Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

АНТИФРИЗ концентрат или разреден???? Fiat punto 1.1 s

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    АНТИФРИЗ концентрат или разреден???? Fiat punto 1.1 s

    Здравейте както може да се досетите Млад водач съм... от 1г имам книжка а шофирам от 8,9 месеца,Никога не съм карал през зимата.. (бях летен курс)... както и да е... Въпросът ми може и да е смешен за някой но аз искам да съм подготвен... преди 2,3 седмици долях 100,150 мл. Антифриз.. но сега стана по студено и се страхувам че това е малко .. та да ви питам какво да направя,как да сложа нов .. смисъл като погледна на казанчето дето е на радиатора си е по средата между MIN- и -MAX.Казаха ми че трябва да източа цялата система но незнам как и от къде,други ми казват да източа 1,2 литра и да сипя концентрат 1,2 литра????Моля ви кажете ми какво трябва да направя че да не стане някой ГАФ ... фсе пак това ми е първата кола и си я обичам МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

    #2
    Re: АНТИФРИЗ концентрат или разреден???? Fiat punto 1.1 s

    gari_niko написа:
    Здравейте както може да се досетите Млад водач съм... от 1г имам книжка а шофирам от 8,9 месеца,Никога не съм карал през зимата.. (бях летен курс)... както и да е... Въпросът ми може и да е смешен за някой но аз искам да съм подготвен... преди 2,3 седмици долях 100,150 мл. Антифриз.. но сега стана по студено и се страхувам че това е малко .. та да ви питам какво да направя,как да сложа нов .. смисъл като погледна на казанчето дето е на радиатора си е по средата между MIN- и -MAX.Казаха ми че трябва да източа цялата система но незнам как и от къде,други ми казват да източа 1,2 литра и да сипя концентрат 1,2 литра????Моля ви кажете ми какво трябва да направя че да не стане някой ГАФ ... фсе пак това ми е първата кола и си я обичам МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
    Като ти чета коментара, ме навежда на мисълта че не си сигурен с какво я караш "антифриз или вода"? :D За тази цел вземи една спринцовка, източи от разширителното казанче 100-150мл. в едно шишенце и го сложи във фризера за една вечер. На другата сутрин ако не е замръзнало, не се притеснявай за колата! Ако не ти се занимава с тая процедура, си купи един уред за измерване на антифриза! Успех!

    Коментар


      #3
      Re: АНТИФРИЗ концентрат или разреден???? Fiat punto 1.1 s

      Разширителното казанче?? смисъл това дето гледам колко вода имам нали??? дето пише MIN-MAX .. щото за друго не моа са сетя.. ако става дума за това,утре ще го направя .........Простете невежестта ми.. ........ Yellow_Flash_Colorz_PDT_14

      Коментар


        #4
        Re: АНТИФРИЗ концентрат или разреден???? Fiat punto 1.1 s

        gari_niko написа:
        Разширителното казанче?? смисъл това дето гледам колко вода имам нали??? дето пише MIN-MAX .. щото за друго не моа са сетя.. ако става дума за това,утре ще го направя .........Простете невежестта ми.. ........ Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
        Да колега, точно за него става на въпрос!

        Коментар


          #5
          Re: АНТИФРИЗ концентрат или разреден???? Fiat punto 1.1 s

          oк МЕРСИ МНОГО Утре ще го направя

          Коментар


            #6
            антифриз

            Вземи едни прозрачен маркуч источи всичко от казанчето и веднага долеи концентрат поне минус 30 да е Така ще си сигурен че няма да имаш проблем през зимата Ато ктрябва обузвъздуши после
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Колега ще ти дам един съвет, вземи си 4л антифриз концентрат, на -30гарадуса/все тая какъв цвят/, и отиваш при някой майстор да ти го смени всичкия като ти промие и системата.Не е ясно с какво си я карал, а този преди теб съвсем не е ясно. Така ще сте сигурни че колата нито ще прегрее, нито ще ти носим уиски, а и ще имаш парно като хората.пп И все пак ти си преценяваш.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Благодаря на всички за съветите

                Коментар


                  #9
                  А какво Представлява обезвъздушаването ?

                  Коментар


                    #10
                    Изкарване на останалия въздух от системата след като налееш антифриза.Ако я оставиш с въздуха има голяма вероятност колата да прегрее и става кофти...Има си едни пробки (кранчета) за тази работа, но при Пунто не знам къде се намират.Закарай я на майстор, гледай го какво прави и другия път действай
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      Снощи източих към 150 200 мл и ги оставих в пластмасово шишенце в фризера не слагах термометер да видя на колк о градуса ще издържи но усилих хладилника на макс и сутринта всичко в хладилника беше замръзнало на камък в буквалният смисъл само шишенцето в камерата с течноста НЕ Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 после си купих Антифриз -60 некъф син и сипах към 300 400 мл да е по силен концентрата демек и сега ми е над MAX-чертичката 2 3 пръста,това проблем ли е ?,, да си го източа ли да си е по средата както си беше???? или и така да си карам ?

                      Коментар


                        #12
                        Концентрат НИКОГА повече няма да налея ДИРЕКТНО в колата :D
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          gari_niko написа:
                          Снощи източих към 150 200 мл и ги оставих в пластмасово шишенце в фризера не слагах термометер да видя на колк о градуса ще издържи но усилих хладилника на макс и сутринта всичко в хладилника беше замръзнало на камък в буквалният смисъл само шишенцето в камерата с течноста НЕ Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 после си купих Антифриз -60 некъф син и сипах към 300 400 мл да е по силен концентрата демек и сега ми е над MAX-чертичката 2 3 пръста,това проблем ли е ?,, да си го източа ли да си е по средата както си беше???? или и така да си карам ?
                          Колега, за да го напишат "MIN - MAX" значи има причина! При загреване водата се разширява, при изстиване се свива при това има 1 клапанче на капачката което се грижи, въздуха да влиза и излиза от казанчето.Направи го до максимума, за да ти е мирна главата.

                          Коментар


                            #14
                            Ок мерси за съвета :D

                            Коментар


                              #15
                              Добро утро на всички мисля че може да сложим край на темата.. Снощи источих към 100 мл и сложих пак в камерата но в фризера на баба и дядо че е по силен сложих и термометер и сега пред 15 мин проверих и течноста в чашата не беше замръзнала а на термометера показваше -28 мисля че е добре мерси на всички за съветите без вас нямаше да се справя Лек ден ви желая на всички ... ПП... Добре че има добри хора като вас .. БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА СЪВЕТИТЕ

                              Коментар

                              Working...
                              X