Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко гори 1.8 16v?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ясно. Продължавайте. И все пак, не е грешно да се попрочита какво е написал производителят. Например за вместимостта на резервоара.
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #17
      popai145 написа:
      qnkov написа:
      Не знам, с мен се возехa и други хора и го натискахме и само ми натякват в момента, много ти гори и т.н. Общо взето дори да е на 1-2 стрелки, натиснеш ли я тая каруца за 20-30 секунди (натискаш я съвсем нормално 1-ва, 2-ра, уж да се изгазариш), лампата светва моментално. Спреш го за 15 минути и тръгнеш, лампата не свети. Не знам к’во му разбивам, като го натискам така.Едит; Резервоара 50 литра ли е или 60-65? Нещо не мога да схвана. Има ли шанс да го пише някъде колко е из документите, поне да знам колко литра ще да е стрелката по средата...
      Колегата е в грешка. Резервоара на мареата е към 60литра не 50както мисля че е при бравото.
      Абе и да съм грешка никъде не видях каква му е колата на Младежа, освен че е 1.8 и че говори за нея в мъжки род та реших че е Бравок.Иначе да стрелката е ветропоказател моята днес за 150метра слезе с две чертички и стоя там 10 минути после се качи с 3 чертички
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Да, Браво е, като закуските Браво.
        Fiat Bravo 1.8 16V 96'

        Коментар


          #19
          Нормален ли е тоя разход?

          И преди съм пускал тема, но сега се двоумя дали да я оставя тая кола. Така... Имам Fiat Bravo 1.8 16v, с ново масло, ролки, ремък и т.н. Има спортен филтър и ручаща двуцефка за ауспух. Наскоро я взех. На светната лампа сипах 10 литра бензин. Минах 40 км градско само и лампата ми светна отново. Накратко, тя гори 10 литра за 40 км градско? Някой може ли да ми каже дали това е нормално? Колко литра демек ми гори на дълго 100 и градско 100? Къде може да е проблема, ако гори много? В кое да започна да го търся?Имаш съществуваща тема по въпроса и няма нужда от дублиране!Модераторски екип!
          Fiat Bravo 1.8 16V 96'

          Коментар


            #20
            Re: Нормален ли е тоя разход?

            не е нормално да харчи толкова 10 литра / 40 км тоест 21 / 100 градско да не искаше да кажеш 10 лв че си сипал градско на нормално каране повече от 10.5 / 11 не треа да ти качва на бензин ако я ръчкаш може да качи доста и махни спортния филтър ако е менте

            Коментар


              #21
              10 литра и сипах и 40 км навъртях и ми светна лампата, а нищо не съм карал градско. 2 дена! Мислиш ли, че може да е от спортния филтър? Може ли от него да гори? Някакъв раждив филтър имам, нямам представа какъв е. Нямам кутията, за да сложа нормален закрит както си му е реда. Дали ако купя някакъв филтър нов за 70-90 лв спортен, ще харчи по-малко? Освен спортния филтър, каква друга причина може да е заради тоя голям разход?
              Fiat Bravo 1.8 16V 96'

              Коментар


                #22
                от филтъра не е наи много да дигне половин литър и то защото заради звука го настъпваш повече но си купи кутията не е повече от 25 лв едва ли е и толкова поне аз моята я взех за 10 лв защото и аз бях с такъв филтър виж дали ти работи ламбда сондата тя вдига разхода иди на диагностика не е нормално да харчи толкова

                Коментар


                  #23
                  Аз четох, че ако си с калпав или запушен филтър, ти вдига разхода? Също така във всички теми се говореше, че от спортния филтъра не се вдига разхода на гориво, ако той си е добър. Мисля да сменя моя скоро време. Знам, че е много разхода, затова и съм учуден. Предложете още от к’во може да е големият разход.По принцип при смяната на филтъра, или както аз искам да сложа нов спортен филтър, трябва ли да гледам и за тая ламбда сонда, понеже тя нали определя гълтока на въздух, безин или там к’во е. Ще сгреша ли ако си взема спортен филтър и отида да ми видят сондичката?Възможни признаци за неизправност на датчика за кислорода:1. Неустойчива работа на двигателя при ниски обороти /празен ход/2. Увеличен разход на гориво Тези две неща съм ги усещал?
                  Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                  Коментар


                    #24
                    ламбдата ти мери стоиностите на изгорелите газове и от там компютара ти регулира горивната смес ако е прецакана в повечето случаи показва безда смес и компютара вкарва яко бензин и от зад мирише на бензин

                    Коментар


                      #25
                      Как да проверя дали ми е наред ламбдата? Дали има нещо на таблото, лампичка или нещо да отчита, че е наред?
                      Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                      Коментар


                        #26
                        диагностика само

                        Коментар


                          #27
                          Ясно. Града ми е малък и не вярвам да има такова нещо, но ще потърся. Би ли ми обяснил какво представлява диагностиката и колко пари може да е?Баща ми вика, че колата бавно загрява, затова и дърпа толкова бензин докато е студена още.
                          Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                          Коментар


                            #28
                            за колегите които спорят че резервоара е 50 литра да поясня на 1.8 модела резервоара е 60 литра погледнете си последната страница на книжката която върви с колата само 1.4 1.6 и 1.2 са 50 литра

                            Коментар


                              #29
                              mehanoveca написа:
                              за колегите които спорят че резервоара е 50 литра да поясня на 1.8 модела резервоара е 60 литра погледнете си последната страница на книжката която върви с колата само 1.4 1.6 и 1.2 са 50 литра
                              Абе да ти кажа баш си е 50 л. резервоара. Макар и рядко, но съм го пълнил до горе и знам колко е.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #30
                                qnkov написа:
                                Ясно. Града ми е малък и не вярвам да има такова нещо, но ще потърся. Би ли ми обяснил какво представлява диагностиката и колко пари може да е?Баща ми вика, че колата бавно загрява, затова и дърпа толкова бензин докато е студена още.
                                Здравей,Трябва ти един ОБД II кабел и преходник от ОБД II към 3 пиновата букса на фиат - намират се в e-bay колкото искаш. Лаптоп на който да инсталираш FiatEcuScan на колегата от форума, спокойно можеш да сложиш демото - следи 4 параметъра едновременно. Проверяваш като за начало грешките, след това виж как работи ламбдата, дебитомера какво показва, като даваш газ дали се менят градусите на дроселовата клапа и дали имаш данни от температурния датчик. Ако не е никое от тези да не те плаша ама като се почне по едни таблици с едни инжекторни времена, ъгли и обеми въздух.... става си за майстори направо.... а да и от стрелката на оборотомера зависи много, ако я гледаш да подскача често 5-6 000 тоя разход от 20/100 си е нормален.
                                Fiat Coupe 1.8

                                Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                                Коментар

                                Working...
                                X