Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.4 12 V Трудно пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.4 12 V Трудно пали

    Имам Фиат Браво 1.4 12 V 80 коня трудно пали доста трябва да въртя докато запали а като заработи е много добре така мисля и като е топла е пак същото ако някой може да даде някой съвет какво да проверя

    #2
    Re: Браво 1.4 12 V Трудно пали

    dinko7804 написа:
    Имам Фиат Браво 1.4 12 V 80 коня трудно пали доста трябва да въртя докато запали а като заработи е много добре така мисля и като е топла е пак същото ако някой може да даде някой съвет какво да проверя
    Има ли газова уредба и от кога не е обслужвана?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Има газова уредба а от кога не е обслужвана незнам взех го преди два месеца. Но какво значение има газовото за трудното палене на бензин

      Коментар


        #4
        dinko7804 написа:
        Има газова уредба а от кога не е обслужвана незнам взех го преди два месеца. Но какво значение има газовото за трудното палене на бензин
        стъпково моторче .

        Коментар


          #5
          Разбира се че има стъпков мотор но той си работи много добре колата си подържа оборотите. Ако не работеше мотора намаше да ги подържа

          Коментар


            #6
            dinko7804 написа:
            Има газова уредба а от кога не е обслужвана незнам взех го преди два месеца. Но какво значение има газовото за трудното палене на бензин
            Газовия клапан който спира притока на газ пропуска по-малко.Мембраната на първата степен на редуктор изпаритела е опечена и също позволява на първата степен да пропуска газ.Клапана на изпарителя и той помага за това.В крайна сметка когато автомобила престоява се дави и затова пали трудно.Извади маркуча за газта от изпарителя при следващия престой и преди да запалиш го монтирай.Сподели после как е запалила колата.В този случай на давене колата пали трудно и на бензин и на газ.Играл съм я тази игра така ,че опитай и сподели за резултата.Изхода от това е обслужване на редуктор-изпарителя и клапана преди него.Каква е газовата уредба - изпарител и клапан?
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Много благодаря за пояснението ще го направя тази гимнастика и ще споделя а за газовата система като е гледам е маи сабери чарк изпарител мимгаз смесител не го знам но като го глетам май е за метан защото не е с отвори а с четири прореза по по дължината на смесителя нама подложката която да вдига инжектора от смесителя клапана не го знам няма име за жалост значи смесителя ми е бошовски модел

              Коментар


                #8
                Напълно прав беше. Колата след тази гимнастика ве1е пали както трябва проблема е ясен изпарителя е за смяна значи като сам почнал ако може и да те попитам от това ли може да ми харче толкова много колата 15 на 100

                Коментар


                  #9
                  Както споменах по-горе играл съм я тази игра.Може да смениш мембраните и уплътнителите на изпарителя.Ремонтния комплект за мимгаз ще е сигурно около 20 лв.Проверка на газоввия клапан преди изпарителя и ако подлежи на обслужване също да го направиш.Аз ако съм ще го обслужа защото си сека уплънители сам/за газовия клапан/ ,както и филтъра ще трябва да смениш.Ако този разход е за градски цикъл да малко завишен ми се вижда.все пак зависи от трафик ,студени стартове и палене директно на газ ,стил на шофиране и.т.нИнтересно ми е само какъв е този смесител ако можеш снимай го за да го покажеш.Не купувай турски или там някакъв друг подобен ментак ами по-добре си намери един електрически Ловато втора употреба от някоя автоморга или вторични суровини и го рециклирай.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    добре ще го снимам но това ще стане в събота а за изпарителя направо ще го сменя с нов карането ми не е градско а извънградско карам го нормално не я гоня

                    Коментар

                    Working...
                    X