Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със системата за впръскване фиат брава 1.2 83 hp1999

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със системата за впръскване фиат брава 1.2 83 hp1999

    здравейте карам горепосочената в заглавието браваимам следните проблеми1.на таблото свети лампата за проблем със системата за впръскване на бензина2.колата някакси няма мощност натискам газта вдигат се оборотите обаче ускорението става видимо по бавно от преди3.от ауспуха излиза много повече дим от преди и дори продължава да дими след като съм изгасил колата4.на таблото ми свети лампа на която пише CODE благодаря ви предварително дано да може да ме насочите горе долу

    #2
    диагностика трябва.

    Коментар


      #3
      И аз имам същите проблеми с колегата ще следя темата какво е излязло след диагностика.
      Fiat Marea weekend 1.6 16v 76 kw 98g

      Коментар


        #4
        симптомите са на мап или маф сензор,но си трябва диагностика

        Коментар


          #5
          Това за кода трябва да е че не ти разпознава ключа. Ако имаш резервен, пробвай с него.
          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
          FIAT UNO 1.5

          Коментар


            #6
            е как пали, ако не го познава тоя ключ? иначе, при тая бъркотия, списъка с грешките или ще е две страници, или няма да има нищо. след диагностиката изчисти всички грешки, адаптирай моторчето за празен ход, както е описано в програмата и пак виж какви грешки има. ако няма, покарай една седмица и пак провери. виж също дали не са ти зацапани свещите.или пробил някой кабел на високото напрежение, или бобината.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              днес минах диагностика и нищоколата нещо не беше загряла.пуснахме я на компютъра и нищо.Покарах малко и пак нищо не отчете.Даже тази лампа за проблем със системата за впръскване на гориво не ми светна изобщо.Казаха ми като ми светне пак да дойда пак.Иначе единствения проблем който ми засече е неизправен термодатчик

              Коментар


                #8
                огледай внимателно кабели и свещи. при мен се получаваше същото от пробил кабел. ако проявиш търпение ще се влоши и ще си сигурен. подобно е и при прецакан TPS, но там оборотите си правят квото си искат и е лесно за познаване.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #9
                  rsp1 написа:
                  днес минах диагностика и нищоколата нещо не беше загряла.пуснахме я на компютъра и нищо.Покарах малко и пак нищо не отчете.Даже тази лампа за проблем със системата за впръскване на гориво не ми светна изобщо.Казаха ми като ми светне пак да дойда пак.Иначе единствения проблем който ми засече е неизправен термодатчик
                  Лампа за проблем със системата за впръскване няма !!! Говориш за една дюзичка червена,това е "Чек" и той е общ за проблем не оказва самия той какъв е ! Когато светне я закачи на диагностика .
                  Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                  И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                  .

                  Коментар


                    #10
                    За проблема с ключа, провери си АБ и си почисти клемите и масите, сигурно ще отпадне проблема.За другият проблем с чека, закачете я на диагностика и почни да караш най добре извънградско с над 3500 рмп, и следете за рязко спадане на работната температура на двигателя или за грешка при фазовия датчик. Не е лошо да се направи един тест на съединителя примерно на тротоар да да се изключи възможноста за два проблема.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      днес си смених кабелие и свещите и за малкото километри които минах ми се струва че проблема отшумя но утре ще съм на по дълъг път и ще докладвам

                      Коментар


                        #12
                        Тези симптоми са характерни за слаба или заминаваща си АБ.

                        Коментар

                        Working...
                        X