Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Високи обороти Типо 1.6 mi

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Високи обороти Типо 1.6 mi

    Здравеите колеги от два дни имам проблем с оборотите на двигателя.Без значение дали е студена или топла даржи високи обороти като загрее сваля но малко знам как беше и сега как е и не е добре.Дори на 3-т апредавка като пусна педала за гаста и тя продалжава да се движи се едно сам го натиснал. Проблема каде да го тарся в стапковия мотор ли ? Надявам се да помагате ,че много го гори тоя бензин пак с тия цени.

    #2
    Я си смени първо въздушния филтър и недей бърза да се мяташ на дълбокото.ако не е от това си провери маркучите за скъсано инацепено, особенно ако имаш такива идващи от всмукателния колектор колектор
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Колега филтара ми е на няма и 3000 км. какви са тия маркучи от всмукателния колектор оборотите на ПХ не ги ли регулира МПХ.А то има ли някаква фатка да се не знам ремонтира гледам моя е Бош.

      Коментар


        #4
        провеги !!..

        колега провери маркучетата дето отиват към моното(дросела)него знам точно какво е ама като махнеш филтъра се виждат за къде са ...... моя беше скъсан и нямаше хубав приток на въздух като имаше високи обороти не стабилни градуси и по бавно набираше..
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #5
          Датчиците за грфадуси са 2 ! единият е за еко-то другият е за таблото .... Може този на таблото да показва вярно,но ако този който дава инфо на компа си е заминал вече,от там идва проблема .
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #6
            cs_aleksandar написа:
            Датчиците за грфадуси са 2 ! единият е за еко-то другият е за таблото .... Може този на таблото да показва вярно,но ако този който дава инфо на компа си е заминал вече,от там идва проблема .
            да ама моето фиатче заспа ...
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              Ама няма логика... за да има горене трябва да има 1-во гориво и 2-ро въздух...и така логиката ми е за да има повече обороти трябва да има повече и от двете неща ... следователно дросела трябва да е отворил... А кое отваря дросела .. Стъпковото моторче ...кое командва стъпковото моторче? екото ! Кое кава на екото колко да отваря стъпковото моторче ? температурния датчик.. Не твъдя че съм безгрешен но това е мойта логика .
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #8
                За да държи високи обороти не и стига въздух на колата, търси проблема в тая насока.Щракни една снимка на коша да ни е по лесно. И все пак си погледни въздушния филтър нищо че си го сменял прид 3 хил. км. като нищо ще е целия в масло при тея студове.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Ще Ви пусна снимка на коша , но само да спре снега да я изчистя и ще снимам. А каде горе доло се намира датчика които подава инфо. кам ЕКУ-то за температурата на двигателя.

                  Коментар


                    #10
                    Датчика ти е някъде по термостата,и ако е като на бравото трябва да е син.
                    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                    .

                    Коментар


                      #11
                      Колега имах проблеми с загряването и сам сменил два сензора единя на охлаждащата перка другия ми показва температурата на двигателя ама не знам дали за него става на вапрос, но като сменях термостата около него нямаше нищо което да ми напомня на температурен сензор да не е някаде около моното тоя сензор дет ти ми говориш за него.

                      Коментар


                        #12
                        Двата термостата нямат нищо общо, освен принципа на работа. Дори цената на този на типо е в пъти по висока от този на браво.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Колега Банков не си ме разбрал мисълта ми е ,че около термостата на моито Типо няма нищо в което да припозная температурен датчик на всмукателните колектори имам спомен че маи имаше нещо но не сам сигурен.А относно МПХ може ли да се сваля и отремонтира или нещо подобно
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            #14
                            Въщност никога не съм твардял нещо такова. Напротив казах че твоя термостат няма общо с този на Браво тъй като на Браво има монтиран датчик а при теб е само механичен клапан.Щом си решил да потрошиш стъпковия мотор ДАВАЙ, ама пак ти казвам първо провери въздушния филтър че в тоя студ като нищо маслото от картерната вентилация го е напоило.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Добре де колега не сам те разбрал, като спре снега и кат намеря колата ще погледна филтара ,но от любопитство може ли да се почиства моторчето на празния ход , дори и да не се стигне до там кажи поне може не може еди как си става.

                              Коментар

                              Working...
                              X