Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щракащи дюзи и как се сменя филтър течна фаза?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Щракащи дюзи и как се сменя филтър течна фаза?

    Здравейте,т.к. не съм имал ГИ преди се чудя: кога инжекторите са за смяна?Имам един който се чува едва-едва и три които щракат ясно и отчетливо (то двигателя не се чува толкова).Сега имам 1 заминаващ си и 3 здрави или 3 заминаващи и 1 здрава?ГИ е Ланди ренцоПП как се сменя филтър течна фаза?
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    #2
    Ланди Ренцо работят с инжектори МЕД а те си тракат още от завода така че най вероятно имаш една заминаваща и 3 работещи дюзи.

    Коментар


      #3
      Ако не си запознат с АГУ по- добре иди в сервиз за подмяна на филтри.
      Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

      Коментар


        #4
        gaz написа:
        Ако не си запознат с АГУ по- добре иди в сервиз за подмяна на филтри.
        Понеже и аз имам подобен проблем( или въпрос да го наречем), да питам в темата на колегата - тези ГИ с течната фаза на пропан-бутан имат ли филтър на горивото и ако да - къде да го търся?
        Когато господ не можал да направи правия силен, направил силния прав !

        Коментар


          #5
          Само да я поясня, че моята не е с течна фаза, а с газова. Просто има два филтъра - за течна - преди изпарителя и за газова - след него.Затова не мога да отговоря на въпроса.Ако на някой му е интересно как оправих моя проблем, то просто трябваше да сменя и четирите дюзи. Бяха на 240 000 км и им приключваше живота и не работеха равномерно. Т.е. всяка поотделно е пускала по малко или по повече от останалите.
          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
          FIAT UNO 1.5

          Коментар

          Working...
          X