Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с педала на газта - може би

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с педала на газта - може би

    Прави ми впечатление следното нещо, движа се, натискам педала на газта и колата ускорява, стига до определени обороти, и ускорението спира, обаче ако пусна педала на газта и го настъпя отново, колата без да забавя ускорението си започва да ускорява отново. Прави го на всички скорости. Та какво да правя? Да разпилявам ТПС-а, да чистя отново дросел/ гледам че е текло хидравлично масло отгору му/, да си играя с жилото на газта?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    #2
    На колко хиляди оборота спира? Ти до колко ускоряваш, преди да смениш предавката?
    Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
    Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
    Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

    Коментар


      #3
      lhristov написа:
      На колко хиляди оборота спира? Ти до колко ускоряваш, преди да смениш предавката?
      При експеримента не съм сменял предавки, на около 4000 оборта спира да ускорява, напомпвам педала и стига до 6000 рмп, ако пак го напрява стига малко под 8000. правих експеримента на втора стига до 60 км/ч, след припомпването стига почти до 90 но не ги минава, на трета стига до 90 след припомпването стига до 110-115км/ч.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Един поглед с ФЕС може би ще даде отговор

        Коментар


          #5
          Добре, бе, Банков, не мога да разбера що за експерименти си правиш? Кви са тия 8000 оборота на 3-та? 115 км/час? Ти си луд човек. Искаш да видиш буталата върху капака ли? И това в града ли го правиш? Ще утрепеш някой човек или пък, тебе си ще утрепеш. При тая скорост вече трябва да си изредил всичките предавки и да си на 5-та с около 3000 об/мин.Според мен и няма нищо на колата ти. Просто си карай нормално.П.П. Поздравления за малкия Банков.
          Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
          Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
          Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

          Коментар


            #6
            lhristov написа:
            Добре, бе, Банков, не мога да разбера що за експерименти си правиш? Кви са тия 8000 оборота на 3-та? 115 км/час? Ти си луд човек. Искаш да видиш буталата върху капака ли? И това в града ли го правиш? Ще утрепеш някой човек или пък, тебе си ще утрепеш. При тая скорост вече трябва да си изредил всичките предавки и да си на 5-та с около 3000 об/мин.Според мен и няма нищо на колата ти. Просто си карай нормално.П.П. Поздравления за малкия Банков.
            Благодаря за загриженоста, това не ми е обичайното каране,/ от около 1 година/, та просто много ме дразни че оборотомера не се пълни като хората при натискане на газта. А и самото поведение на колата не е нормално.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              И при мен е така ,но аз съм с обикновено агу,и ако е регулирано да гори малко е нормално ,за ги не знам
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                #8
                При мен на Браво 1,4 на бензин прекъсвача си чука на около 6000 и нещо доколкото си спомням.На пропан бутан прехвърля 8000 об/мин. но ме е страх да го пробвам повече.Правил съм го веднъж.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Що не изкараш едни жици от TPS-а и мултицет в купето. Ама да гледа някой друг при тебе, щот при тая скорост няма как иначе
                  FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                  FIAT Punto sx 75 '94

                  Коментар


                    #10
                    И при мен го има този момент,но се появи от ГИ на бензин го нямам този проблем,само на газ.Просто не ми е настроен като хората когато подам по рязко газ независимо на каква скорост съм се усеща.Или има недостиг или дави.
                    ex. punto elx 1.2i
                    Lancia Libra 1.6

                    Коментар

                    Working...
                    X