Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за избор на ГИ за Пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за избор на ГИ за Пунто МК2

    Първо се извинявам за поредната тема на тази тема. Изчетох доста но пак терзанията ми си остават.Да започнем от там че колата е Фиат Пунто МК2 2001 1,2 60 HP. Имам я от 2 години но от 1 я карам редовно всеки работен ден по 40 км най-малко (20 в едната посока сутрин и 20 на обратно вечер). Често се случва и по други поводи да излизам с нея и поради отдалечеността на квартала ми от центъра пак се въртят едни километри. Като цяло разхода е добре - 6,5 л/100км градско зимата (гр. Варна), извънградско 5,5 зимата. Общо взето на месец давам по около 170-180 лв за бензин. Като направя най-грубата сметка (демек разхода на газ хипотетично ако е колкото на бензин) с ГИ ще спестявам по 80-90 лв на месец. Та се реших да взема един ГИ на лизинг (за 12м). По пак груби сметки лизинга + газта за месец ще ми излезе или колкото или малко по-скъпо от бензина.Офертите които ми предложиха (от уж добри газаджии) са:Landi (с бутилка на мястото на резервната гума) - 1200 лв Powerjet - 1100-1200лв в зависимост от там някакви частиAgis - 900 лв. (пак с такава бутилка)Как мислите, заслужа ли си да се дадат тези 300 лв отгоре за ГИ? Принципно съм с убежденито че по-скъпото е по-хубаво, но има ли смисъл за тази кола да се хвърлят толкова пари?За Agis-а чета все положителни мнения и като цяло съм склонен да рискувам и с по-евтиното в този случай.Ще съм благодарен за всяко мнение и съвет. Не си пестете и критиките.

    #2
    Агис-а ще ти свърши идеална работа, като компютър, но по-важното е с какъв изпарител и каква рейка ти го дават
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Агис-а ще ти свърши идеална работа, като компютър, но по-важното е с какъв изпарител и каква рейка ти го дават
      Колегата е прав, но според мен на цена 900 лв, би трябвало да ти го предложат с добра окомплектовка, при положение че с Агис пълен кит с турски части е 300 лв + 200 лв за бутилка и сонда.

      Коментар


        #4
        Сега се обадих на сервиза който ми предложи Агис-а и ми казаха че всички елементи по инсталацията са полски и нямало нищо турско.

        Коментар


          #5
          И така будалите се хващат на хорото....Ела да ти продам кола ? мерцедес 10 000лв, ама няма да казвам с какъв двигател, само че е немски. Нещо такова се е получило.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            И така будалите се хващат на хорото....Ела да ти продам кола ? мерцедес 10 000лв, ама няма да казвам с какъв двигател, само че е немски. Нещо такова се е получило.
            Значи според теб има нещо гнило в цялата работа.То още като говорих 1вия път с човека ми каза че не слагали български, турски и т.н. части и инжекциони. И двете места от които взех офертите са ми препоръчани от доволни познати.

            Коментар


              #7
              Е да има, има всякакви хора. Доволни са от това, че върви на газ ама как върви и колко гори ?Питай за марка и модел на изпарителя, марка и модел на рейката, модел конкретен на АГИС-а.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                На мен всичко ми е Турско,компютър,редуктор,рейка,сонда на бутилката.Харесва ми как върви,разхода на дълго е 7-7,5 газ/100км.Колата е Опел,1.8л,115к.с.
                OVB X18XE1 седан+ГИ

                Коментар


                  #9
                  Слагай турски. Аз на същото пунто като година и двигател сложих ГИ, всички части са турски, освен бутилката и компютъра. 55000км карам на газ, само сипвам, веднъж смених едно маркуче към изпарителя беше се нацепило и 2 пъти сменям филтъра. Абсолютно безпроблемно се газифицира тоя двигател, но трябва да няма проблеми и на бензин преди всичко.

                  Коментар


                    #10
                    След дълги размисли и страсти, както и разговори с разни разбирачи реших, че ще заложа на качеството и се спрях на ГИ Landi. Другия понеделник го слагам. Благодаря на всички, които дадоха съвет и мнение по темата!

                    Коментар


                      #11
                      И след това би било добре да споделиш отзиви ,за да знаем какво да решаваме и ние .

                      Коментар


                        #12
                        suzi dr написа:
                        И след това би било добре да споделиш отзиви ,за да знаем какво да решаваме и ние .
                        Нямате грижи. След като я покарам няколко дена ще споделя мнение.

                        Коментар


                          #13
                          Да Колега да не забравиш да драснеш някой ред да кажеш как се държи с Ландито колата разход мощност че и аз мисля да слагам на каручката.
                          Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                          Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                          Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                          Коментар


                            #14
                            Преди да сложиш уредбата попитай колко струва един инжектор и датчиците.
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #15
                              Една дюза МЕД струва около 120лв.
                              OVB X18XE1 седан+ГИ

                              Коментар

                              Working...
                              X