Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мирише на бензин в купето - Браво 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мирише на бензин в купето - Браво 1.2 16v

    Здравейте колеги, изчетох доста теми по този въпрос с различни оплаквания: мирише откъм багажника, мирише като е запалена, трябва или не трябва да съска като отваряш капачката на резервоара и така нататък. Както и да е, не можах да намеря съвпадение с моя проблем, за това реших да създам моя тема с надеждата, че някой ще ми даде идея или поне предположение къде да търся повредата.Значи картинката е следната: когато колата не работи, няма миризма на бензин, когато е в движение мирише откъм вентилатора, но не винаги, гледах под капака, при запален двигател и подаване на газ, нито се забелязват течове, нито се усеща миризма на бензин.В последно време ми направи впечатление, че миризмата се усеща не като колата влиза в по-високи обороти, а като двигателя работи като спирачка(като отпусна газта и оставя колата да намали скоростта). Четох, че има някакви клапани/маркучи за обратен бензин, но не съм наясно, за това моля някой да ми разясни, също така къде се намират тези маркучи на Фиат Браво 1.2 16v 1999година.Предварително Ви благодаря!
    Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
    Polo 1.0, юли 1997г.

    #2
    Като отвориш капака ще видиш два маркуча от дясно до ботуша който влизат в две алуминеви тръбички които отиват към рейката, най вероятно е сцепен маркуча на входящото гориво или скобата изпуска, възможно е да се получава от проблем с рейката или с маркуча на изходящото гориво. Запали колата и отвори капака и гледай тръбичките от там трябва да просълзи ако проблема в тях. Съвета ми е да ползваш по две скоби на маркуч, помага да не се пречупват лесно иначе се напукват и е опасно. Не виждаш петно защото обикновенно дакато отидеш и отвориш капака бензина се е изпарил вече.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар

    Working...
    X