Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.6 гасне в студено време

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Как мога да замеря налягането на бензина.Когато сутрин запаля и поддържам 2000 оборота няколко секунди не изгасва.

    Коментар


      #17
      Ами отиди при майстор той ще го замери, може да си провериш и бензиновия регулатор и не знам дали може да има въздух в системата (не ме съдете ако не може да има :D)Най-вероятно бензиновия регулатор
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #18
        Имам го същия проблем при студено време (Stilo 1.6-16v), но аз дебна оборотомера, като тръгне да сваля оборотите и подам малко газ и се успокоява, а ако я изпусна при второто палене вече не гасне. Не съм се ровил какво го причинява, че не е кой знае какъв проблем, но ако от нещо дребно и евтино си струва да се отстрани. Та споделяйте ако намерите решение

        Коментар


          #19
          Насочихаме към бензиновите диузи да ги почистя.Като ги изчистя ще пиша

          Коментар


            #20
            При мен го има същия проблем . Дюзите съм ги чистил . Просто като запали първия път подавам два три пъти газ и не гасне .

            Коментар


              #21
              В ниските температури подаването на гас не помага.Колкото са по ниски температурите толкова повече пъти изгасва.

              Коментар


                #22
                asen doychev, при теб много ми прилича на мръсен дросел, или блокиращо в началото стъпково моторче от мръсотия.
                emil_vekov92 написа:
                В ниските температури подаването на гас не помага.Колкото са по ниски температурите толкова повече пъти изгасва.
                Мда и без това екуто блъска гориво защото си мисли че си на северния полюс че и ти да настъпваш газта. По това което описваш е видно че колата ти се дави по някаква причина, дали е заради термодатчика, дали не е стига въздуха или е нещо друго трябва да се провери.Измерихте ли налягането на бензина? Не е нужно да го правите в движение, и на място може да и вдигаш оборотите.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #23
                  Заради дросела ми гаснеше и в движение . От тогава го чистя редовно . Възможно е да има проблем със стъпковия мотор но не съм задълбавал толкова. Ако не подам газ гасне .При повторно палене не гасне. Като подам газ не гасне.

                  Коментар


                    #24
                    Не съм замервал налягането на бензина първо ще почистя диузите ,че те са ми много самнителни от 2010 година карам колата никога не са чистени.Това лято сложих газов инжекцион и проблема ми се влоши още повече зимата.

                    Коментар


                      #25
                      Ами нормално е проблемите с дюзите да се задълбочават след монтажа на газовата уредба. Не е лошо наред с другите почиствания, да си погледнеш и въздушния филтър. Ако се е омърлял, пак ще се дави.
                      Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                      Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                      Коментар


                        #26
                        ivchotr написа:
                        Ами нормално е проблемите с дюзите да се задълбочават след монтажа на газовата уредба. Не е лошо наред с другите почиствания, да си погледнеш и въздушния филтър. Ако се е омърлял, пак ще се дави.
                        Ще го прегледам и него.

                        Коментар


                          #27
                          Колеги, има ли развитие по темата. Аз имам абсолютно същия проблем при паленето сутрин при много студено време. Колата изгасва ако не подам газ, има и газова. Не ми е проблем ако я изпусна да запаля отново, но не мисля, че това е нормално.
                          Fiat Stilo 1.6 16v

                          Коментар


                            #28
                            Присъединявам се към групата на гаснещите.Търся и аз проблема.Нямам газова.Не са дюзи почти съм сигурен.
                            Fiat Tipo 1.4ie 1993 EX
                            Fiat Stilo 1.6 16V 2003

                            Коментар


                              #29
                              От всички гаснещи някой измери ли налягането на горивото ? А свалил и си помпта да види да не е затлачена от боклуци?
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #30
                                А за самоадаптация попричетохте?

                                Коментар

                                Working...
                                X