Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Събирам мнения относно проблем с ГИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Събирам мнения относно проблем с ГИ

    Здравейте колеги.Колата е Брава 1,6 пластмасов колектор.С ГИ е от почти 3 години и около 39000 км.Последната настройка е правена октомври миналата година и беше перфектна като разход и вървеж допреди 3 седмици.Колата я кара сина ми и излиза вечер за по 4-5 км.За две вечери се омазва адаптацията и вдига бензиновите времена и ако не я ресетна след няколко дена изкарва грешка за грешна горивна смес.Почти е невъзможно да запали на бензин и прекъсва много,като я ресетна се оправя.Знам че проблемът е от ГИ.Аз съм набедил рейката която е разбита и според мен някой клапан не затваря и пропуска газ в неподходящ момент.Събирам всякакви мнения и предположения.Незнам рейката да я ремонтирам ли или да се се хвърля да купя нова,за 15000км. се разбива и засега е сменяна два пъти гаранционно,но вече не е в гаранция.Ако е нова незнам каква да е.Предполагам че ще се намесят колегите които се занимават с газови уредби.В момента съм я оставил само на бензин и утре ще я погледна как е. Засега е това. Поздрави и Наздраве.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

    #2
    Re: Събирам мнения относно проблем с ГИ

    milen11 написа:
    Здравейте колеги.Колата е Брава 1,6 пластмасов колектор.С ГИ е от почти 3 години и около 39000 км.Последната настройка е правена октомври миналата година и беше перфектна като разход и вървеж допреди 3 седмици.Колата я кара сина ми и излиза вечер за по 4-5 км.За две вечери се омазва адаптацията и вдига бензиновите времена и ако не я ресетна след няколко дена изкарва грешка за грешна горивна смес.Почти е невъзможно да запали на бензин и прекъсва много,като я ресетна се оправя.Знам че проблемът е от ГИ.Аз съм набедил рейката която е разбита и според мен някой клапан не затваря и пропуска газ в неподходящ момент.Събирам всякакви мнения и предположения.Незнам рейката да я ремонтирам ли или да се се хвърля да купя нова,за 15000км. се разбива и засега е сменяна два пъти гаранционно,но вече не е в гаранция.Ако е нова незнам каква да е.Предполагам че ще се намесят колегите които се занимават с газови уредби.В момента съм я оставил само на бензин и утре ще я погледна как е. Засега е това. Поздрави и Наздраве.
    Взимай качествена рейка. След това настройка при перфектна работа на бензин.
    Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

    Коментар


      #3
      и за изпарите помисли
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        S_BANKOV написа:
        и за изпарите помисли
        Какво не му е наред според теб на изпарителя?
        Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

        Коментар


          #5
          В 90% от случаите е рейката. Аз лично се съмнявам да е изпарител, колкото и ’’чеченски’’ да е, но не е невъзможно.За рейка в случая търси нещо по-добро, като ориентир Райл или Валтек, но имай предвид, че има доста ментета. Не че тези марки са върха, но като бюджетен вариант стават.За толкова малко км не е нормално да се износи нито рейка, нито изпарител (ако са читави като произход) и ако си сменял филтри навреме.Средно до към 100 000 км карат при мен поне.Що годе прилична рейка е от около 60 лв нагоре. Аз съм с 3 омов Райл в момента. Минал съм 80 000 км един ремонт .Съветвам те рейки от по 30-40 лв да ги избягваш, каквото и да пише на тях. Като цяло е добре да си видиш и самите настройки в ГИ как са и да потърсиш там дали няма нещо нередно- примерно зададена по-ниска температура при преминаване от бензин на газ. Това понякога доста износва рейката, защото газта достига в течна фаза, а не газообразно състояние. Добре е температурата на преминаване от бензин на газ да е над 30 градуса. Увери се и че показанията на температурния датчик на изпарителя са коректни.
          Play Golf ,but not drive golf!!!
          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

          Коментар


            #6
            Аз на същия мотор след хиляди перипетии и смяни на рейки от типа валтек раил нлп и т.н сега съм с рейка за 95лв. ОМВЛ рег и нямам никакви оплаквания.

            Коментар


              #7
              kiriluz1 написа:
              ОМВЛ рег и нямам никакви оплаквания.
              Има ли ги още ? Това е най-доброто от типа клапанчета
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                kiriluz1 написа:
                ОМВЛ рег и нямам никакви оплаквания.
                Има ли ги още ? Това е най-доброто от типа клапанчета
                http://autogasbulgaria.com/index.php...product_id=234 Това ли е рейката? Щекерите ще паснат ли или трябва да търся други?Рейката в момента е Райл 3 ома и е слагана с ГИ във Фобос Плевен.Ремонтирана е два пъти.Колата прехвърля на газ на 30 градуса и температурният датчик си дава нормални показания.
                Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                Коментар


                  #9
                  milen11 написа:
                  emzo написа:
                  kiriluz1 написа:
                  ОМВЛ рег и нямам никакви оплаквания.
                  Има ли ги още ? Това е най-доброто от типа клапанчета
                  http://autogasbulgaria.com/index.php...product_id=234 Това ли е рейката? Щекерите ще паснат ли или трябва да търся други?Рейката в момента е Райл 3 ома и е слагана с ГИ във Фобос Плевен.Ремонтирана е два пъти.Колата прехвърля на газ на 30 градуса и температурният датчик си дава нормални показания.
                  Точно това е има ги и в старгазведраре. Не е реклама аз от там ги взех.Стават само изхода за мап датчика при мен е след рейката ,и се наложи да сложа един щуцер от старата рейка в отвора на капачката която се сваля от дясната страна на снимката на рейката.

                  Коментар


                    #10
                    И нова настройка после, щото само със смяна нищо не става.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      От четвъртък рейката е сложена на колата и ГИ е настроен за новата рейка.За момента е много добре,но времето ще покаже как е в по дълъг срок на експлоатация.Надявам се да изкара 60000 км. които и дават.
                      Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                      Коментар


                        #12
                        Аз съм сменял 2-3 рейки OMVL на служебни автомобили след 150-180 000 km.Е все пак тези автомобили се карат по цял ден нон-стоп.Автомобилите са Панда на една фирма дето продава авточасти.
                        OVB X18XE1 седан+ГИ

                        Коментар

                        Working...
                        X