Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

нормално ли е маслото да мирише на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    нормално ли е маслото да мирише на бензин

    колеги нормално ли е старото масло което източих от колата при смяната да има лек мириз на бензин колата е 1.8 16 в браво

    #2
    кола

    Маи не трябва да мирише на бензин Може и така да ти се струваили да е промила цилиндриАко си е оставил дълго без да е палиш.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: кола

      може така да ми се струва баща ми каза че мирише на старо масло мен ми мерише на същото като от ауспуха

      Коментар


        #4
        Нормално според мен. И на пунтото и на бравото беше така, като го сменях.
        FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
        FIAT Punto sx 75 '94

        Коментар


          #5
          Не е нормално да мирише на бензин. Ако разхода на автомобила е в норма най-вероятно ти се струва че мирише на бензин!
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            разхода е 6.5-7 извънградско за 1.8 16 в каране с скорост 80-100

            Коментар


              #7
              Вижда ми се нормален разход!
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Абсолютно нормално е, на бензинов ДВГ маслото да понамирисва на бензин. На шах ли да мирише ? Щеше да е проблем за дизелов ДВГ, да му мирише маслото на бензин Сега сериозно - при бензиновия ДВГ горивото се подава към цилиндъра в такт "засмукване". Следва такт "сгъстяване", при който в цилиндъра вече има горивна смес от бензин и въздух. При такт "сгъстяване", се получава високо налягане в цилиндъра и горивната смес търси и най-малката пролука, през която да освободи налягането. Известно е, че и на току-що слязъл от конвейра ДВГ, буталото и сегментите не са в състояние да уплътнят напълно, съответно част от горивната смес при този процес, отива в картера при двигателното масло. Това реално е изключително малко количество, но помисли от смяна до смяна на маслото, колко пъти всеки цилиндър преминава преминава такт "сгъстяване" и ще разбереш, защо работилото масло на бензиновия ДВГ, намирисва на бензин.При дизеловите ДВГ, горивото (нафтата) се подава няколко мм преди буталото да достигне ГМТ в такт "сгъстяване" и веднага се възпламенява. Тоест, няма гориво по време на такт "сгъстяване" а само въздух, за това и в маслото на дизеловия ДВГ не нормално да има нафта. То пък обира много сажди и почернява веднага след смяната му.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  А газова уредба да имаш?
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Да, така е, но затова има картерна вентилация Резултата е на изправен ДВГ няма гориво в маслото в такива количества, че да мирише на него. Ако мирише има проблем.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      И на Бравото, което карам, маслото му мирише на бензин. Но все пак това е 15 годишна стара кола. Направи ми впечатление, че на съседа колата, която е Шкода Фабия 2006г, беше я купил чисто нова, сега му е на 85 000 км - и на тая кола маслото мирише на бензин. Затова и аз мисля че е нормално.
                      Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                      FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                      Коментар


                        #12
                        Миризмата е нещо относително. Като караш зимата, вдига ли се нивото на маслото?
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #13
                          няма газова уредба само на бензин я карам

                          Коментар


                            #14
                            Любенов, говорим за кола отдавна слязла от конвейра, и с отдавна олегнали се сегменти.Възможна причина да има бензин в маслото са сегменти, неприпаснат клапан, незацепен правилно ремък, имайки предвид че клапаните са хидравлични може от там да идва проблема.Всъщност не разбрах като сменяхте маслото колко масло източихте, какво беше на цвят и стори ли те си рядко.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              muns61 написа:
                              Миризмата е нещо относително. Като караш зимата, вдига ли се нивото на маслото?
                              :D Това все пак не е Жигула Ако има такива хлабини в сегментите, по-скоро ще му пада нивото на маслото.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар

                              Working...
                              X