Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo - гасне в движение ? Loose Conn.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Проблемът вече е решен. Дадох Еку-то на ремонт. След извършеният ремонт (300 лв - 6 месеца гаранция) сега всичко е наред. Човекът явно рабира от тези неща. Благодаря, че бях насочен към него.

    Коментар


      #62
      Дано да намаш никакви проблеми занапред. За да намяля дори с малко температурата на ЕКУ-то сложих гумени топлоустойчиви шайби /дебелина около 3-4 мм/ между него и блока на двигателя, както и под главите на болтовете, които го придържат към блока. ЕКУ-то се повдигна леко и се ограничи директния му топлообмен...--- за всеки случай...

      Коментар


        #63
        Аз играх на сигурно
        Прикачени файлове
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #64
          Е това си е вече работа, трябва Фиат да си вземат поука..

          Коментар


            #65
            Аз също днес го преместих, така на кутията на АБ, с две Г-образни планки, но доста по-некадърно направено, от показаното на снимката. Дано все пак има ефект. Искам да попитам тези белите неща на болтовете какви са? Аз директно съм поставил болтовете.

            Коментар


              #66
              И още един малко тъп въпрос, но колата я имам от много отскоро и не я познавам още. В средата на снимката, горе, над въздуховода има един резервоар с жълта капачка (на снимката почти не се вижда). Той за какво е?

              Коментар


                #67
                Аз виждам капачката като зелена, но това е някаккво допълнително приспособление за незнайно какво... на моето стило нямаше такова нещо. Това , което е направено на снимката според мен е малко в повече, тъй като все пак ЕКУ-то е произведено да работи във високи температури, незнайно защо, но това ми каза и Михаил..., че някакъв чип в него му идва времето и когато загрее достатъчно прекъсва процеса.... това го имало и при мерцедесите, по новите WV и никога при японските. Аз вече карам от година и малко Нисан Мурано, много му се кефя, а от Фиата спомена е за лесното въртене на волана и 12 ст./км. разход на градско на газ, с Нисана е към 20-22 ст. Иначе аз бях намерил много удачен начин за изнасянето на ЕКУ-то . С два болта от по 10 см. и две метални шпилки от 8 см. бях захванал ЕКУ за основата на двигателя на външните две дупки , а самото ЕКУ на вътрешните му дупки и то застана от страни на двигателя под формата на буквата Г. Това обаче беше когато ми правеше проблеми и след като се включеше перката тя нагнетяваше топъл въздух и в тази зона и колата си спираше...

                Коментар


                  #68
                  Не става въпрос за тази зелена капачка. Аз също я нямам. Не знам какво допълнително нещо е. На снимката въпросната жълта капачка изобщо не се вижда. Може би се вижда само малка част от резервоарчето. Най-горе, почти в средата извън снимката се пада.

                  Коментар


                    #69
                    Ама кво всички се ловят за тая зелена капачка , това беше временно приспособление, понеже премахнах картерната вентилация и трябваше да се запуши дупката с нещо. сега там е друго ! Така а това за което пита колегата е казанчето за спирачната течност !П.п А белите неща са тефлонови втулки .
                    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                    .

                    Коментар


                      #70
                      Аха ясно. Благодаря за отговора. Сега вече знам къде е , ако нещо се наложи да доливам.

                      Коментар


                        #71
                        Здравейте колеги, знам че темата е в раздела за бензинови двигатели, но аз имам абсолютно същия проблем а колата е Stilo 1.9JTD (115). Единственно и само когато колата загрее (90 градуса) и се кара така известно време, гасне сама и след това неможе да запали. Трябва да изчакам около 5-10 мин. (на отворен капак, за по-бързо охлаждане) и след това колата пали без проблем. Грешката която дава когато гасне в движение е Loose connection а когато се опитам да я запаля веднага след като е изгаснала пак дава същата грешка и check engine лампата на таблото свети. Все още не съм пробвал никой от съветите в темата, искам да попитам дали има нещо по специфично което да се гледа при дизела, или на база електроника всичко е едно и също?Благодаря предварително
                        '03 Fiat Stilo 1.9 JTD - 115hp+

                        Коментар


                          #72
                          Хехе. Всички дето се опарихме от тоя пуст компютър сме тук да покажем как сме го преместили. Айде и аз
                          Прикачени файлове
                          Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
                          Fiat Stilo '02 1.6 16V

                          Коментар


                            #73
                            Dyonnis написа:
                            Здравейте колеги, знам че темата е в раздела за бензинови двигатели, но аз имам абсолютно същия проблем а колата е Stilo 1.9JTD (115). Единственно и само когато колата загрее (90 градуса) и се кара така известно време, гасне сама и след това неможе да запали. Трябва да изчакам около 5-10 мин. (на отворен капак, за по-бързо охлаждане) и след това колата пали без проблем. Грешката която дава когато гасне в движение е Loose connection а когато се опитам да я запаля веднага след като е изгаснала пак дава същата грешка и check engine лампата на таблото свети. Все още не съм пробвал никой от съветите в темата, искам да попитам дали има нещо по специфично което да се гледа при дизела, или на база електроника всичко е едно и също?Благодаря предварително
                            При теб е 99.9% датчик на колянов вал. Има теми в раздел дизели.Все пак е хубаво да видиш каква грешка записва.
                            Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                            Chevrolet Aveo

                            Коментар


                              #74
                              Обикновено от проблем с компютъра страдат 1.6 моторите, понеже той се намира разположен върху мотора. На дизела мисля, че компютъра не е там и едва ли наистина е от него. Прочети каква грешка записва компютъра. Особено пък когато проблема лесно се възпроизвежда могат и в сервиз да го погледнат. При прецакания компютър (поне при мен) си гаснеше когато поиска и без никаква записана грешка. За карък точно във сервиз не го правеше
                              Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
                              Fiat Stilo '02 1.6 16V

                              Коментар


                                #75
                                Колега, това под компютъра какво е? Питам понеже аз го нямам и ми е интересно.

                                Коментар

                                Working...
                                X