Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

неоткриваемо тресене на двг.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    неоткриваемо тресене на двг.

    Направо се чудя от къде да започна, дали да псувам "сервизите и маисторите" или колата. А може би себе си незам.Проблема е следния- тресе двигателя осезаемо усеща се на место при спряла кола направо се клати цялата.Всичко започна с една моя грешка преди 3 дни ,отидох до Янко в септември да си правя газовата и по време на тестване на ги се опитах да включа от 4-та на 3 та предавка обаче Янко голем мъж а аз кинта и 20 и не съм дръпнал седалката нормално напред та скоростите изхъркаха не беше кой знае какво. оказа се че с г.и. всичко е наред и си тръгнах към софия спрях да заредя газ и бре колата работи като трактор тресе се яко все едно съм с вибромасажор на седалката викам си може да е от ремонта на г.и. смених редуктор може нещо мембраните да улягат и си продължих към софия без никакви ядове. Вече в софия нещо ми светна и превключих колата на бензин да вида и на него ли ще тресе , за мое съжаление и на бензин беше същото притесних се че може да съм прецакал скоростите. И така след това епично въведение днес отидох на сервиз да установят проблема първият сервиз в които отидох бе мотоексперт на симеоновско шосе-е няма такова отношение направо побеснях дигнаха колата погледнаха тампоните на двг и викат нищо и няма на колата за комп.диагностика си, от там си взех колата и директно в друг сервиз в младост не му знам името. Казах им че колата тресе много и според други хора от друг сервиз от които сега идвам не са тампони на двигател а някакъв друг проблем. Момчетата се заеха и след около 2.5 часа суетене около колата вече имаше между 3-ма и 5 майстори около нея .По ми е лесно да ви кажа симптомите на проблема и какво е проверено за да няма предположения в тази насока1 тоци-бобини и свещи -перфектни(перфектна работа на мотора никакво колебание на оборотите)2 ангр. ремък- провериха с пети на разпр.валове - префектен3 компресия - равна и на 5-те цилиндъра4 закачиха на комп- никакви грешки нищо5 не откриха никакъв проблем при тампоните на двигателя и скорустната кутия6 скорости- тук не схванах много обеснението на момчетата но в общи линии е следното - колата тресе на празен ход и при положение че проблема е в скоростната кутия то би трябвало при натискане на съединителя тресенето да изчезне но не стана така и за това казаха че проблема не е в скороститеи така това е което установиха или по скоро нямаха идея от какво друго може да тресе . И понеже трябваше да ми вземат парите а не дадоха смислен отговор от какво колата ми се тресе така ми казаха че : тампоните на двигателя ти са видимо здрави но е вазможно да има умора на матеряла и от това да са омекнали и така двг да е слезнал надолу и от това да тресе , но това е само догатка и никак не бяха убедителни. Е как да отида да сменя видимо здрави тампони с някои ментета ? ами ако не се оправи какво правим кой ще ми върне парите те никак не са малко ?Очаквам всякакви идеи и размисли щото аз вече съм изчерпан . единственото което ми се върти в главата е някакъв проблем с маховика или колянов вал щото по метода на изключването то друго не остана
    weekend hlx 2.0 20v

    #2
    колега, опитай с други кабели/бобини, незнам на 2.0 как е мотора с обща бобина или с отделни за всяка свещ, сигурен съм че там е проблема - в тоците, провери хубаво от някъде да не засмуква въздух

    Коментар


      #3
      nedialk00 написа:
      колега, опитай с други кабели/бобини, незнам на 2.0 как е мотора с обща бобина или с отделни за всяка свещ, сигурен съм че там е проблема - в тоците, провери хубаво от някъде да не засмуква въздух
      проверена е няма никакъв проблем с тоците по скоро е механичен проблем , и за въздух я провериха с някакъв спреи пръскаха навсякаде по двигателния отсег и аз бях с един приател и му викам така и така няма да ми намерят проблема поне ми ароматизират двигателя
      weekend hlx 2.0 20v

      Коментар


        #4
        Мното познат проблем , скъсана пружина на притискателя и от там се получава дисбаланс на мотора иначе колата бачка гладко перфектно на 4 цилиндъра но както ти каза, все едно сина вибромасажора , като отвориш вратата и цялата се клати превърти на ръка мотора и един да гледа през прозореца на скоростите какво става
        Power Under Pressure

        Коментар


          #5
          WhitePower написа:
          Мното познат проблем , скъсана пружина на притискателя и от там се получава дисбаланс на мотора иначе колата бачка гладко перфектно на 4 цилиндъра но както ти каза, все едно сина вибромасажора , като отвориш вратата и цялата се клати превърти на ръка мотора и един да гледа през прозореца на скоростите какво става
          вазможно ли е това да е станало по описаният от мене начин с превключване на скорости при полунатиснат съединител а и да отбележа нещо след като почна да тресе ми направи впечатление че скоростите не влизат меко както преди (задират ) особенно 3-та , в движение на скорост по никакъв начин не може да познаеш че и има нещо на колата но сперш ли на светофар и се почва мерси колега утре най вероятно пак в сервиз ще ходя и това да отхвърля че тия маистори гладни и те деца гледат.
          weekend hlx 2.0 20v

          Коментар


            #6
            ами тогава си за съединител-смъкни кутията и провери

            Коментар


              #7
              ivel написа:
              ами тогава си за съединител-смъкни кутията и провери
              по добре както каза колегата да завартим на место да видим какво ще излезе пък чак тогава смъкване за оглед ако има нужда щото само пари за откриване на проблема ще дойдат бая а да не говорим за отстраняването му. но цялата тая хамалогия остава за другата седмица след 25и тогава се очаква да имаа постъпления в сметката .и в тази връзка ако е това което предполагате а именно съединител мога ли да очаквам да стане по голяма беля от това което е за 5-6 дни макс . При положение че колата се кара минимално около 10 15 км на ден ??
              weekend hlx 2.0 20v

              Коментар


                #8
                не я вкарвай в обороти просто
                Power Under Pressure

                Коментар


                  #9
                  WhitePower написа:
                  не я вкарвай в обороти просто
                  значи довечера ще инструктирам жената да внимава че тя бръмчи денем с колата мерси колегапросто искам да се подготвя финансово ако е за съединител да сменя всичко необходимо накуп.
                  weekend hlx 2.0 20v

                  Коментар


                    #10
                    вибрациите в такъв случай са от дисбаланс.последиците от продължаващо каране мо же да са фатални-скъсани болтове на маховика,разбит първичен вал на ск. кутия и т.н

                    Коментар


                      #11
                      ivel написа:
                      вибрациите в такъв случай са от дисбаланс.последиците от продължаващо каране мо же да са фатални-скъсани болтове на маховика,разбит първичен вал на ск. кутия и т.н
                      еми ние карахме така около 3 дена
                      Power Under Pressure

                      Коментар


                        #12
                        късмет е било, не я карай колата, освен всичко останало което е написал колегата, добавям и неприятно оставане посред пътя

                        Коментар


                          #13
                          май така ще е най добре да направя
                          weekend hlx 2.0 20v

                          Коментар


                            #14
                            вече е в бокса и 2-ри час чакам диагнозата.
                            weekend hlx 2.0 20v

                            Коментар


                              #15
                              killah_baby написа:
                              вече е в бокса и 2-ри час чакам диагнозата.
                              в смисъл , чакаш някой да я погледне и просто си чакаш или ...
                              Power Under Pressure

                              Коментар

                              Working...
                              X