Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да поставя делкото?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да поставя делкото?

    Здравейте! Имам Фиат Типо 1.4 карбуратор. Имам проблем със запалването и затова свалих делкото, да видя дали всичко е наред. Сега съм малко объркан относно обратното му поставяне. Какъв е правилният ред на поставяне? Четох че трябва да се напаснат белези на две места. На маховика и на шайбата на коляновия вал. Ако е така, къде се намира белега на маховика? Става ли да се докара буталото на първи цилиндър до ГМТ, чрез проверка с отвертка в цилиндъра и да се нагласи белега на шайбата на 10 градуса и палеца да се сложи да сочи към кабела на първи цилиндър на дистрибуторната капачка. А относно проблема с паленето измерих съпротивлението на бобината, показанията са първична намотка - 0.3ома, вторична - 2930ома. Добре ли е бобината при тези данни, защото ги дават по каталог първична 0.666-0.814ома и вторична 2970-3630ома. Благодаря предварително
    Фиат Типо 1.4

    #2
    Много е просто. Гледаш шайбата на коляновия вал (от страна на ангренажа) да сочи 0-та и палеца на делкото да е на 4-ти цилиндър. Когато е на 0-левия белег все пак провери дали 4ти е в ГМТ да няма случайно разлики, но така е в аутодата за тея мотори и аз така го зацепвах мойто. Успех!
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      1.колqновиа вал на 0 гр., разпр.вал. на белега. Ако р. вал не съвпада с белега въртис к. вал на 360гр..2. свалqс капака на клапаните и гледас на кои цилиндър клапаните не са натиснати-или е 1 или е 4.3.насоцвас палеца към цилиндъра с ненатиснатите клапани4.връсас к. вал на 5 или10 гр.5.давас контакт и с бързи движениq ха цqлото делко налqво-надqсно хвастас момента на прескацане на искрата и застопорqвас делкото.6. отивас на стенд да ти донастроqт ъгъла на испреварване (момента на прескацане на искрата)
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #4
        Къде се намира белега на разпределителния вал?
        Фиат Типо 1.4

        Коментар


          #5
          предполагам че е една голяма точка по зъбното колело, както на ладите
          Брава 1.6

          Коментар


            #6
            а някой може ли да изкаже мнение за бобината? Добре ли са съпротивленията?
            Фиат Типо 1.4

            Коментар

            Working...
            X