Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не пали наа газ понякога?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не пали наа газ понякога?

    Колеги темпрата понякога на газ трябва от 5 опит да я запаля рядко е но....винаги пали от раз но понякога не иска , прехвърля ли на бензин запалва веднага и като запаля си я прехвърлям на газ после си пали на газ , изпарителя със релетата за смяна на бензин и кабели + клапан са нови ,само копчето не съм сменял ама то си работи нормално ? каква е причината
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    Според мен е бедна смес в началото, понеже и аз съм поскопил моята, на газ пали трудно (при първо палене за деня или повече от 3 4 часа престой ) има вариант да се оправи като се отвърти малко месинговия винт на изпарителя ама тогава ми вдига разхода с поне литър. Така че паля на бензин обръщам на газ и шапка на тояга
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      cs_aleksandar написа:
      Според мен е бедна смес в началото, понеже и аз съм поскопил моята, на газ пали трудно (при първо палене за деня или повече от 3 4 часа престой ) има вариант да се оправи като се отвърти малко месинговия винт на изпарителя ама тогава ми вдига разхода с поне литър. Така че паля на бензин обръщам на газ и шапка на тояга
      добре как така винаги ще пали от 1/4 пък понякога ще спре и ще пали от 4 път ????верно месинговия съм го стегнал ама нямам идея не мисля да е от него по скоро копчето нещо не пуска клапана?
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        fuel injekcion написа:
        cs_aleksandar написа:
        Според мен е бедна смес в началото, понеже и аз съм поскопил моята, на газ пали трудно (при първо палене за деня или повече от 3 4 часа престой ) има вариант да се оправи като се отвърти малко месинговия винт на изпарителя ама тогава ми вдига разхода с поне литър. Така че паля на бензин обръщам на газ и шапка на тояга
        добре как така винаги ще пали от 1/4 пък понякога ще спре и ще пали от 4 път ????верно месинговия съм го стегнал ама нямам идея не мисля да е от него по скоро копчето нещо не пуска клапана?
        Това може да го провериш. Подай ток директно на клапана. Ако те съмнява копчето - ракачи го и дай на късо жиците, които дават ток на газовия клапан. На копчето светят ли индикациите? Мен ме съмнява да е от него, но пък ти си сменил всичко, то няма от какво да е. Ако при палене даваш на контакт, гасиш и даваш пак - чува ли се клапана, тогава пали ли от раз?
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #5
          Kay_ написа:
          fuel injekcion написа:
          cs_aleksandar написа:
          Според мен е бедна смес в началото, понеже и аз съм поскопил моята, на газ пали трудно (при първо палене за деня или повече от 3 4 часа престой ) има вариант да се оправи като се отвърти малко месинговия винт на изпарителя ама тогава ми вдига разхода с поне литър. Така че паля на бензин обръщам на газ и шапка на тояга
          добре как така винаги ще пали от 1/4 пък понякога ще спре и ще пали от 4 път ????верно месинговия съм го стегнал ама нямам идея не мисля да е от него по скоро копчето нещо не пуска клапана?
          Това може да го провериш. Подай ток директно на клапана. Ако те съмнява копчето - ракачи го и дай на късо жиците, които дават ток на газовия клапан. На копчето светят ли индикациите? Мен ме съмнява да е от него, но пък ти си сменил всичко, то няма от какво да е. Ако при палене даваш на контакт, гасиш и даваш пак - чува ли се клапана, тогава пали ли от раз?
          смених кабелчетата и релетата чистих масата на клапаните , до колкото чувам всичко си чука нормално на контакт аама от 4 път пали ,а й понякога я пусна на свободна и направо гасне именно тогава прави проблема с паленето ,или тръгна да паля и неще или гасне и пак неще ,и само чукна на бензин и веднага прехвърли няма проблем..спре да пали на два дни веднъж например и нямам идея защо ..а копчето нормално свети какво винаги , иначе докато работи местя релета жици да няма нещо хлабаво...колата не гасне..подам и с жици ток чука клапана ,качим се пак чука пали...обаче реши ли не пали ,или гасне и пак не пали..
          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

          Коментар


            #6
            При всичко сменено, щот така ти гасне, кога я пуснеш на свободна...почвам да споделям на Сашо мнението за бедна смес.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #7
              Kay_ написа:
              При всичко сменено, щот така ти гасне, кога я пуснеш на свободна...почвам да споделям на Сашо мнението за бедна смес.
              Добре колеги мерси ще я видя май найстинае така щото харчи под 10 след смяната на изпарителя от мен и настройката му в София пък май си върви нормално но май е възможно след малко натискане от мен при пускане на свободна да гасне въпреки чее съм я пробвал от 100 на трета да я пускам на свободна закрепва 900..кога си иска тогава май го прави ,ама ще я пренастроя леко
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар

              Working...
              X