Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата поема повече въздух и не работи нормално? Браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата поема повече въздух и не работи нормално? Браво 1.6

    Проблема е следния,че след като сглобих колата (сменях блок и правих глава) колата започна да гасне на ниските и не иска да ги задържи.. Два пъти я зацепвах с пети и всичко е ново - кабели и свещи , но колата гасне. Като я качих на диагностика се разбра,че колата поема адски много въздух и се дави и гасне.. Стъпковото моторче го гледахме,но на пръв поглед работи и не е от него.. На смукателните колектори съм сложил нови гарнитури и всичко стана много добре.Някакви съвети и идея как да направя някаква проверка или някакви идеи.. Че вече ми писва адски много.. Също така пробвах да запуша вакуума на сервото ,но не е от него. Пробвах със запушен вакуум на бензиновата рейка и от там не е проблема.. Съвети?? Колата се кара на метан,но и на бензин е същата работа...
    Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

    #2
    Пробвай с дебитомер.

    Коментар


      #3
      Тая кола няма дебитомер, има само МАП сензор който евентуално или не е закачен или не работи коректно.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        да, откачил си може би маркучето на мап сензора

        Коментар


          #5
          Мап-а се намира под едно пластмасово капаче където е буксата за диагностика и буксата за ламбдата,провери маркучето дето излиза от там към смукателния колектор да не е нацепено или откачено.
          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

          Коментар


            #6
            Това беше първото което погледнахме. Мап-а работи, а маркучето е наред ...
            Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

            Коментар


              #7
              Сцепен въздуховод? Блокирал Дросел? Неработещи дюзи?Неправилно подредени кабели - ред на запалване? Помисли щом има доста повече въдух, възможна причина е и недостиг на гориво до камерите.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                смуче въздух отнякъде, огледай всички маркучи по смукателния колектор(след дросела), и го огледай да не е пукнат някъде, ако си затегнал повечко горната част може някоя гарнитурка да се е сцепила те нали са 4 броя, а на долната част гарнитурката беше метална поне при мен
                Брава 1.6

                Коментар


                  #9
                  провери също дали си сложил маркучето на регулатора на налягането в рейката.

                  Коментар


                    #10
                    Колата поема повече въздух и не работи нормално? Браво 1.6

                    За тези двигатели има 3 вида пети ако мапа показва високи стойности то мръдни смукателния вал един зъб напред докато покаже не повече от 340.
                    skype pe6_oo Марин

                    Коментар


                      #11
                      И аз имам същия проблем с колата при мен даже гърми от ауспуха. На диагностика дали ще се разбере какъв е проблема.

                      Коментар


                        #12
                        Тука сте писали че поема много въздух и се дави. Дави се ако въздуха е малко а бензина много. Може би нещо MAP лъже че влиза повече въздух. Ако всичко работи като хората но влиза въздух от сцепено място, би трябвало да се форсира сам двигателя. Пробвай да си сложиш ръката на входа на въздушния филтър. Аз така като направя маркуча се свива адски много и се мъчи да угасне. Ако дам и малко газ угасва. Това разбира се става ако не смуче от някъде.
                        FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                        FIAT Punto sx 75 '94

                        Коментар


                          #13
                          slav4o_vt написа:
                          Пробвай да си сложиш ръката на входа на въздушния филтър. Аз така като направя маркуча се свива адски много и се мъчи да угасне. Ако дам и малко газ угасва.
                          Аз като направя така директно гасне и без да подаваш газ.
                          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                          Коментар


                            #14
                            Е значи при мене смучи леко, както си мислех. И при това пак си ми работи долу-горе добре. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                            FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                            FIAT Punto sx 75 '94

                            Коментар


                              #15
                              Проблема е решен! Проблема не е бил във въздуха , а в зацепването на колата!
                              Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                              Коментар

                              Working...
                              X