Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за определена марка газови инжектори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за определена марка газови инжектори

    Интересува ме дали някой от колегите е ползвал или ползва инжектори Agis solo и дали са добри.Също така дали има някакви други мембранни достатъчно добри и в този ценови диапазон.Питам защото явно като голям късметлия карам 3 рейка която даже е рециклирана и положението пак е плачевно.

    #2
    Че стават, стават, имаха проблеми, някои след 10-15к изпускаха , но проблема го отстраниха.Мареа 1,6 имаше или бъркам ? Все тая с какви инжектори ще си, нямаш нужда от бързи такива.Мембранни е силно казано, но да, за такива минават.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Не е въпроса в бързодействието,а по-скоро в начина на работа. първата рейка беше NLP 3,5 мс минимални времена 5000км беше добре и след това почна да работи нестабилно и колата да гори като змей,съответно и така вървеше.След това взех една Valtek страшна работа , бавна при 2,2мм коефициент 1,5 ужас и с нея голям разход.След това сложих Rail black body само дето уцелих да е от лятото 2012 пробна серия с нови гумички и за 2-3000 км имах добър разход докато се скапа и тя и след това направих грешка да я сменя с рециклирана която пак за 3000 км се скапа ,почна да чука като дизел и да се чува на 3 метра от колата.Сега съм я закрепил като навих отгоре към половин оборот намаля чукането и пооправи разхода(2-2,5 л)надолу градско.Като всичките тези упражнения съм ги правил с ресетване на бенз.еку и настройка на газовото. Стана малко дълго и тъжно но мисля че valteka и рециклирания rail са ментета. И за това смятам да сложа нещо по добро и ако може да е истинско.Колата е Марея 1,6 99г, пластмасов колектор еку 49f ,автоматик.

      Коментар


        #4
        Аз на Бравото съм с такива , преди тях бях с рейка Валтек , но в един момент нещо се побърка и държеше минимални времена на газ около 7мс при 3.7мс бензиново време. Сложихме Рейл за проба и резултата беше същия като с Валтек независимо от размера на дюзата който последно беше 2.6мм . Сменихме ги с Агис и времето падна на 4.5мс , по-безшумни са от рейките и е хубавото че маркучите след инжекторите са съвсем къси.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Да за сега се справят добре за парите. Имах две бройки дефектни но при тях не работеше бобината но за 500/600бр си е нормално. Нямам върната дюза един път заработила си работи. Искам обаче да отбележа че това е ниско омна дюза и се управлява по спец. начин и за това подберете подобна ниско омна дюза имаче ще даде дефект компа или дюзата.

          Коментар


            #6
            qnisZ написа:
            Да за сега се справят добре за парите. Имах две бройки дефектни но при тях не работеше бобината но за 500/600бр си е нормално. Нямам върната дюза един път заработила си работи. Искам обаче да отбележа че това е ниско омна дюза и се управлява по спец. начин и за това подберете подобна ниско омна дюза имаче ще даде дефект компа или дюзата.
            Инжекциона е Блутроник и твърдят че управлява нускоомни дюзи, иначе в софтуера никъде не се указва вида на дюзитв. Само има указание ако се ползват дюзи S да се намали размера с 0,1.

            Коментар


              #7
              Apis-ките ги дават 2мс open & close time. Сиреч бързи.На кола с бързи бенз. инжектори 1мс. се оказа, че просто не могат да смогнат на 2мс.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар

              Working...
              X