Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

губя масло на мареа 1.8 16в

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    губя масло на мареа 1.8 16в

    здравейте, имам следния проблем: преди месец вдигам щеката на маслото и не отчита масло т.е. няма, налях 1 литър и показа макс, покарах 400км и пак като вдигна щеката няма никой, вкарах я в бокса на един приятел, каза че е от сигменти, смени ги, смени и гарнитури и гумички на клапаните, след още 1000 км пак няма масло. питах го да не би цилиндрите вече да са на елипса а той ми каза че са едвам забележими, но понеже новите сигменти са кръгли то трябва да минат километри(ще гори масло) докато сигментите се изпилят със същата форма тъй като сега с различна и за това продължава да гори. въпроса ми е това така ли е и имате ли представа от какво друго може да се получава, и в този случай дайте съвет за масло предвид и сезона и температурите.успех на всички и мерси

    #2
    Я кажи пуши ли отзад. По мотора има ли видими течове? А около картера? Това всичко което сте го направили би трябвало преди това колата да пуши осезаемо. Нещо не ми се връзва цялата история. Моята е същата и има течове, но аз си знам, че на 4к километра и доливам 500 рг. Това беше докато я карах със Selenia GOLD. Сега съм налял полусинтетика 10w40 някво италянско никому неисвестно и за 2к няма промяна на нивото.
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      Това с елипсите не знам кой го е измислил ама е някакква нова теория, ако се види един сегмент как изглежда без значение кой от трите вида ще се сетите че няма как да стане на елипса, Вкарай колата на канал и виж за течове и си провери картерната вентилация
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Не е някаква нова теория това за елипсите, точно така си е. Обаче проблема на колегата не ми се вярва да е от сегменти. По-скоро тъпият маслен сепаратор.
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          Е нали за това сегментите не са плътни окръжности точно за да оберат елипсата, сега друг е въпроса ако не са почистени каналите на буталото и така са сложени сегментите тогава ще гори масло
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            сегментите не са плътни окръжности защото при загряване на цилиндъра буталото и ма по- голямо топлинно разширение и т.нар. окръжности стават плътни.така че при загрял двигател сегмента няма ключ-т.е пълна окръжност

            Коментар


              #7
              Re: губя масло на мареа 1.8 16в

              qavkata написа:
              здравейте, имам следния проблем: преди месец вдигам щеката на маслото и не отчита масло т.е. няма, налях 1 литър и показа макс, покарах 400км и пак като вдигна щеката няма никой, вкарах я в бокса на един приятел, каза че е от сигменти, смени ги, смени и гарнитури и гумички на клапаните, след още 1000 км пак няма масло. питах го да не би цилиндрите вече да са на елипса а той ми каза че са едвам забележими, но понеже новите сигменти са кръгли то трябва да минат километри(ще гори масло) докато сигментите се изпилят със същата форма тъй като сега с различна и за това продължава да гори. въпроса ми е това така ли е и имате ли представа от какво друго може да се получава, и в този случай дайте съвет за масло предвид и сезона и температурите.успех на всички и мерси
              Колега,компресия мерихте ли?С Бравото го имах същия проблем.Смених сегменти,смених клапани,смених гумички на клапаните.Яде масло и яде масло.Свалих главата и на масата.Кварцова лампа отдолу и познай?Спукана между 2-ри и 3-ти цилиндър ,като косъм но се вижда,ако знаеш какво търсиш.Двигател втора ръка за 200 лева ,смяна на главата и пей сърце няма загуба на масло.
              Fiat Bravo 1.4 12v Ex.
              Alfa Romeo 147 1.9 jtd
              Alfa Romeo 147 1.9 jtd

              Коментар

              Working...
              X