Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мога ли да прецакам бравото с 100 октана бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мога ли да прецакам бравото с 100 октана бензин

    колеги може ли да си прецакам мотора с 100 октанов бензин колата е 1.8 гт 115 коня 99 година

    #2
    Не, ама със самолетно гориво можеш. Един приятел имаше дупка на буталото иначе Москвича направо летеше
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Не само може да му стане по хубаво
      Power Under Pressure

      Коментар


        #4
        Ами при мен на 1.6 със издъненото гърне почна да работи по-тихо. Като че ли по-малко предърпваше. Мощност не съм забелязал да качва. Не съм забелязал проблеми. Обаче като че ли се износва по-бързо кожата на портфейла. Относно самолетното гориво, керосин т.е. газ за лампи слагат на издухан дизел за да го продадат то не е бензин, а високооктановия авиационен бензин който е за бутални не за реактивни двигатели, той е оловен и не знам от къде може да се намери, но може да сгъстиш мотора (шлайфаш главата) и от там да вдигнеш конете. Разбира се ще скапаш катализатор и ламбда сонда.
        FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
        FIAT Punto sx 75 '94

        Коментар


          #5
          slav4o_vt написа:
          Ами при мен на 1.6 със издъненото гърне почна да работи по-тихо. Като че ли по-малко предърпваше. Мощност не съм забелязал да качва. Не съм забелязал проблеми. Обаче като че ли се износва по-бързо кожата на портфейла.
          Няма проблем за портфейла, защото пада разхода на гориво и като пари е почти същото. Случва се да ходя в командировка с моята кола, и нали фирмата плаща, зареждам само V-Power Racing. Разбира се, колата с него не върви повече, но разхода сигурно е литър надолу. Единствено разлика във вървежа съм забелязал, когато веднъж сипах 96 Extra Force на Петрол. Колата по-добре поемаше от ниски обороти, а всички с 1.6 много добре знаят, че като карат по-малко от 3000об/сек и натиснат педала на газта, колата се чуди да тръгва ли, да не тръгва ли, все едно има турбо-дупка :D
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #6
            Re: мога ли да прецакам бравото с 100 октана бензин

            mehanoveca написа:
            колеги може ли да си прецакам мотора с 100 октанов бензин колата е 1.8 гт 115 коня 99 година
            Пич, ако си прочетеш книжката на колата ще разбереш че всъщност тя е правена да работи със 100октана беензин
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Във няколко сайта е посочен А95 по каталог за Браво 1.8, а и за останалите бензинови двигатели също. През 1995, когато е пуснат модела, май не е имало 100 октанов бензин на пазара.
              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

              Коментар


                #8
                dikanio написа:
                Във няколко сайта е посочен А95 по каталог за Браво 1.8, а и за останалите бензинови двигатели също. През 1995, когато е пуснат модела, май не е имало 100 октанов бензин на пазара.
                потвърждавам казаното

                Коментар


                  #9
                  Освен да и стане по-хубаво на колата друго няма да и се случи.Тоя бензин в България дето го смятат за 95 на дали има 95 октана.Иначе да със високооктановото гориво двигателя има по-добро изгаряне и от там идва малко намаляне на разхода.По-скъп е,но горе-долу като пари излиза същото като да караш с 95.
                  Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                  Коментар


                    #10
                    Re: мога ли да прецакам бравото с 100 октана бензин

                    значи започвам да си и наливам 100 октана да видя за какво иде реч казаха ми че мотора почвал да работи по тихо я кажете от коя бензиностанция да зареждам Лукоил не предлага 100 октана мисля ОМВ или шел

                    Коментар


                      #11
                      dikanio написа:
                      Във няколко сайта е посочен А95 по каталог за Браво 1.8, а и за останалите бензинови двигатели също. През 1995, когато е пуснат модела, май не е имало 100 октанов бензин на пазара.
                      В мойта книжка пише, А 98, а иначе абсолютно нищо няма да и стане, остава въпроса колко човека карат с 98 или 100 октана и колко е изфирясало горивото по бензиностанциите
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Re: мога ли да прецакам бравото с 100 октана бензин

                        mehanoveca написа:
                        значи започвам да си и наливам 100 октана да видя за какво иде реч казаха ми че мотора почвал да работи по тихо я кажете от коя бензиностанция да зареждам Лукоил не предлага 100 октана мисля ОМВ или шел
                        Виж сега. Темата е обсъждана доста. Накратко. По-високо октановото гориво ще позволи на мотора да увеличи аванса и да работи по-меко ако е качествено. Тука обаче има особености. По-високия октан се прави от същото гориво, от което и по-ниския но се прибавят разни неща. Резултата е по-високооктанов бензин но за сметка на калориите. Моторите с висока компресия нямат избор. Искам да кажа, че ако нашият 95 беше качествен и автомобила ти работи добре с него, то сипването на 100 няма да доведе до икономия на гориво в никакъв случай. Но понеже просто 100 октановия е по-качествен като краен продукт, някои колеги забелязват разлики. Аз също карам от няколко години само с високооктаново гориво но разлики особени няма. Разлика ще има само ако мотора може да я използва - а твоят двг не е високо сгъстен. Но ако видиш разлика то е защото 95 бензина е скапан, а не защото 100 предлага нещо повече като енергия. Вземи например пропан-бутана. Там октана е над 100 и мотора работа наистина по-меко заради нарасналия аванс, но по-малкото калории водят до по-висок разход.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Точно от качеството на горивото в България идва разликата.Вуйчо има Алфа 156 1.8,той е международен шофьор и като замине да кара си пътува до базата в Словакия с Алфата.Там с техния бензин(обикновен 95) му дава разход на дълго около 6.5/100,а тук с нашия около 7.5/100 и казва,че има и разлика във вървенето.Иначе за бензиностанция,аз лично тук зареждам само на Шел,защото в Габрово няма ЕКО
                          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                          Коментар


                            #14
                            Е аз зареждах 4-5 пъти на светеща лампа със 100 октана, (за да не помисли някой че съм карал със смесица)но намаляване в разхода не видях. По принцип безоловните (неетилираните) бензини, се варят трудно и са скъпи, не е просто като да се налее оловния тетраетил Както знаете оловния тетраетил е силно токсичен и това е причината да се забрани употребата, освен за авиационен бензин, където октановото число е доста над 100 и няма друг вариант, а и там количествата са малки в сравнение с тиа продавани за колите.Има правило че колкото е по-високо октановото число, толкова по-малка е скоростта на горене. Става въпрос за бензин. При метанола не е така Аванса се подбира така че максимума на горенето да е когато е работния ход. За да е максимално КПД обаче трябва горенето да е възможно най-бързо, а при висок октан то трябва да започне много по-рано, за да свърши навреме, и следователно по-голяма част от него не протича по време на работния ход което намалява КПД. А дали изгарят гумичките на клапаните не зная Не е баш москвич, а и какво като не е 94,975 октана ся +/- 2-3 ко толкова.А иначе в книгата октаните са по R.O.N. по изследователския метод, по който са и на бензиностанциите.
                            FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                            FIAT Punto sx 75 '94

                            Коментар


                              #15
                              Re: мога ли да прецакам бравото с 100 октана бензин

                              mehanoveca написа:
                              колеги може ли да си прецакам мотора с 100 октанов бензин колата е 1.8 гт 115 коня 99 година
                              сипвай 100 октана и се не бой колата е като човека друго си е добрата ракия нали се сещаш

                              Коментар

                              Working...
                              X