Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не пали след като загрее ... Типо 1.4mi

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не пали след като загрее ... Типо 1.4mi

    Здравейте колеги,Проблема е следния - след като загрее фиатчето, изгася го и минат 5-10мин не иска да запали докато не изстине двигателя ,пробвахме дали стига ток на свещите -няма .Когато е в движение на ниски обороти губи тока някаде смисъл падат ми оборотите и почти гаснее за секунда .Сменил съм кабели свещи ,комутатор, бобина и незнам от какво друго може да е. Ако някой знае от какво е ще съм му много благодарен да сподели . Поздрави

    #2
    Не пали след като загрее ... Типо 1.4mi

    Провери дали достигат 12 волта до бобината и до комутатора (по време на стартиране)ако не търси нещо по захранването.
    skype pe6_oo Марин

    Коментар


      #3
      когато не иска да запали пробвай на скорост дали ще запали
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        #4
        и на скорост не иска да пали ...

        Коментар


          #5
          следващия път сложи върху комутатора един мокър парцал, да се охлади и пробвай как е.
          Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
          Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

          Коментар


            #6
            четох преди време в ч друг форум 4е може да е датчика на коляновия вал ,и проблема го разрешаваха като го поливат с вода да се охлади ,пробвах 1-2 седмици и аз така-палеше но се оказа че охлаждам и двигателя и не е от датчика . А за комутатора както казах съм го сменял ,даже стария работи .

            Коментар


              #7
              Re: Не пали след като загрее ... Типо 1.4mi

              lepcho23 написа:
              Здравейте колеги,Проблема е следния - след като загрее фиатчето, изгася го и минат 5-10мин не иска да запали докато не изстине двигателя ,пробвахме дали стига ток на свещите -няма .Когато е в движение на ниски обороти губи тока някаде смисъл падат ми оборотите и почти гаснее за секунда .Сменил съм кабели свещи ,комутатор, бобина и незнам от какво друго може да е. Ако някой знае от какво е ще съм му много благодарен да сподели . Поздрави
              А дистрибутор? На какво гориво го прави бензин/газ?
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                lepcho23 написа:
                четох преди време в ч друг форум 4е може да е датчика на коляновия вал ,и проблема го разрешаваха като го поливат с вода да се охлади ,пробвах 1-2 седмици и аз така-палеше но се оказа че охлаждам и двигателя и не е от датчика . А за комутатора както казах съм го сменял ,даже стария работи .
                .Ако двигателя е студен а датчика горещ пак няма да запали така,че колегите са прави,че проблема ти е в датчика.Много ясно,че като го поливаш с вода ще охладиш малко и двигателя но ти променяш параметрите на датчика а не на двигателя.Виждаш,че като го охладиш колата пали,но ти си знаеш най-добре.А от къде си сигурен,че комутатора не е дал фира,какво като си го сменил.
                Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                Коментар


                  #9
                  само на газ я карам колата от много време ... комутатора го слагах и на друга кола и нямаше проблеми

                  Коментар


                    #10
                    Насочвай се към датчика тогава.
                    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                    Коментар


                      #11
                      И аз съм имал същия проблем - оказа се датчика на коляновия вал. Сменя се лесно, но за съжаление не е гаранция, че новият ще работи коректно дълго време Успех!
                      Fiat Marea 1.8 16V

                      Коментар

                      Working...
                      X