Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

слагане на газ инж. на добло 1,6 16v 106к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    слагане на газ инж. на добло 1,6 16v 106к.с.

    Здравейте колеги искам да попитам имали някои които е слагал газ инжекцион на фиат добло 1,6 бензин и имат ли проблеми след това? Разбрах че същият двигател се слага при други модели на фиат и не е препоръчителен за газ, поради факта че компютъра се самоадаптирал и възниквали проблеми, колата не палела на газ или на бензин. Та искам да попитам понеже сум харесал такова добло 2002 и искам да му сложа инжекцион. Но ако ще имам проблем и ще съм постоянно в бокса и по газаджии няма смисъл да го вземам. Моля колеги които имат коли с такъв мотор и които могат да ми помогнат с информация да ми пишат. Кажете и някои бог на газта в пловдив които ги разбира фиатаджийските мотори. И да не се приема като реклама но нека всеки каже коя е неговата марка г.и.
    Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
    Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
    Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
    Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
    ............

    #2
    трябва да е 103коня. и мисля че компа е съвсем различен от адаптивния на бравото. а адаптивния на бравото няма никакви, ама никакви ядове не ми се обяснява надълго, но общо взето вече 8000км на газ никакви проблеми с газов инжекцион, обрща ми на газ на 30градуса на водата, когато темп е над 30градуса си паля ДИРЕКТНО НА ГАС, колата се кара ежедневно и се настъпва значително и абсолютно никакви проблеми. подгряването на дросела също съм го разкачил.

    Коментар


      #3
      Има и самоадаптивни газови компютри(ГИ).Всичко от майстора зависи!
      OVB X18XE1 седан+ГИ

      Коментар


        #4
        Абе и аз се зачудих на тези 106 коня, но понеже не знам гамата двигатели на Фиат и си затраях.Та, на Стилото няма никакви ядове с газта. Е, харчи и бензин, докато загрее. Но това си е + за дюзите.Редакция: Ще се редактирам, след поста на Емцо под мая.Явно е така. Но аз от Хлопелски двигатели не разбирам. И от Фиатски де не разбирам. Но карам Фиат и поддържам Фиат. Та затова.
        Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
        Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
        Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

        Коментар


          #5
          Най-вероятно е с Хлопелски Екоспек мотор.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Може и аз да съм се заблудил и да е 103к.с. та не разбрах лош ли е мотора има ли проблем с г.и. и каква е цената на кадърно изпълнение
            Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
            Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
            Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
            Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
            ............

            Коментар


              #7
              idrltd написа:
              Може и аз да съм се заблудил и да е 103к.с. та не разбрах лош ли е мотора има ли проблем с г.и. и каква е цената на кадърно изпълнение
              Еми, Баце, кажи какво питаш, за да получиш адекватен отговор.Иначе темата е класика. Що не ползваш търсачката?
              Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
              Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
              Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

              Коментар


                #8
                Питам баце дали ако му бодна един г.и. ще си скубя косите, или ще забравя за проблеми?
                Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
                Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
                Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
                Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
                ............

                Коментар


                  #9
                  На такъв въпрос, отговора ми е ДА.
                  Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                  Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                  Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                  Коментар


                    #10
                    Разбери първо дали е фиатски мотор или опелски.Ако е фиатски и минеш тънко - ооооо, да !АКо е опелски - не знам, с какво ЕКУ е, но едва ли ще е марели иав49
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Кабела за бенз.Еку ми струва 40лв,а кабела за газовото Еку 2,80лв.Взел съм си ги преди 3г.и когато се наложи си ресетвам бензиновото и си настройвам газовото,отнема ми 20-30мин.,и още с първото настройване съм излезнал напред, заради неходенето по майстори.Иначе съм с така нареченото проблемно Еку колата е Мареа 1,6,103коня 99г.Така че слагай смело разликата спрямо бензин си е в полза на газта даже и с дребните неудобства свързани с ресетване.Бих ти препоръчал самоадаптивен ГИ и да потърсиш качествен газсервиз и гарантирано няма да си скубеш косите.

                      Коментар


                        #12
                        Колеги как да разбера с какъв мотор е епера не работи. Иначе имам номера на шасито и на двигателя, айде помагайте Не искам да се прецакам и да го взема на бензин и да не мога да му сложа г.и. или да му сложа и да имам проблеми.vin:ZFA22300005106952engine:18286000versi on:223AXDIA 03
                        Прикачени файлове
                        Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
                        Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
                        Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
                        Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
                        ............

                        Коментар


                          #13
                          Абсолютно стандартен фиатски 1.6 ползван от поне 97-ма насам. ЩЕ работи без проблем с ГИ.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Re: слагане на газ инж. на добло 1,6 16v 106к.с.

                            idrltd написа:
                            . Кажете и някой Бог на газта в Пловдив, който ги разбира фиатаджийските мотори. .
                            Свържи се с Янко от Септември,на много колеги е монтирал от-до.Всеки ще ти гарантира за него,защото наистина е човека за теб(Богът на газта) Успех!
                            Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                            Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                            Коментар


                              #15
                              Колеги имате ли идея колко ще е стедният разход с г.и???
                              Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
                              Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
                              Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
                              Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
                              ............

                              Коментар

                              Working...
                              X