Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с ПУНТО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с ПУНТО

    Здравейте , двигателят е 1.2 16V и имам следния проблем : колата не иска да върви , имам усещането,че е все едно е запушена. Най-значително се усеща на 2ра , натискам педала докрай и когато стигне 2500 оборота сякаш се отпушва . Преди седмица я карах на диагностика и ми казаха,че проблемът е в ламбда сондата, смениха я и няма никакво подобрение . Някакви предположение къде може да е проблемът ? Благодаря предварително .

    #2
    Свещи,кабели,некачествен бензин,бензинов филтър, вътре в помпата има една мн фина цедка може да сее запушила, запушен катализатор ,дюзите да са запушени ,да е прескочила някои зъб друго не се сещам колега

    Коментар


      #3
      аз залагам на помпата.
      Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
      Punto. 1.2 16v. 86hp+

      Коментар


        #4
        проблем с ПУНТО

        Трябва да се върнат началните адаптации
        skype pe6_oo Марин

        Коментар


          #5
          Re: проблем с ПУНТО

          lokiz написа:
          Здравейте , двигателят е 1.2 16V и имам следния проблем : колата не иска да върви , имам усещането,че е все едно е запушена. Най-значително се усеща на 2ра , натискам педала докрай и когато стигне 2500 оборота сякаш се отпушва . Преди седмица я карах на диагностика и ми казаха,че проблемът е в ламбда сондата, смениха я и няма никакво подобрение . Някакви предположение къде може да е проблемът ? Благодаря предварително .
          Вероятно я давиш, като натиснеш докрай. Ако имаш позапушени дюзи, те не пулверизират добре горивото, особенно при голям дебит и ниски обороти.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Е аман от СПЕЦИАЛИСТИ ДИАГНОСТИЦИ.Видял грешка в ламбда сондата и давай сменяй, ама що има грешка не е важно. Колата държи ли температура?Да си чистил Дросел и стъпков мотор ?Катализатор имаш ли?Генерацията здрава ли е? Газова уредба да имаш?Скъсани въздуховоди някъде?КОга е сменян въздушния филтър?Как се държи колата при принудителен празен ход?
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар

            Working...
            X