Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сервиз метан и софтуер за фабрично монтирана уредба

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сервиз метан и софтуер за фабрично монтирана уредба

    Здравейте колеги,Моля за помощ относно метан сервиз.Купихме тия дни от Германия бус Фиат Дукато 2000 бензин - 2005 година. Монтирана фабрично метанова уредба. По книжка пише че уредбата е ТартариниОбаче не работи, не може да напълни, не превключва, с една дума нищо не се случва. Праска си на бензин.И сега защо пиша. От сервизите масово ме отсвирват. Нямали софтуер. Отидохме в сервиз Фиат там обаче нищо не знаят за газовата. Имаше някакви грешчици, изчистиха ги и толкоз. Търси си газаджия. Та кажете кой и къде, за София питам, ама ако се наложи ще обикалям по-далеч. Кой може да има такъв софтуер да се види какво не е в ред?Поздрави и благодаря

    #2
    За София не зная кой може да ти свърши работа.В Пловдив има представител на ТартариниМоже ли да дадеш снимка на газовия компютър,че съм любопитен какъв е?
    OVB X18XE1 седан+ГИ

    Коментар


      #3
      Благодаряи до Пловдив ще стигнем. Ще звънна да питамАми не мога да го намеря до този момент къде е компютъра.п.п. Обадих им се, ебати официалния сервиз, нямат софтуер. От Фиат не им го дават....

      Коментар


        #4
        Ако наистина колата е слязла от конвейра с газовата,може да се тества с KTS.Такава апаратура имат тези дето се занимават с диагностика на бензинови мотори.Проблема е,че тези дето се занимават с бензинова диагностика не се захващат да правят газови уредби.Ако е с фабрична газовата,може да няма отделен компютър за газта.Кода на мотора какъв е?
        OVB X18XE1 седан+ГИ

        Коментар


          #5
          Снимай газовия комп и може да ти дадем варианти за софт и диагностика.Според мен Янко от Септември ще ти свърши работа.
          FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

          Коментар


            #6
            Аз не откривам отделен компютър за метана. Или няма или аз не знам къде е скрит. Факта че посетих 5-6 газаджии и никой не го видя, не че го търсиха, ме обърква. Само като чуят за Тартарини и ми хлопват вратата.Кое е кода на двигателя?Аз имам от малкия талон ZFA24400007533667 това върши ли работа?

            Коментар


              #7
              Наистина има много колеги които имат проблеми със заводски газови уредби. За съжаление на никой нему се занимава да се специализира в тази насока, поради липсата на такива автомобили.
              Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

              Коментар


                #8
                Да добавя Номер на двигателя 0431119

                Коментар


                  #9
                  lithrone написа:
                  bay_kolio написа:
                  Да добавя Номер на двигателя 0431119
                  Не мога да ти помогна много, но съм сърбал попарата на фабричен метан - Тартарини.
                  Търговското му наименование е Метатрон.Аз доколкото разбрах колегата говори за фабричен пропан-бутан.
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    В МЕС някой погледна ли? (Пример:Браво II 1,4 с газова го има там.)
                    Play Golf ,but not drive golf!!!
                    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                    Коментар


                      #11
                      ivan_pop написа:
                      lithrone написа:
                      bay_kolio написа:
                      Да добавя Номер на двигателя 0431119
                      Не мога да ти помогна много, но съм сърбал попарата на фабричен метан - Тартарини.
                      Търговското му наименование е Метатрон.Аз доколкото разбрах колегата говори за фабричен пропан-бутан.
                      Кой колега говори за пропан бутан? Аз конкретно за метан питам.В МЕС някой погледна ли? това какво е? Кой е МЕС или какво?Имам напредък. Няма отделен компютър всичко е в основния. Метана тръгна след няколко опита на една сервизче в Биримирци сръчкаха кранове и клапани и тръгна. Единствените които се навиха да го гледат всъщност. За сега имаме 20 тина км на метан. Ха да видим.

                      Коментар

                      Working...
                      X