Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на предни носачи на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на предни носачи на Брава

    Колеги утре съм в бокса, кажете моля кои носачи (марка) са за предпочитане? Четох в 1-2 теми но само "черен списък" открих, не попаднах никъде на "качествените" марки..
    1997 Brava 1.6, 16V

    #2
    Добре порових още малко из нета, добри мнения прочетох за FAST, OCAP и FRAP, негативни за BIRTH и MOOG. Към коя от трите марки да се ориентирам?
    1997 Brava 1.6, 16V

    Коментар


      #3
      Фрап.

      Коментар


        #4
        Още един глас за ФРАП.
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          FRAP
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар


            #6
            Добри носачи са FEBI и DelphiКаквито и да вземеш ако се кара зимата при -20 и надолу е добре на пролет да се сменят маншоните на шарнира.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              Лично мнение,ако само шарнирите са заминали,ги рециклирай.По-евтино е и според мен издържат повече.

              Коментар


                #8
                Аз минах вече над 20 хил с рециклиран шарнир. Един от тампоните, които сложих леко скърца и ще се наложи да го сменя. Разскърца се над 18 хил някъде.Имам други сменени тампони, които карат вече 35 000 хил.Препоръчвам да си рециклираш шарнира и да си сложиш тампони на стария носач.
                Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за отзивите! Всъщност не се наложи смяна.. Като минава прегледа преди 10-тина дни, единия тип гледа отдолу и ме притесни с думите "носачите ти за смяна". та затова реших да се консултирам за марката..Рециклирах шарнирите миналата година, леко се разтропа предницата но то май е от амортисьорите, левия е почнал да сдава багажа. Това констатира майстора, даже я покара малко след огледа и каза че мога да карам без да се притеснявам. Евентуално след зимата ще го посетя за нов оглед. То из тези трапове дето караме, и нова кола ще се разтропа..... Ще запомня марката Фрап, благодаря отново! Леко и безаварийно каране колеги!
                  1997 Brava 1.6, 16V

                  Коментар


                    #10
                    Твърдо не на OCAP, страшни боклуци и най много 5к км. искараха..... шарнирите бяха пред изпадане от леглото а предните тампони изпаднаха при демонтажа им! По скоро рециклаж ако старите са ти оригинални, мисля че TRW бяха оригиналните
                    АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                    Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                    Fiat 1100L 42г.

                    Коментар


                      #11
                      FireBlade написа:
                      Твърдо не на OCAP, страшни боклуци и най много 5к км. искараха..... шарнирите бяха пред изпадане от леглото а предните тампони изпаднаха при демонтажа им! По скоро рециклаж ако старите са ти оригинални, мисля че TRW бяха оригиналните
                      според мен най добрия вариант е взимаш най евтините от АХМ 67лв. парчето и слагаш ама с тях трябва и накрайниците 100% и старите каквито и да са ги прашташ за рециклиране а новите колкото карат аз така направих и вече 7к. никакъв проблем и съм с ФАСТ мое мнение старите в Лозен ми казаха 25лв. за бройка и си ти на пистата Поздрави
                      като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                      Коментар


                        #12
                        Точно пък от АХМ не му препоръчвай да купува носачи. Продават най-големите боклуци, споменати тук в темата. Това че са известни и рекламирани, и дават отстъпки не прави частите им качествени. Лично мнение, не ангажирам никой с него да го приема за правилно.
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар


                          #13
                          Synthy написа:
                          Точно пък от АХМ не му препоръчвай да купува носачи. Продават най-големите боклуци, споменати тук в темата. Това че са известни и рекламирани, и дават отстъпки не прави частите им качествени. Лично мнение, не ангажирам никой с него да го приема за правилно.
                          +1
                          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                          Коментар


                            #14
                            Качеството на носачите трябва да го мерим не на хил.км., а на брой преминати дупки, или за още по-точно на брой изправяне на джантите. :DДа бяхме с нормални пътища да е в километри, ама то нашето е като част от лунния пейзаж. Не знам за другите градове, ама тук във Варна положението е уникално зле. Преди няколко седмици ходих до Стара Загора, минавайки през Бургас и за целия път не видях толкова дупки/неравости колкото за няколко стотин метра във Варна и за съжаление това е без да преувеличавам.

                            Коментар


                              #15
                              Synthy написа:
                              Точно пък от АХМ не му препоръчвай да купува носачи. Продават най-големите боклуци, споменати тук в темата. Това че са известни и рекламирани, и дават отстъпки не прави частите им качествени. Лично мнение, не ангажирам никой с него да го приема за правилно.
                              моя съвет беше да си купи най евтините носачи да си ги смени и старите да ги рециклира и колега от кадето и да си купиш носачи са еднакви боклуци старите ми носачи са МУУГ или MOOG 167ЛВ. парчето и изкараха една смяна на масло така че за качество няма да говорим и от каде да се копуват в БГ сичко е боклучак ето вече с FAST карам 8к и нема проблеми а са с 100лв. по евтини тоова е мое мнение и не се заяждам с никой Поздрави
                              като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

                              Коментар

                              Working...
                              X