Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изчезва ми бензина, ПОМАГАЙТЕ КОЛЕГИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изчезва ми бензина, ПОМАГАЙТЕ КОЛЕГИ

    Здравейте колеги, случва се нещо странно с Бравото 1,6 16V 103 к.с.Колата е с газова уредба, пали на бензин и прехвърлям веднага /като вдигна 2000 оборота/, но в същото време бензина изчезва, резервоара не е спукан, като отворя капачката има вакум в него, никъде не тече по бензинопровода а на 100 км каране ми изчезват около 3-4,5 литра бензин защото всеки път пълня резервоара догоре и го засичам. Някои има ли идея от какво може да бъде. На газ ми нормално градски 10-11, извънградски 6,5-7. Държа да кажа, че не меша бензин и газ, защото при работа на газ , просто врътнах кранчето и колата мигновенно изгасна. Карах я на сервиз и казаха че и няма нищо, но според мен не е така, ПОМАГАЙТЕ КОЛЕГИ

    #2
    Предполагам, на газ са ти спрени дюзите и помпата си прави налягане. Дюзите пропускат и бензина заминава. Затова ти е и този нереално нисък разход на газ. Решението е да спреш и помпата при работа на газ. А пробата е много лесна - махни релето на помпата и ще установиш, че нямаш мощност. Не си първият с такъв проблем.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      колегат те е насочил, и за мен са дюзите, но може да пуска бензин и от регулатора на налягането и през маркучето в смукателния колектор, провери и това

      Коментар

      Working...
      X