Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punto 1.2 8v MK2 пропадна педала на съединителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Punto 1.2 8v MK2 пропадна педала на съединителя

    Вчера седя си аз на светофара светва зелено включвам на първа и се приготвям да стартирам и ШОК Yellow_Flash_Colorz_PDT_24 отпускам съединителя и педала го няма, остана си на място. Като го сритах отскочих на средата на кръстовището :D . Някой колега дали го е получавал това чудо и от какво може да е.

    #2
    Жило, аксиален лагер
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      А на този модел с жило ли е или помпа. Аксиалния е сменян заедно със съединителя.

      Коментар


        #4
        Кога? ако е скоро значи реглаж и ако е с помпа проверка на помпата.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Съединителя е сменен юли 2012г.

          Коментар


            #6
            Горна помпа на педала на съединителя - за смяна.

            Коментар


              #7
              :D този проблем си е хроничен проблема е в самия механизъм в един момент педала прескача и помпата няма сила да го върне
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #8
                Благодаря колеги! Ще се сменя явно. Четох в една руска книжка за обезвъздушаване на системата. Мисля преди смяната да пробвам и това чудо.

                Коментар


                  #9
                  Първо огледай около педала,стелки изолации и темподобни
                  FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                  Коментар


                    #10
                    янко имаш предвид за теч или нещо да запира. Да това ще е първото нещо което ще направя.

                    Коментар


                      #11
                      Нещо да не запира.Имал съм такива проблеми и със задържане и с неотделяне,само че бяха застава и ритмо 55и 60 коня и на светофар не можеха да ме изненадат,просто изгасваха
                      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                      Коментар


                        #12
                        Ох олекна ми. Преди малко пак натиснах и остана долу педала наврях се и о чудо тъпата стелка се е издърпала напред и запира на нея. Благодаря на всички отзовали се. За мен беше полезно научих някои неща за пунтаки.

                        Коментар


                          #13
                          :D

                          Коментар


                            #14
                            Забравих само да питам нещо. Като се врях отдолу до педала на съединителя имаше една пластмасова стойка която беше празна. Същата я има на педала на спирачката и там стои стопмашинката. Направи ми впечатление че е била използвана защото беше надраскана основата където прави контакт с буталцето. Какво може да има там или не трябва да има нищо? На снимката е номер 11.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #15
                              това място е сьщо за такава машинка като на спирачката,на моето е имам но и аз досега не мога да разбера за какво служи
                              Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

                              Коментар

                              Working...
                              X