Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo - гасне в движение ? Loose Conn.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    nrouss написа:
    Здравейте, В допълнение , след смяната на датчика на коляновия вал и почистване на връзки, клеми , маси, смених и топлинния датчик / струва 25 лв./ и за сега не гасне, но знае ли човек! Когато ми гаснеше и не искаше да запали ми направи впечатление , че при старт датчика на температурата не мърда и стои на 0 , докато другите датчици мърдаха и отчитаха параметри. В последващи периодични стартове в момента, в който датчика на температурата отчиташе параметри, колата палеше. За сега 2 дни карам без проблеми и се надявам да не ми се повтори предишния сценарий - 10 дни бях карал без проблеми , преди проблема се повтори с всичките си екстри.
    Ще тествам и аз с топлинният датчик, понеже вчера в движение пък ми изписа High Coolant Temperature, И от там изгасна с Loose Connection, Може да има връзка ... знае ли човек

    Коментар


      #47
      Здравейте, моята кола продължава да гасне безпричинно.......

      Коментар


        #48
        От Форума, от колегата - zapryan ...,,Alternator failure , loose connection ,,"Проблема оправен! Оказа се някакво реле към алтернатора,което просто си е заминало,но също така ми казаха и че горяли често особено зимата защото се ползвала по голяма консумация на ток."Знаете ли къде се намира това реле.....

        Коментар


          #49
          Би трябвало да е в самото динамо, където са четките, в общ блок. Доколкото знам, единствено Москвича беше с външно реле за ограничаване на волтажа и тока на заряд. Дори Ладата е с вградена "диодна плочка" и токът се ограничава електронно.

          Коментар


            #50
            nrouss написа:
            Здравейте, моята кола продължава да гасне безпричинно.......
            И аз съм все още така...

            Коментар


              #51
              Здравейте, Към момента последната диагноза за комбинацията от проблеми - Стилото гасне само при загрял двигател в градски условия, компа дава съобщения - ASR failure - Alternator failure, loose connection - е проблем в процесора на ECU-то. Как се стигна дотук. Зимата колата нямаше проблеми с безпричинно изгасване и невъзможност да запали. Проблема се прояви в първите горещи дни на пролетта. За отстраняването му последователно бяха сменени, датчик на коляновия вал, температурен датчик, реле на алтернатора. Проблема обаче си остана. Допълнително ECU-то бе изместено на " малко по-хладно място" и първоначално си помислих че проблема е решен. Но наблюдавайки процеса при включен климатик и постоянно работеща перка в жегите , топлината от радиатора загряваше компа и понеже той е алуминиев и свръх топлопроводим, отново "поемаше" температурите на двигателя и колата спираше. Границата беше тънка, само при задръстване в градски условия, тъй като при извънградско каране с по-висока скорост колата не правеше проблеми - явно някой друг градус е от значение. Дори намерих начин бързо да запаля колата след гаснене. Тъй като изместих компа имах по -лесен достъп до него и го охлаждах в долната му част с намокрен парцал за около 1 мин. , след което колата палеше и тръгваше... В момента на ECU-то му сменят процесора, тези които го правят твърдят , че това е масов проблем при бензиновото Стило. Ще ви информирам дали проблема е решен или съм в поредното неясно хвърляне на пари....

              Коментар


                #52
                Колеги, не помня вече, а и не ми се чете пак цялата тема, та сетих се да ви питам:Чистихте ли си D4 конектора, оня зад АБ?Често пъти този проблем идва от там. Елементарно, но факт.
                Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                Коментар


                  #53
                  lhristov написа:
                  Колеги, не помня вече, а и не ми се чете пак цялата тема, та сетих се да ви питам:Чистихте ли си D4 конектора, оня зад АБ?Често пъти този проблем идва от там. Елементарно, но факт.
                  Почистих го + контактен спрей, още в началото... но пак проблемът си го имаше.Последно ми казаха да сменям Компа, а предпоследният майстор пък ми каза да си търся проблема в някое табло с бушони - т.е. цяло табло да се смени....

                  Коментар


                    #54
                    Проблемът с необичайното гаснене на Стилото е решен !

                    Здравейте, Да чукам на дърво.., Стилото вече не гасне. Проблемът е решен! Подменен бе /чип/-процесора на ECU-то. В периодите на гасненето компютърът бе показал грешките ... U1601- грешки в кан линията и P0606 - повреда блок за управление- микропроцесор, което е сигурен знак, че проблемът е в ECU-то, както и съществения симптом, че гасненето се появява само при напълно загрял двигател. Във форума съм описал как постепенно сменях обичайно проблемните датчици и релета, съответно почистване маси, бушони, Д4 конект. и т.н. , обаче без резултат. Ремонтът на ECU-то на мен ми излезе 270 лв. / с 6 месечна гаранция/, въпреки че някъде може и да е по-евтино... За мое съжаление всъщност похарчих около 600 лв. по темата с гасненето, но ще съм доволен ако ориентирам и предпазя някой четящ форума, от излишни разходи.Поздрави!

                    Коментар


                      #55
                      Браво ще стискаме палци да си се отървал от мъките.
                      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                      .

                      Коментар


                        #56
                        Уф, какво да кажа аз.Да не дава Господ и Дай Боже да не се случва повече никога на теб или на някой колега. Най-вече на мен.Следя темата, колеги по обясними причини.Чакам и колегата Dainese с неговият хепи енд. Убеден съм, че ще намери причината.В никакъв случай не злорадствам. Моля да не се приема така.Просто с това Стило... Толкова електроника, чекове... не знаеш кое от къде ще ти дойде. Благодаря, колега nrouss че сподели и завърши темата. Така е най-полезна.Поздрави.
                        Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                        Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                        Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                        Коментар


                          #57
                          Ох започвам и аз с ходенето по мъките. Започна и на мен да ми гасне като загрее , само че при мен пали веднага. Искам да попитам само къде са ти сменяли чипа на екуто.. и да ходя и аз.

                          Коментар


                            #58
                            проблем с engine fault

                            Здравейте,светна лампата на дюзата и ми изписа ENGINE FAULT.какво може да е причината,карах я на диагностика и отчита че всичко е изправно единствено изписва адаптация на звуково колело.моля ви помогнете.

                            Коментар


                              #59
                              Здравейте колеги. Пуснал съм тема в "бензинови двигатели" - " FIAT STILO - какъв е проблемът" , във връзка с подобен проблем, свързан с колата, която искам да си купя (вече купих)....автомобилът, беше с направо окъсил акумулатор и след като запалих колата с кабели, тя проявяваше абсолютно същите симптоми описани от колегата, когато и "закачих" читава АБ и заведох човек да я "прочете" нещата видимо се оправиха, поне за времето првз което я тествах на плаца....., така, че я купих. С две думи проблема беше - поне според мене в неизправна АБ. Силно се надявам да съм прав и да не ми се наложи да пиша пак тук, скубейки си косите

                              Коментар


                                #60
                                Здравейте. От близо месец имам Стило 1.6 2002 . Имам сериозен проблем, който като чета тук май е често срещан. Колата ми гасне и изписва ASR FAIL, ALTERNATOR FAIL, LOOSE CONNECTION. Прави го и при студен двигател, примерно десетина двайсет секунди след като съм стартирал.. При топъл двигател също. Тъй, акто нямам възможност сам да се справя с проблема, ще ме насочите ли към някого.

                                Коментар

                                Working...
                                X