиляди съм сложил газовата уредба. Дали не е за някой филтър или?
        дави се от газта. Най вероятно клапана е аут
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Още е в гаранция,отивай при майстора дето я е монтирал!Без да се закачи на компютър само може да се гадае какъв е проблема.
          OVB X18XE1 седан+ГИ

          Коментар


            #6
            Ще отида в сервиза да питам тогава.
            Fiat Bravo 1.8 16V 96'

            Коментар


              #7
              Tам ще те заковат, че не е от тях, а от свещи, кажи, че си ти сменял
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар


                #8
                Plastex написа:
                Tам ще те заковат, че не е от тях, а от свещи, кажи, че си ти сменял
                Много добър съвет,да се излъже! Ако майстора е добър,тези номера не минават! :D Нови свещи и работещи свещи са различни категории! :P
                OVB X18XE1 седан+ГИ

                Коментар


                  #9
                  Нещо не успя да се свържа с компа на газовата, затова пробвах едно нещо друго. Натиснах копчето и карах само на бензин и тоя проблем пак го има. От какво може да е тогава? Дали може да имам проблем със стартера? Когато е студен пали, но като загрее нещо да става? Или нещо свещи... Но са на 3-4 хиляди само.
                  Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                  Коментар


                    #10
                    Карай 2-3 дена само на бензин и виж каква е ситуацията.
                    OVB X18XE1 седан+ГИ

                    Коментар


                      #11
                      Оказа се, че не е свързано с газта. Забелязах, че колата трудни пали, когато я напекло слънцето. Възможно ли е датчик на коленовия вал? Или?
                      Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                      Коментар


                        #12
                        Plastex написа:
                        Tам ще те заковат, че не е от тях, а от свещи, кажи, че си ти сменял
                        Нека колегата да каже къде е проблема!
                        OVB X18XE1 седан+ГИ

                        Коментар


                          #13
                          Нека каже. Също къде се намира. Дали е някъде зад двигателя и дали мога отгоре да го развия и сменя. Да не се наложи някакво разглабане само.
                          Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                          Коментар

                          Working...
                          X