Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

fiat punto 96' мк1 1.1 55 hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    fiat punto 96' мк1 1.1 55 hp

    Здравейте колеги от както си взех фиатчето съм доста доволен от тази малолитражка та има и доста неща в него които едно по едно започнах да оправям ,но наскоро изкочи един проблем който ме притеснява докато давам равномерно газ на колата не звучи да е поема нормално доста тъп пример ще дам ,но незнам как да го обясня докато подавам плавно газ не прави така ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ ами така ъ - ъ ъ- ъ- ъ ъ ъъ -ъъъъъъъ (голям съм идиот ,но какво да се прави) смених свещите подобри се работата на мотора ,но проблема все още го има друго за което исках също да ви попитам е - стъклата ми се свалят и вдигат с светлинни години ... когато пусна чистачките издават уникален и неповторимк звук това е засега чакам вашите съвети ще се радвам да обсъдя някои неща с други собственици на подобно пунто ! п.п имам съмнения ,че може да е от горивния филтър проблема .Забравих да кажа ,че колата няма газ и никога нее имала

    #2
    като за начало сменяй горивен и въздушен филтър

    Коментар


      #3
      ivel написа:
      като за начало сменяй горивен и въздушен филтър
      въздушен и маслен смених с ролката и ремъка ,но горивен не съм снемял може ли от него да е проблема?

      Коментар


        #4
        Може разбира се! Прегледай си пак свещите щото аз се опарих от един така известен магазин за италянски авточасти,дадох 60лв за свещи а те на втората седмица згънаха подавам газ колата не поема(мотора ми е 1,2 75 МК1) виш си горивния и въздушния филтър,провери си кабелите за свещите виж да не са окислени или да има хлабава връзка! По мое наблюдение 1,1 страдат и от горивна помпа,в смисъл не прави добро налягане самата помпа се скапва бързо!!Също е много важно от къде зареждаш защото понякога и калпав бензин може да те подлъже на мен доста пъти ми се е случвало.

        Коментар


          #5
          цено написа:
          Може разбира се! Прегледай си пак свещите щото аз се опарих от един така известен магазин за италянски авточасти,дадох 60лв за свещи а те на втората седмица згънаха подавам газ колата не поема(мотора ми е 1,2 75 МК1) виш си горивния и въздушния филтър,провери си кабелите за свещите виж да не са окислени или да има хлабава връзка! По мое наблюдение 1,1 страдат и от горивна помпа,в смисъл не прави добро налягане самата помпа се скапва бързо!!Също е много важно от къде зареждаш защото понякога и калпав бензин може да те подлъже на мен доста пъти ми се е случвало.
          Свещите ги смених преди 2 дни сложих уж някакви по мощни дето ги препоръчват за газ около 26 лв беше комплекта а гориво зареждам само от шел много рядко от петрол предимно шел

          Коментар


            #6
            Добър избор на бензиностанция но НЕ пет*ол там е калпава работата!!! Тия свещи за 26лв малко съмнително(лично мнение)мойте са бошовски с тях купих колата но кабелите ми правеха мизерия и затова се набутах та взех УЖ италиански оргинални....Сега като и подаваш газ какъв е димът от ауспуха мирише ли на суров бензин?Само студена ли го прави това (тепане) или и при топъл двигател?

            Коментар


              #7
              цено написа:
              Добър избор на бензиностанция но НЕ пет*ол там е калпава работата!!! Тия свещи за 26лв малко съмнително(лично мнение)мойте са бошовски с тях купих колата но кабелите ми правеха мизерия и затова се набутах та взех УЖ италиански оргинални....Сега като и подаваш газ какъв е димът от ауспуха мирише ли на суров бензин?Само студена ли го прави това (тепане) или и при топъл двигател?
              За миризмата не мога да определя димът е нормален на топъл двигател се справя много по добре всъщност лятото тоя проблем изобщо го нямах и не накъсваше направо нз от какво е не е от бензина защото винаги си зареждам от шел и преди да се появи това накъсване за миризмата не съм сигорен ,но понякога след като си е вкарам в двора и докато затварям вратите лъха на бензин и ми прави впечатпление..

              Коментар


                #8
                Ми ето логично е,че щом ти лъха на недоизгорял бензин значи изгарянето му в самите цилиндри не е правилно.Много може да са нещата за да става така но аз лично залагам или кабели за свещите или самите свещи.Като си сменял старите какъв цвят бяха керемидено червени или..?

                Коментар


                  #9
                  цено написа:
                  Ми ето логично е,че щом ти лъха на недоизгорял бензин значи изгарянето му в самите цилиндри не е правилно.Много може да са нещата за да става така но аз лично залагам или кабели за свещите или самите свещи.Като си сменял старите какъв цвят бяха керемидено червени или..?
                  Ще ги снимам и ще ги кача а значи изключваме горивен филтър като възможен източник на проблема ?

                  Коментар


                    #10
                    хаха брато вече съм 100% сигорен ,че нее от свещите .Свещите са на 2 дена преди 10 минтуи запалих колата и ми работеше несигурно на 3 цилиндъра като трактор , после като се прибрах от магазина изатворих вратите след колата миришеше много здраво на бензин !!!

                    Коментар


                      #11
                      Тая кола има ли дистрибутор (капачка с палец)? Ако има - прегледай вътре какво се случва. След това обърни внимание на бобината.
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар


                        #12
                        Synthy написа:
                        Тая кола има ли дистрибутор (капачка с палец)? Ако има - прегледай вътре какво се случва. След това обърни внимание на бобината.
                        няма дистрибутор колата е 96 година края декември месец .. за бобина нз

                        Коментар


                          #13
                          Колега, що не идеш някой да я погледне тая кола, явно ти много не си наясно.Иначе за проба - ако си пазиш старите свещи, които са работели добре - ми сложи ги тях.То се почва от някъде - едно по едно елиминираш нещата които може да са.Тук не сме гадатели и само можем да те насочим към най-вероятните причини, а за този мотор са в запалването - свещи, кабели, бобина.Започваш наред и проверяваш изправността на всеки един възел.Ако не си сигурен какво правиш - иди на майстор. И за по лесно ще ти кажа - кажи му че колата ’прекъсва’, за да не се чудиш как да му го обясниш.Всеки един обикновен елкон ще хване от къде е проблема, ще си платиш 20 кинта и това е.
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #14
                            Така и ще направя благодаря на всички обърнали ми внимание

                            Коментар


                              #15
                              Проблема е решен - кабели на свещи !

                              Коментар

                              Working...
                              X