Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висок разход на бензин на Браво 1.6?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Висок разход на бензин на Браво 1.6?

    Колеги слагам 8 литра бензин и за една седмица свършва като колата не я карам на бензин само сутринта я паля чакам я около 5-6 минути на място без да форсирам сама да премине на газ защото съм с ГИ. Та за една седмица колата има около 30мин на празен ход студена и има няма максимум 10км навъртяни на бензин когато не ми се чака даже няма и 10км. Може ли да ми гори 8 литра бензин при това положение? Като я купих усещах някакъв полъх на бензин но изчезна сега нито капе от някъде нито мирише в купето? Горивен филтър не съм сменял.
    Fiat Bravo 1.6 GT
    Stilo 1.9JTD - ex

    #2
    За 30 мин на празен ход си отлита литър.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      Ами те затова са написали в книжката да не се подгрява на място. Аз ако съм ще я подгрявам в движение. Тоя бензин де ще го изгоря да я подгрея, може да го използвам и за придвижване
      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
      FIAT Punto sx 75 '94

      Коментар


        #4
        slav4o_vt написа:
        Ами те затова са написали в книжката да не се подгрява на място. Аз ако съм ще я подгрявам в движение. Тоя бензин де ще го изгоря да я подгрея, може да го използвам и за придвижване
        Колега,дай тази книжка и аз да я прочета че доста неща не са ми ясни.
        Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

        Коментар


          #5
          slav4o_vt написа:
          Ами те затова са написали в книжката да не се подгрява на място. Аз ако съм ще я подгрявам в движение. Тоя бензин де ще го изгоря да я подгрея, може да го използвам и за придвижване
          Абе винаги поне 3-4 минути колата работи на място, че в тоя студ и това масло си е е... м..., това е по моя преценка, пък ако искате и като запалите в студа вкарайте я на 6000рмп и газ до ламарината.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Е... колеги никой не казва нищо, на вас как ви гори бенз в това време?
            Fiat Bravo 1.6 GT
            Stilo 1.9JTD - ex

            Коментар


              #7
              tapkachev написа:
              Е... колеги никой не казва нищо, на вас как ви гори бенз в това време?
              Е как да ни гори, буха здраво в цилиндрите, за да загрее, абе гори си доста. Предполагам че го мериш по нивомера в колата, ако е така на него вяра да му нямаш, особенно ако колата редовно е карана с малко гориво.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар

              Working...
              X