Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прегрял 1,6 двигател, 103 к.с. от Мареа 1999г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прегрял 1,6 двигател, 103 к.с. от Мареа 1999г.

    Възможно ли е след проблем в перката на радиатора и неадекватно поведение на датчика за температура на водата да вкара в двигателя вода??? Майсторите са ми малко калпави и сега се реших да сондирам мнения. Спрях автомобила в рамките на 2-4 мин. след появата на пушек под капака, след това на 2 пъти е припалвана за 10-15 сек. и пали.... Според тях е навлязла вода в първи цилиндър, огънало главата и е сцепило корпуса на двигателя??? Говоря с тях по телефона тъй като автомобила ме изостави на 40 км извън населеното място където живея.Поздрави!

    #2
    прегряванията са пагубни в повечето случаи,така,че може и да е така,но по принцип точно тези мотори не пукат блокове или корпуси ,както ти си се изразил.хубаво е око да види ръка да пипне в твоя случай.предполагам,само е духнала гарнитура

    Коментар


      #3
      Имало и изкривена глава.... за шлайфане, не знам какво да ти кажа колега, не ми е силната страна това с двигателите и да видя как мога да преценя дали е пукнат корпуса и крива главата???

      Коментар


        #4
        Младеж не очаквай да видиш външни пукнатини, пукнат блок се хваща на ренген, а иначе всяка глава се шлайфа преди да се сложи отново, но чак пък да е крива , но е много възможно да се е изкривила ако веднага след прегряването си налял студена вода в двигателя.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Колега, защо не се консултираш с колегата Stenli, преди да предприемеш, каквото и да било - гледам, пишеш, че си от Велико Търново.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #6
            sugarboy написа:
            Колега, защо не се консултираш с колегата Stenli, преди да предприемеш, каквото и да било - гледам, пишеш, че си от Велико Търново.
            Браво, местните колеги да ударят едно рамо с проверен майстор.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Колата е в Павликени... а как са видели пукнатината не знам, ще ида да видя в Събота, че постоянно съм на работа! Да налях вода в радиатора веднага след прегряването по препоръка по телефона, знам ли какво щеше да стане, а бе голям филм, сега търся двигател и то оборудван, ако тоя се е спекъл така!

              Коментар

              Working...
              X