Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със скоростната кутия на Фиат типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със скоростната кутия на Фиат типо

    Колеги, моля ви за помощ. Имам следния проблем със скоростната кутия.1-ва 3-та и 5-та почти не влизат, а като влезнат и карам на тях при малко по -силно подрусване излиза от скорост, 2-ра 4-та и задна нямат проблем, но когато съм на полу-съединител се чува някво тропане от доло под скоростния лост. Моля за мнение от какво може да се е получило.Благодаря ви предварително !

    #2
    Щангите и фтулките.. погледни
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Скъкан тампон на скоростната кутия. Най-добре смени и трите тампона. от опит ти говоря. :D
      Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
      Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
      Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

      Коментар


        #4
        Мерси много колеги още уикенда ще погледна

        Коментар


          #5
          Да като се скъса тампона кутията увисва и от напрежението в щангите изключва.Погледни и механизма който е на рейката. Той трябва да се движи свободно!
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #6
            Мерси днес се появи още един проблем, мисля че е в следствие от проблема със скоростната кутия. Явно с това "увисване" върху рейката някой мъркуч е заминал. Щото днес я запалих да поработи и хидравликата не работеше и нямаше масло в казанчето, и като заграя мотора почна да пуши и да мерише на изгоряло масло...

            Коментар


              #7
              d3sTa написа:
              Мерси днес се появи още един проблем, мисля че е в следствие от проблема със скоростната кутия. Явно с това "увисване" върху рейката някой мъркуч е заминал. Щото днес я запалих да поработи и хидравликата не работеше и нямаше масло в казанчето, и като заграя мотора почна да пуши и да мерише на изгоряло масло...
              Ми виж къде е петното, съветвам те първо да провериш маншоните на рейката, после налей малко масло и запали и ще видиш къде е теча. Не я карай без масло че после ще питаш и как се сменя хидравличната помпа.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Ами не видях да е покрай рейката. По скоро пушека излизаше от зад карборатура някъде където отива дебелия маркуч от казанчето с маслото

                Коментар


                  #9
                  Еми спраскал се е тоя на високото налягане от помпата към рейката и понеже е близо до двуцевката явно там се е изпр.... и после е изгоряло маслото. Имам един такъв маркуч, ако се интерсуваш пиши лично!
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #10
                    Не е от там видях от къде е, а за скоростите проблема е една фтулка за струваща 1.50 лв. Благодаря на всички отзовали се

                    Коментар

                    Working...
                    X