Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат типо 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат типо 1.4

    Здравейте ! Имам фиат типо 1.4 моно инжекция, харчи много от какво може да е ? значи харчи ми 12/100 ;x Ходих при майстор и ми каза че може би е преебан термостата но дали е така не знам ако някои има същата бичкия да ми каже от какво може да е .. Благодаря предварително

    #2
    много харчи..

    ама на бензин на газ на какво я караш колата и разхода грацко ли е...?
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Колега,ако сега,зимата ти гори толкова в градски условия е напълно нормално.Особено ако караш на къси разстояния.Не зная дали има трафик в Радомир,но и да няма,зимно време е.Лятото може би ще ти гори около 10,освен ако наистиня няма никакъв трафик и колата ти е в уникално добро състояние.Термостатът се проверява много лесно - запали колата и се разходи малко,докато ти се отлепи стрелката и отиде на 50градуса(ако си с дигитално табло,докато светне първата лампа примерно).Спираш,отваряш капака и пипат големият маркуч които излиза от термостата и влиза в радиатора(горният е,ако не видиш веднага термостата се ориентираи по това)- трябва да е студен още.Ако е студен може да постоиш така 1-2мин,през това време тя ще вдигне още малко градуси и пипаш пак.Тръбата трябва да стане топла изведнъж при показание на уреда 90 или малко под 90 градуса,не по-рано.Ако е неизправен термостат ти гори 12/100 в граски условия(по това време на годината) си късметлия
      Fiat Tipo 1,4i.e. LPG машина ДзВеРъ ахахаххааххаха

      Коментар


        #4
        Значи колата работи само на бензин не е слагана газова уредба ! И разхода е извън градско пример : тръгвам кум село до село са 25 км и на връщане 25 стават 50 .. със 6 кила бензин .. не е нормално :D

        Коментар


          #5
          Ами...зависи колко я гониш,но ако караш кротко наистина не е нормално.Провери ли си термостата?Ламбда сондата ти,ако не е сменяна,сигурно е вече ленива,ако не и заминала.Тя би могло да се погледне.Тези двете,като за начало,ако те са в ред на първо четене не се сещам за друго.
          Fiat Tipo 1,4i.e. LPG машина ДзВеРъ ахахаххааххаха

          Коментар


            #6
            Фиат типо 1.4

            Притежавам същото като твойто и ми гори около 12 градско в София. Извънградско разхода ми е около 6-7. Определено има нещо.На мен ми беше прецакан термостата и определено се усещаше водовъртеж в резервоара .
            Fiat Tipo 1.4ie 1993 EX
            Fiat Stilo 1.6 16V 2003

            Коментар


              #7
              Ако ти е прецакан термостата и караш извън градско бъди сигурен че повече от 50гр няма да ти вдигне водата.В случаи че си държи нормално 80-90гр проблема ще е някъде другаде.Свети ли ти лампата на инжекцията?
              Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
              EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
              EX.Fiar Ritmo 105TC

              Коментар

              Working...
              X