Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПРОБЛЕМ С ФИАТ БРАВО 1.8 БЕНЗИН/ГАЗ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    S_BANKOV написа:
    kiriluz1 написа:
    Един оглед на въздуховодите може евентуално да даде отговор Не е задължително да съм прав ,но засмукване на въздух може да е причина. Доколкото знам тези на 1,8 са слабо място. Другото което се сещам е банално, но как са ти кабели, бобини, свещи?
    E как да са му кабелите, изгубил ги е някъде. Дебитомера се проверява много лесно, просто го разкачи ако няма промяна значи е заминал. Провери си въздуховодите, и си изчисти дросела, почти съм сигурен че вътре е катран и перушина. предполагам че си с АГУ а не ГИ, откачи си емулатора и пробвай с друг емулатор, най вероятно е от него причината. Колко оборота ти държи без да подаваш газ?Свети ли чека на таблото? Свещи кога са сменяни?Катализарор да имаш още?Гърнетата в какво състояние са?
    Голям смях ама нали знаеш" кьорав карти не играе" Иначе знам че сте с 4 бобини.На елкона проблем с бобина може и да не хванат, аз си карах с една такава бобина(Моята е от тея с кабелите) сумати време и на диагностика всичко си беше наред, докато не дойде момент в който двигателя не искаше да вдигне 4000 оборота.

    Коментар


      #17
      Да знаеш, на този двигател се разбира много лесно и бързо, като почне да сдава бобина. Просто умира за 5-6 секунди. Не ме питай откъде знам.

      Коментар


        #18
        S_BANKOV написа:
        Щом няма мощност търси скъсан въздуховод, най - вероятно за тово са ти казали че и дебитомера е дал фира.
        не е това

        Коментар


          #19
          u_bo написа:
          S_BANKOV написа:
          Щом няма мощност търси скъсан въздуховод, най - вероятно за тово са ти казали че и дебитомера е дал фира.
          не е това
          Защо да не е вярно?
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            S_BANKOV написа:
            u_bo написа:
            S_BANKOV написа:
            Щом няма мощност търси скъсан въздуховод, най - вероятно за тово са ти казали че и дебитомера е дал фира.
            не е това
            Защо да не е вярно?
            като си оправи проблема - /ако ме послуша ще е скоро/ - ще си говорим

            Коментар


              #21
              отговор

              Mupo написа:
              Да знаеш, на този двигател се разбира много лесно и бързо, като почне да сдава бобина. Просто умира за 5-6 секунди. Не ме питай откъде знам.
              бобината се усешта на момента мошността пада рязко и работи по друг начин ! горяла ми е бобина сьс сигурност не е това

              Коментар


                #22
                проблема е решен !!!!!!!!!!!!! от два дни почна да смуче вьздух и си викам да погледна евентуално дали ще открия проблема и да го отстраня ако мога разбира се и разглобих всичко до колектора . единия маркуч е понацепен но това е от 2 години и колата си работи така безотказно ,но реших все пак да поогледам всичко понеже в понеделник 10:00 имам уговорка с майстор да я гледа...та разглобих всичко на сьставни части и го почистих с спрей-дроселна клапа моторче за празен ход и залепих вьздуховода ,които беше сцепен-с полиуретан (салам) . Дойде ред на сглобяването сглобих дросела и го монтирах...дойде ред на вьздуховода които като го хванах и го изправих отвесно от него изпадна смачкана салфетка....за кьсмет всичко в един момент се подреди ...В деня в които се започнаха проблемите реших да погледна филтрите-газов и вьздушен .свалих капака на филтьрната кутия и с филтьра отидих до магази взех сьщтия и го смених . Запалих колата и след 20 метра започнаха ядовете... а салфетката ще питате откьде се появи в вьздуховода при положение ,че я намерих между филтьра и мрежата на дебитомера с две думи и от двете страни е затворено...За лош кьсмет на ботуша на амортисьора бях оставил салфетка с която бьршех щеката за масло ....деня беше ветровит и за зла участ духнал салфетката точно в вьздуховода... Изкарах салфетката от там и си спестих стотици левове- в момента щях да имам резервен дебитомер от 452-672лв,бензинова помпа 90-210лв и моторче за празен ход360 лв само до тук едни луди пари...

                Коментар


                  #23
                  Нали знаеш всичко е добре ,когато свърши добре

                  Коментар


                    #24
                    vabago ти си уникален просто Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 Нямам думи.

                    Коментар


                      #25
                      super8 написа:
                      vabago ти си уникален просто Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 Нямам думи.
                      Да дори пучерпа от щастие . :D
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

                      Коментар

                      Working...
                      X