Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висок разход на газ на Пунто 95 1. 1 с обикновенна газова

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Висок разход на газ на Пунто 95 1. 1 с обикновенна газова

    Колеги , здравейте . Дано не наруша някое правило , но пиша тук да споделя проблема си . От 1 месец съм собственик на Пунто 95 1. 1 с обикновенна газова . Когато взех колата , я напълних газовата догоре ( 31 литра побира ) и направих засичане номер 1 - 100 км . градско и пак до горе и ми побра 12.85 ~ 13 литра грубо , както и да е преглътнах го . След това направих засичане номер 2 , карах я , докато не изгасне , от пълна до празна , налях отново 31 литра , а бях изминал ( само )164 км . , което се пада около 19 газ , което е невероятно много , а си я карам нормално . Някой да сподели подобни проблем , преди да отида на газаджия да съм горе - долу запознат .И второто , което искам да питам е , че , когато паркирам колата по лек наклон на скорост готов да излизам вече от нея , но все още мърдам вътре , малко по малко прехълцва да изтърва с по няколко сантиметра . . . . дали е компресия . . . а и не върви като за тези коне ( 55 ) , двама приятели с по 1 . 2 60 коня , все едно са 30 - 40 коня повече от мойта . Някой , ако може да помогне или да ме насочи относно някой от тези 2 проблема , бих му бил много благодарен . Благодаря Ви предварително !Грешен раздел -> Преместена. Модерирано заглавие.Прочети правилата на форума!Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    кола

    Ма си си отговорил на единия проблем -Дали е компресия- . За това че тръгва в наклон слагай ръчна и задна Може с манометър да провери налягането А за газовата какъв е изпарителя 1 Освен да трябва настройка 2 Да се види изпарителя в какво състояние е вътре -май ще трябва да се отвори - почисти- и да се види дали затваря клапанчето
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Изпарителя е чисто нов . Другия вариант вече е да тече от някъде . . . ! Като се наведа под десния преден калник и мирише на газ . .

      Коментар


        #4
        Не казвам, че при теб е така, но когато мотора е пътник на газ разхода е много висок. Прегледай за течове, смяна на въздушен филтър и реглаж на газовата и ако тогава не се оправи е ясно. Направи и засичане на бензин да видиш там как е разхода.

        Коментар


          #5
          Павлин_Хаджиев написа:
          .. тече от някъде . . . ! Като се наведа под десния преден калник и мирише на газ . .
          ти си го казал - на 100 км 12,5на 165 км - 31 явно тече.

          Коментар


            #6
            Можеш сам да си откриеш теча, елементарно е.В някакъв съд без значение, правиш разтвор с вода и веро, и с гъбичка за домакински съдове си проверяваш всички надки и съединения.При най-малкия теч се вижда :D ,при това дето го коментираш, съмнявам се за теч,особенно обърни внимание покрай новото дето си правил,
            Fiat palio 1.7td

            Коментар


              #7
              Разочарован съм отвсякъде . Имам чувството , че попаднах на най - нечитавата . Днес излязох на центъра и на път за центъра спирам на един светофар и тя ..... изгасна , паля и гасней . Едвам я прибрах на 4 к оборото с въртежи на гуми и неспирания на стопове , изтърва ли й педала и гасне . В чудо се зимам вече , не зная от къде да почна с ремонтртите й . . .

              Коментар


                #8
                И аз съм със същия мотор и с АГУ. И мойта тръгва по съвсем леки наклони и за 8 год откакто я имам нямам толкова дърпания на р. спирачка за останалите 26 с Жигулитата. Почти същите проблеми имам напоследък с АГУ-то 25 л. ми е бутилката и дълги години изключваше на 20 л.-80% от обема. Напоследък изключва на 17 а един клепар на махленската бензиност. нагяка 24 л. при положение че влезнах на газ и съм имал повече от литър в бутилката.Провери за теч и ако няма този испарител е за тотална проверка. Гори ми 7,5-8 градско, селско, ама над 10 никогаш!
                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                Коментар

                Working...
                X