Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Kак да проверя ламбда сондата, дебитомера и дюзите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Kак да проверя ламбда сондата, дебитомера и дюзите?

    Колеги насочете ме кой от форума може да ми направи читава диагностика в софия на дебитомер дюзи ламбда тпс всичко свързано с работата на мотора колата е браво 115 гт тоест 1.8 16 в 1999 година по талон но сигурно е произведена края на 1998 с таблото с целите кръгове е и с дисплея за километрите

    #2
    Re: кои колега от софия може да прави диагностика

    mehanoveca написа:
    колеги насочете ме кои от форума може да ми направи читава диагностика в софия на дебитомер дюзи ламбда тпс всичко свързано с работата на мотора колата е браво 115 гт тоест 1.8 16 в 1999 година по талон но сигурно е произведена края на 1998 с таблото с целите кръгове е и с дисплея за километрите
    BO!

    Коментар


      #3
      Друг вариант, освен BO, е Мъри. И двамата го правят професионално, имай предвид.

      Коментар


        #4
        Или търсиш някой колега с кабел и фес и да ти я погледне, то на тоз двигател, няма кой знае колко за гледане.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Ако е за гледане - мога с Виза. Но само гледане. Не диагностика.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Ако е за гледане - мога с Виза. Но само гледане. Не диагностика.
            интересува ме да се провери ламбда сондата дали работи коректно дюзите да няма някоя която да не е наред и дебитомера тпс и такива някакви си свързани с работата на мотора .Ще слагам газов инжекцион и искам всичко на бензин да ми е наред преди монтажа

            Коментар


              #7
              Ламбдата с ФЕСДюзите - никак.Дебитомера - го разкачаш и колата се спъва и ти светва инжекцията на таблото, закачаш и колата литва.ТПС-а с ФЕС също.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                а дюзите как се проверяват

                Коментар


                  #9
                  Ако е за прочитане, ела на някоя среща и ще я прочетем. Ако искаш, само ми пиши, че последния път бях забравил лаптопа. Тази седмица ще съм с него, че съм обещал на колега....
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #10
                    mehanoveca написа:
                    а дюзите как се проверяват
                    Демонтаж, ацетон, компресор, 4-5+ бара налягане и 12в от акумулатора.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      колеги днес откачих буксата на дебитомера запалих и лампичката на инжекциона светна разлика в вървенето няма никаква само дето понеже обичам да тръгвам с малко газ ми изгасна като чели от това че беше откачен и така закачих го после откачих ламбда сондата нито свети нещо по таблото нито пък има разлика в вървенето маи изчезна едно придърпване при превключване на скоростите от както я откачих и трето мерих съпротивлението на едни дюзи свалени пак от 1.8 браво и показва 12.0 ома и четирите след това измерих тези на колата без да ги свалям и показват едната 12.0 ома дръгите 2 показват 11.8 ома и последната показа 11.6 ома незнам дали съпротивлението им е от значение и незнам дали оказва влияние това че в тях има гориво докато ги мерих от тези процедури може ли да се определи нещо като прецакано

                      Коментар


                        #12
                        има подобрение с изкючена ламбда сонда подобрението е че ускорява на 5та при по ниска скорост почва да дърпа от 70 км с включена дърпа след 80 обаче като покарам 1 минута така и светка лампата за инжекциона

                        Коментар


                          #13
                          Скив ся, дебитомера като го откачиш - пак си вдига обороти, но колата върви доста по-спънато, усеща се просто.Направи тая гимнастика с разкачането пак, при разкачена сонда.Абе като цяло ти трябва някой с лаптоп и ФЕС/МЕС и всичките тия неща за 5 мин ще ги видите.Разликата в съпровитлението на инжекторите идва от уреда. Не я мисли нея разлика.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар

                          Working...
                          X