Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неравномерни обороти на пунто 1.2 16в

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неравномерни обороти на пунто 1.2 16в

    Здравеите колеги , от скоро имам проблем с пунтото оборотите играят , и са много ниски от какво може да е някои сблъсквал ли се е с такав проблем
    punto 1.2 16V sporting

    #2
    Re: Неравномерни обороти на пунто 1.2 16в

    може да е от стъпковия мотор

    Коментар


      #3
      Re: Неравномерни обороти на пунто 1.2 16в

      donbaro написа:
      може да е от стъпковия мотор
      респективно: мръсна дроселова клапа.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #4
        Благодаря ви колеги за мненията , модела няма стапоково моторче , дроселовата клапа е изчистена , нови свещи и кабели и си е все така . Не могда да разбера от какво
        punto 1.2 16V sporting

        Коментар


          #5
          Е значи смуче от някъде още въдух.Газ да има колата?
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Да колега колата има газ от 4 месеца , ГИ Фобос , от каде може да смуче въздух.
            punto 1.2 16V sporting

            Коментар


              #7
              sporting ABART написа:
              Да колега колата има газ от 4 месеца , ГИ Фобос , от каде може да смуче въздух.
              оборотите на какво гориво играятОт въздуховодите преди дросела, огледай и тях.Пробвай да оставиш колата за малко с откачена АБ
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                На бензин и на гас играя , сега ще отида да я закача да видя за грешки но се смнавам да има , и ако няма маи ще се насоча пак кам парвоначалното свещи , въпреки че много ме самнява да е от тях .
                punto 1.2 16V sporting

                Коментар


                  #9
                  коя година е пунтото??

                  Коментар


                    #10
                    2000 г. , днес като я закачих на компа ми даде грешка ламбда сонда невалиден сигнал или нещо такова , изчистиг грешката запалих колата оставих я да работи на обороти докато не загрее , и се оправи сама оборотите се стабилизираха но не знам до кога , ще я следя да видим нали пак ше се влоши работата и каква по точно грешка в ламдата ми излиза, докато работеше и загряваше работеше така зле , стоиностите на лабдата бяха забили на някакав волтаж и оборотите играеха , след това изведнаж се стабилизираха и сигнала започна да си се изменя както си мъ е реда (да прави корекция на сместа ) маи ламбда сондата е трагнала
                    punto 1.2 16V sporting

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа:
                      sporting ABART написа:
                      Да колега колата има газ от 4 месеца , ГИ Фобос , от каде може да смуче въздух.
                      оборотите на какво гориво играятОт въздуховодите преди дросела, огледай и тях.Пробвай да оставиш колата за малко с откачена АБ
                      това с въздуховодите тука няма нищо общо този мотор е без дебитомер, и без маркуч да е преди дросела работата ще си е същата

                      Коментар


                        #12
                        тя щом колата има газ винаги ще ти показва ламбда сонда като грешка.пробвай да откачиш ламбда сондата да видиш как ще работи колата на газ.

                        Коментар


                          #13
                          Да така е колега ще работи бес маркуч пред дросела , с триста зора днес открих проблема че е в лабда сондата , поне вече знам от какво е и се надявам да се оправи
                          punto 1.2 16V sporting

                          Коментар


                            #14
                            Проблема не е в ламбда сондата, грешката при нея е следствие от нещо друго.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Ахам ами незнам ще видя как ще работи и колко време , дали се е оправила или е временно
                              punto 1.2 16V sporting

                              Коментар

                              Working...
                              X