Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат брава 1,6 16V 96 г. не пали!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат брава 1,6 16V 96 г. не пали!!!

    Здравейте,вчера излезнах с фиата и отидох да заредя гориво. След като заредих не можах да запаля. Когато завъртях ключа се чуваше само едно щракване, стартера въобще не върти. Когато дам на контакт таблото свети т.е. има ток. Момчетата от бензиностанцията ме бутнаха и запалих. Когато се прибрах пробвах пак. Не става!!! Само веднъж Щрак под капака. Помислих си, че може би не разпознава ключа - и с другия не се получава.Някакви идеи?Опитах се да намеря подобна тема но не успях, затова пуснах нова. Ако има такава, моля насочете ме!Предварително Ви благодаря!

    #2
    чукни по стартера с нещо когато неиска да запали и би трябвало да тръгне, иначе бендикс, трябва да се прави

    Коментар


      #3
      кола

      Ако като си на контакт CODE гасне Виж клеимите на акумулатора ивиж мнението на колегата горе това като начало
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Пробвай я първо с кабели дали ще запали, преди да бъхтиш стартера, после си провери клемите и масата на АБ и Двигателя, почисти и гресирай. ако не се оправи после ще го мислим.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Пробвах с почукване, няма промяна. Явно бендикс ще трябва да сменям.Иначе когато съм на контакт CODE свети, когато се опитам да запаля си загасва.

          Коментар


            #6
            sw2ico написа:
            Пробвах с почукване, няма промяна. Явно бендикс ще трябва да сменям.Иначе когато съм на контакт CODE свети, когато се опитам да запаля си загасва.
            пробвай първо с кабели да запалиш, като си провериш масите преди това. Чуваш ли щракане на релета в дясно от теб?
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              sw2ico написа:
              Пробвах с почукване, няма промяна. Явно бендикс ще трябва да сменям.Иначе когато съм на контакт CODE свети, когато се опитам да запаля си загасва.
              пробвай първо с кабели да запалиш, като си провериш масите преди това. Чуваш ли щракане на релета в дясно от теб?
              За съжаление нямам техника, познания и опит в областта и не мога да пробвам да запаля с кабели и да определя масата. Чувам едно щракване при завъртането на ключа (може и да е от релета незнам) и в този момент изглеждам по този начин Ще трябва да ходя в сервиза.Благодаря ви много за съветите!

              Коментар


                #8
                E хубава работа, няма ли някой колега с кабели в района на Бъкстон да удари едно рамо, може ли да оставим колегата така, за такова нещо да ходи по серзиви нали за това сме тук да се познаваме и да си помагаме. С удоволствие бих ти помогнал но по тъмно ще е трудно да се види масите и да се почистят.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Колега,като пробваш да запалиш,загрява ли ти някой от кабелите на акум. батерия/особено"-"-та/?
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар

                  Working...
                  X