Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно светлинен индикатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно светлинен индикатор

    Здравейте колеги. Става въпрос за колицата ми Fiat Bravo 1.6 16v 99г пластмасовият колектор. При работа на газ колата ми губеше обороти и глъхнеше.Преди около седмица ми детонира и спука почти целият колектор. Успях да го залепя с мрежички, поялник и разтопена пластмаса, но една от кутийките съм я премахнал (оградената с червено).От тогава колата не ми губи обороти, но когато е на обороти (не е на скорост) ми свети лампата на инжекциона (или на дюзите, не съм много запознат за какво е тази лампичка).От тогава ми вдигна прекалено много разхода и на газ и на бензин и когато връщам скорости примерно от 4-та на 3-та и отново детонира. Къде да търся проблема?Благодаря предварително.

    #2
    Колега, вземи си намери нов колектор, тази кутиика дето си я премахнал е резонаторна котия тя осигурява допълнително въздух при настъпване на ускорителя, за да глъхне и да мени оборотите от някъде смуче въздух/най вероятно при лепеното.Проблема е в АГУ-то ти, то приченява детонации, или си оправи ъгала на запалване и си монтирай ТАП или си направи кихалки, че накрая ще ти писне.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      S_BANKOV написа:
      ... е резонаторна котия тя осигурява допълнително въздух при настъпване на ускорителя, ...
      Аз пък си мислех, че служи само намаляване на шума при всмукване на въздуха. Иначе това с осигуряване на допълнителн въздух при ускоряване е интересна теория. Ще взема да сложа един доста по-голям резонаттор и току виж е започнал да работи като турбо... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #4
        Тя твоята си върви и без турбо , но поне така си мисля че това ще осигури допълнително въздух.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          След малко отивам да я закача на диагностика.

          Коментар


            #6
            achov написа:
            След малко отивам да я закача на диагностика.
            Колеги имам проблеми с MAP сензора. Отчита го като грешка. Дефектирал е и от него ми свети лампата на инжекциона.Някакви предложения?

            Коментар


              #7
              achov написа:
              achov написа:
              След малко отивам да я закача на диагностика.
              Колеги имам проблеми с MAP сензора. Отчита го като грешка. Дефектирал е и от него ми свети лампата на инжекциона.Някакви предложения?
              Смяна с нов или стар работещ.
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Мисля,че той не играе на газ.Ако я караш само или предимно на газ,не мисля за много фатално.Иначе да,нов или 2-ра ръка,работещ.

                Коментар


                  #9
                  Вчера сложих друг и грешката продължава да си я изкарва (свети лампата на инжекциона). Когато изфорсирам колата или я карам в по-голями обороти грешката изчезва.Map Сензора отпада. Предлагайте какво да правя. На диагностиката показа грешка в MAP-а...

                  Коментар


                    #10
                    Да си смениш смукателния колектор с здрав или да отремонтираш този
                    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                    Коментар

                    Working...
                    X