Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

скърцане при палене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    скърцане при палене

    пускам тази тема щото не видях друга такава (а можеби съм пуснал преди време ако има такава тема от мое име нека модераторите да я премахнат благодаря)та проблема ми е като тръгна да паля колата изскърцва нещо и до тука запалва си и после не се чува него прави секи път но един път дневно става от какво може да е аз се си мисля че може бендикс да е и ако е той заменима част ли е и как става подмяната и дали може да се намери в магазините става въпрос за Фиат Браво 1.6 16в. 103 коня 99 година мисля че го прави това когато е студена колата в смисъл не е работила от дълго време след като поработи не прави този номер и вчера забелязах че като дадох на контакт и ми изгасна кода и другите лампи и рекох да запаля само стартера завъртя и до тука върнах пак ключа и пак същата процедура и колата си запали със това изкърцване дайте съвет и мнение колеги да видя кво да правя като изляза отпуск хахах мерси на всички за мненията предварително
    като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

    #2
    хм...

    Колега може да са много неща..стартер,ремъци,ролки,алтернатор...наистина може от доста неща... и ако това го прави само когато не е карана дълго..мисля че няма какво да му се плашиш толкова
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Re: хм...

      fuel injekcion написа:
      Колега може да са много неща..стартер,ремъци,ролки,алтернатор...наистина може от доста неща... и ако това го прави само когато не е карана дълго..мисля че няма какво да му се плашиш толкова
      колега не е точно така аз немога да карам колата и тя да поскърцва и да чука аз искам сигорност в нея като река да стигна от точна А до точка Б с нея да не се налага да ме теглят остана ми само лагери на заден мост да се сменят след седмица и тая джуджавка аз ще рискувам да е бендикс само незнам от каде да го намера става въпрос за Фиат Браво 1.6 16в 99 година 103 коня с пластмасовите колектори (бързия мотор) :D :D :D :D благодаря за отговорите и ако някой знае да каже как се сменя
      като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

      Коментар


        #4
        Много лесно се сваля от стартера ..по трудно е да свалиш стартера от мотора.
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          lubo_Y10 написа:
          Много лесно се сваля от стартера ..по трудно е да свалиш стартера от мотора.
          а стартера трябва ли да се сваля?
          като му дам газ надига муцуната и почва да души за бензиностанция

          Коментар


            #6
            zelenilkata написа:
            lubo_Y10 написа:
            Много лесно се сваля от стартера ..по трудно е да свалиш стартера от мотора.
            а стартера трябва ли да се сваля?
            еми ако е от него трябва :D :D
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              Изскърцване при запалване на двигателя...

              Здравейте колеги,колата е fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL- XII.1997и на моя фиат от 2 дни се появи това единично изкърцване при палене.Като метал в метал ,много остро.Чува се като запалиш автомобила и отпуснеш ключа.Да кажем стотни след запалване не при самото палене.Направи ми впечетление,че понякога е веднъж дневно,понякога през палене или две.Имаше една тема на колега който казваше, че се е получило нещо такова,когато жена е въртяла ключа и след запалване и така няколко пъти.Сестра ми го направи няколко пъти това,че не усеща кога запалва колата и продължава да държи ключа Ако има общо де!!Към какво да се насоча,да не е лагер на някоя ролка и да спече в движение че тогава не знам.Ремъците са на по 10к,Ролката на климатика играе малко странично.Ако автора на темата следи форума нека сподели какво се е оказало,стига да го е ремонтирал.Месри!!! Давайте мнения да видим какво ще се окаже.Поздрави.Още една снимка:
              Прикачени файлове
              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

              Коментар


                #8
                Малко развитие,очаквам и вашата помощ

                Такааа,какво направих до тук:свалих ролката ,обтегача и ремъка на климатика.Запалих няколко пъти,нямаше звуци различни от обичайните.Свалих ролката и при завъртане на ръка се движи около 4-5 секунди на собствен ход без никакво усилие.Като се раздруса до ухото се чува шум като че ли имаш сачмички в пластмасово шишенче.Мооже да е пътник вече.Ще покарам няколко дни да видя дали ще се появи това стържене при запалване,зашото може да се окаже ,че ролката е едно на ум и все пак да си има проблем и по някой друг възел,като примерно стартер.Тука баща ми казва,че може и бендикса да не връщал,дано да е нещо по лесно за оправяне ... Няколко снимки:
                Прикачени файлове
                Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                Коментар


                  #9
                  При мен проблема е отсранен

                  В моя случай се оказаха ролките.И двете са сменени и вече нямам пристъргване при запалване.Проблема за момента е РЕШЕН.
                  Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                  Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                  Коментар


                    #10
                    Те и неговия случай го рещиха миналата седмица, като му смениха ролката на климатика.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар

                    Working...
                    X