Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мареа 1,6/16 се дави и трудно набира

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мареа 1,6/16 се дави и трудно набира

    Здравеите колеги,имам следния проблем като трагна с колата и дам газ се дави и имам чуството 4е рааботи на 3-ри целиндара но като мина 3000 оборота и се оправя,смениь свещите,кабелите и бобината но няма ефект,а междо другото си почистих и инжекторите,горижният филтар сащо е сменен миналата година.

    #2
    ламбда сонда ? диагностика правил ли си

    Коментар


      #3
      да правих диагностика нищо не показа.

      Коментар


        #4
        ами ако не е горивото, остава да е въздухът - въздуховоди, филтър, дроселова клапа. ако задържа на някакви обороти, 2000 да кажем, и после поема нагоре, най-вероятно се е прецакал ТПС.П.С. Абе, винаги съм се чудил, бензиновата помпа променят ли й се оборотите според положението на педала за газта?
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          slonikon написа:
          П.С. Абе, винаги съм се чудил, бензиновата помпа променят ли и се оборотите според положението на педала за газта?
          Не.
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар


            #6
            Мерси! Значи остава въздушната част да си провери колегата.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              кое по точно да гледам,ама то и като отидеш и видеш цените на горивата ти идва да не сядаш в колата

              Коментар


                #8
                състоянието на въздушния филтър, да няма някакъв боклук във въздуховодите, дали съпротивлението на ТПС се променя плавно като подаваш газ, дали не ти е много отпуснато жилото на газта. а, и пробвай на А98 как върви - така може да елиминираш и въздухът, ако всичко е наред. ще останат само датчиците по двигателя.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар

                Working...
                X