Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с настройката на газ на марея

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с настройката на газ на марея

    Здр имам проблем с настройките на газ дава ми висок разход,настройвал съм я с газ анализатор на 4 места и под 14 градско и 10 изванградско не пада.Сега като пътувах към Бургас с 4ма човека с климатик с 140 и още 100кила в багажника ми даде 15,5 на газ .Сменил съм кабели свещи бобина замервал съм компресия 11 на всеки цилиндър така ми каза майстора поне.С обикновена газова съм обслужил съм я с нов испарител ,филтър ,автомобила е от подписа.Чудя се къде да търся проблема?
    Fiat Marea weekend 1.6 16v 76 kw 98g

    #2
    Ти какво искаш ? Да я натъпчеш до горе,да я натискаш и да дава нисък разход ли ? Моята мареа 1.6 си върви 11 извънградско без т’ва юркане,пак с обикновена газова уредба.
    Fiat Brava98 1.6 16 v LPG ГИ
    Fiat Stilo 1.6 LPG tartarini 2004

    Коментар


      #3
      Колега, аз от 3 месеца се боря с 20/100 градско газ, пак сменено всичко а от вчера и изпарителя. Извънградското ми е 10, но 2 човека и скорост 80-90, не е нормален този разход.... мисля си да сменип филтърчето на газовият клапан или да вземеш един изпарител нов (не нови мембрани) и тогава сигурно ще падне разхода.П.С. Свали оловната плоча от крака и тогава ще има огромен ефект.
      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

      Коментар


        #4
        А какъв е размера на дефузьора?

        Коментар


          #5
          Bravva написа:
          Ти какво искаш ? Да я натъпчеш до горе,да я натискаш и да дава нисък разход ли ? Моята мареа 1.6 си върви 11 извънградско без т’ва юркане,пак с обикновена газова уредба.
          Разхода на човека е 16литра, било то и със 140км/ч! Как какво иска, та той не кара драгстер, а малолитражка! Ей така като почнете - абе разхода ти от сорта на 20 е нормален, щото и моя е толкова, кво искаш...Примерно моята 164 2.0 с ГИ дава разход 10.5-11 със 140-150км/ч, а е 144 коня. Нещо да кажеш? м? Преди бях с обикновена уредба и разхода беше подобен на този на Мареата. Според мен и Мареата се нуждае от читав ГИ и разхода ще се нормализира. Естествено, и бензиновия инжекцион трябва да е 100% в час, за да стане това - изправни ламбда сонда, дебитомер, и всичко останало. За да мина на ГИ от обикновена уредба съм инвестирал около 500лв за части, монтажа беше 100-150, общо 650лв. С икономия от 3л./100км (3.60лв). За една година или 18 000км. тези пари се връщат. Струва си напълно.
          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

          Коментар


            #6
            Абсолютно съм съгласен че един ГИ е по - добрата идея в случая, и с АГУ може да се докарат нещата до 10-11литра извън градско при тези параметри на багаж и скорост. Но задължително:- проверка за течове при запален и изгасен двигател.- Проверка на изпарителя и какво налягане прави- проверка за запушвания на пътя на газта- подбиране на правилния смесител/дефузьор- Правилното му позициониране- и най вече свещи и кабели - те вдигат много разхода. Засичането Пълно- пълно от една и съща колонка.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Tempras написа:
              1. Разхода на човека е 16литра, било то и със 140км/ч! Как какво иска, та той не кара драгстер, а малолитражка! Ей така като почнете - абе разхода ти от сорта на 20 е нормален, щото и моя е толкова, кво искаш...2. Примерно моята 164 2.0 с ГИ дава разход 10.5-11 със 140-150км/ч, а е 144 коня. Нещо да кажеш? м?
              1. А колко да гори при 140 с климатик ?2. Предлагам да ти изпуснем бутилката, да сложим 10 литра газ, да я лепнем на магистрала с 140-150км/ч без климатик и да видим дали ще минем 100км пробег. Ако минем ще ти се извиня публично и ще ти напълня бутилката с газ догоре за компенсация.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Заповядай! С най-голямо удоволствие. Само че после ще ми напълниш и бензиновия резервоар със 100 октан.
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #9
                  А как са гърнетата и катализатора?
                  Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                  Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                  Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                  Коментар


                    #10
                    Първо я направи на бензин,покарай няколко дена,и тогава я мъчи на газ.Моята от начало гореше 7 7,5 на дълго и 10 10,5 градско,с климатик +2 2,5.След 2 пръснати колектора не пада под 8,5 и11,5 без климатик.
                    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                    Коментар


                      #11
                      Re: Проблем с настройката на газ на марея

                      decho написа:
                      Здр имам проблем с настройките на газ дава ми висок разход,настройвал съм я с газ анализатор на 4 места и под 14 градско и 10 изванградско не пада.Сега като пътувах към Бургас с 4ма човека с климатик с 140 и още 100кила в багажника ми даде 15,5 на газ .Сменил съм кабели свещи бобина замервал съм компресия 11 на всеки цилиндър така ми каза майстора поне.С обикновена газова съм обслужил съм я с нов испарител ,филтър ,автомобила е от подписа.Чудя се къде да търся проблема?
                      Колега, аз съм със същия мотор, но Брава, 15/100 ми дава градско в София и то най-много. Ако карам със същия товар ще даде 9-9,2л/100 Опитай да завъртиш кранчето на газта с 1/4 до 1/2 оборота зареди си газ от Петрол и я засечи, мисля че ще имаш добър резултат. Знай че има значение от коя верига бензиностанции зареждаш. Най-са доволни хората и аз от Петрол, Еко, Газпром, Омв, Лукоил, и накрая Шел. Успех

                      Коментар


                        #12
                        Re: Проблем с настройката на газ на марея

                        decho написа:
                        Здр имам проблем с настройките на газ дава ми висок разход,настройвал съм я с газ анализатор на 4 места и под 14 градско и 10 изванградско не пада.Сега като пътувах към Бургас с 4ма човека с климатик с 140 и още 100кила в багажника ми даде 15,5 на газ .Сменил съм кабели свещи бобина замервал съм компресия 11 на всеки цилиндър така ми каза майстора поне.С обикновена газова съм обслужил съм я с нов испарител ,филтър ,автомобила е от подписа.Чудя се къде да търся проблема?
                        Този претоварен кораб със 140 и климатик, десния педал гаранция е бил до ламарината :D 15 газ е пак добре. Купи си ЕС500 и там със 160 дава 12 газ.
                        Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

                        Коментар

                        Working...
                        X